Yeni Renault Clio en iyi otomobil seçildi

1
904
All_new_Renault_Clio_award___Photo
Yeni Renault Clio yılın otomobili ödülüne layık görüldü.
Renault Trucks

Yeni Clio, Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımının gerçekleştirilmesinin ardından ilk ödülünü kazandı. Yeni Clio, halka açık oylamada, Grand Prix RTL – Auto Plus – Turbo’da Cenevre 2019 Otomobil Fuarı’nın ‘’En iyi otomobili’’ seçildi. Fuarda tanıtılan sekiz model ile mücadele eden Renault Grubu’nun ikonik modeli, yüzde 56 ile oyların çoğunluğunu alarak, ödüle hak kazandı.

Yeni Clio, 1990’da başlayan efsanede yeni bir sayfa açıyor. Model, 30 yılda 15 milyon satış adedine ulaşarak dünyada en çok satan Fransız otomobili oldu. 2019, sınıfında önderliği sürdürme konusunda son derece kararlı olan Clio’nun beşinci nesil tanıtımının gerçekleştiği yıl oldu. Geniş ve inovatif iç kabini ile dikkat çeken Clio, sınıfının en geniş ekranı ve internet bağlantılı multimedya sistemi Easy Link ile birlikte sunuluyor. Yeni Clio, hem Renault hem de sınıfnıda birçok öncü yeniliğe sahip. Yeni Clio ile birlikte sunulan yeni E-TECH hibrit teknolojisi ve yeni nesil sürüş destek sistemleri (özerk sürüşe geçişin ilk adımı) bu yenilikler arasında yer alıyor.

İç Tasarım Direktörü Antoine Genin, “Yeni Clio tasarımının otomobilseverler tarafından benimsendiğini görmek bizi çok mutlu etti. Sürücü ve yolcular için teknoloji, konfor ve geniş alanın ön planda olduğu Smart Cockpit / Akıllı kabiniyle, iç kısımda gerçekleşen devrim daha ilk bakışta fark ediliyor. Yeni Clio, teknolojisi ile günlük hayatı daha da kolaylaştıracak çok yönlü bir otomobil.” dedi. 

Yeni Clio Program Direktörü Olivier Brosse, “Bu ödül, yeni Clio ve bugüne kadarki en iyi Clio modelini yaratmak için adeta sanatçılıklarını konuşturan tüm ekibin ilk ödülü oldu. Marka içindeki tutkunun, insanlar ve çok sayıda marka tutkunu tarafından da paylaşıldığını ve hissedildiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu ödül, internet bağlantılı, elektrikli ve özerk (otonom) özelliklere sahip yeni bir ürün yelpazesinin ilk modeli olan yeni Clio’nun yanı sıra Renault’ya da duyulan güveni gösteriyor.” dedi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz