Yeni Peugeot Pick-Up

2
2089
Renault Trucks


Peugeot, yeni pick-up modelini tanıtıyor. Bu, markanın pick-up pazarına geri dönüşünü müjdelerken Afrika kıtasında satışa sunulacak olan yeni Peugeot Pick-Up, markanın küreselleşme stratejisinin bir başka ayağını oluşturuyor. Geniş yaşam alanı ve zengin donanım seviyesiyle dikkat çeken Peugeot Pick-Up, pick-up müşterilerinin sağlamlık, dayanıklılık ve dört tekerlekten çekiş sistemi gibi temel gereksinimlerini en iyi şekilde karşılıyor. İş amaçlı ve özel amaçlı kullanımları aynı potada eriten, kullanımı ve bakımı kolay ve her durumda güvenilir bir araç arayan kullanıcılara hitap eden yeni Peugeot Pick-Up, eylül ayında Afrika kıtasında satışa sunulmaya başlanacak.

Yeni Peugeot Pick-Up, kompakt pick-up pazarı kavramının standartlarını değiştiriyor

Yeni Peugeot Pick-Up, 5.08 metre uzunluğu ile çift kabinli kompakt pick-up pazarında yer alıyor. Bu, yüzde 10 pazar payı ve Kuzey Afrika ve Batı Sahra Altı Afrika ülkeleri de dahil olmak üzere yılda 56 bin adet satış hacmi anlamına geliyor. Yüzde 92 ile dizel motorlar ve yüzde 77 ile dört tekerlekten çekiş sistemleri pazarda egemen konumda. Peugeot, yeni pick-up modeliyle pick-up pazarına dönüş yaparken, bu hamle markanın uluslararası büyüme stratejisinin bir parçasını oluşturuyor. Markanın, özellikle Afrika kıtası olmak üzere pick-up pazarında geçmişi uzun yıllara dayanıyor. 1956’daki Peugeot 403 camionnette-bâchée, 1967 Peugeot 404 camionnette-bâchée ve 2005 yılına kadar başarıyla üretilen ve bu tarihte Nijerya’daki üretimi sona eren Peugeot 504 Pick-Up, markanın pick-up geçmişini gözler önüne seriyor.

Sağlamlık ve dayanıklılık

Yüksek omuz çizgisi, dik tasarımlı burun, yatay uzun bir motor kaputu ve sürüme bağlı olarak 210 mm ile 215 mm arasında değişen yerden yüksek yapısıyla yeni Peugeot Pick-Up, pick-up pazarının bütün gereksinimlerini fazlasıyla yerine getiriyor. Markanın yeni nesil bütün SUV modellerinde olduğu gibi yeni Peugeot Pick-Up’ta da ön ızgara büyük bir ‘aslan’ logosuna ev sahipliği yapıyor. Arka paneldeki damgalı ‘Peugeot’ yazısı ise Peugeot 404 ve 504 Pick-Up modellerine gönderme yapıyor.

Basit ve dayanıklı tasarımıyla yeni Peugeot Pick-Up, her tür yol koşulunda dayanıklı ve güvenilir bir profesyonel olduğunu gözler önüne seriyor. Kabin ve kasa merdiven tipi şasi üzerine otururken sabit arka dingil dört yapraklı yaylarla şasiye bağlanıyor. Standart olarak sunulan Yokohama marka lastikler; dayanıklılık, güvenilirlik, sağlamlık ve her tür hava ve yol koşulunda kullanım olanağı sunuyor.

Azami yükleme sığası 815 kg olan yeni Peugeot Pick-Up’ın kasası 1.40 metre uzunluğa ve 1.39 metre genişliğe sahip. Dış taraftaki sabitleme kancaları kullanım kolaylığı sağlarken aracın genel sağlamlığını tamamlamak ve dayanıklılığı artırmak için yan duvarlar ve arka kapağın iç paneli özel bir reçine ile kaplanıyor.

Peugeot Pick-Up

Her tür kullanım amacına uygun motor ve aktarma organları

Yeni Peugeot Pick-Up, pick-up pazarının ihtiyaçlarına cevap veren ve yüksek verimlilik seviyesine sahip güçlü bir motorla donatılıyor. 2.5 litre hacimli common rail püskürtme sistemine sahip turbo beslemeli dizel motor, 115 beygir güç ve 280 Nm azami tork üretiyor. Motorun gücü 5 ileri manuel bir şanzımanla tekerlere aktarılırken 4×4 veya 4×2 çekiş sistemleri seçenekleri sunuluyor. 4×2 sürümlerde güç şaft ve merkezi diferansiyel üzerinden arka dingile iletiliyor. 4×4 sürümlerinde motor gücünün bir kısmı ön dingile aktarılıyor. Sistem, sürücüye 4×4 4H (4 High) veya düşük hızlı yüksek torklu sürüşlerde kullanılan 4L (4 Low) olmak üzere farklı sürüş modlarından birini seçme olanağı sunuyor.

Sınıf standartlarını yükselten donanımlar ve geniş bir yaşam alanı

Güvenilirlik ve kullanım kolaylığına odaklanan yeni Peugeot Pick-Up, zengin donanım seviyesiyle satışa sunuluyor. Manuel klima, elektrikli camlar, CD çalar ve USB’li radyo tüm sürümlerde standart donanım olarak yer alıyor. Elektronik fren gücü dağılımına sahip ABS fren sistemi, geri manevra yardımcısı, sürücü ve yolcu hava yastıkları ve elektrikli yan aynalar sürüş güvenliğini ve sürüş konforunu destekleyen donanımlar olarak devreye giriyor. 4×4 sürümleri, krom tavan rayları ve yan basamaklarla ayırt ediliyor. 1.738 mm oturum alanı ve 62 mm arka koltuk diz mesafesiyle yeni Peugeot Pick-Up sınıfının en geniş yaşam alanını ve yolcu konforunu sunuyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz