Yeni Peugeot Partner, yeni Citroen Berlingo ve yeni Opel Combo “2019 Yılının Vanı” seçildi

1
1815

Yeni Peugeot Partner, yeni Citroen Berlingo ve yeni Opel Combo 19 Eylül 2018 tarihinde Hannover’de 25 ticari taşıt gazetecisinden oluşan jürinin oylarıyla “2019 Yılının Uluslararası Vanı” seçildi. Yeni Peugeot Partner, yeni Citroen Berlingo ve yeni Opel Combo bünyelerinde barındırdıkları teknoloji ve çözümlerle dikkat çekiyor.

Yeni Peugeot Partner

Yeni Peugeot Partner, 67’nci IAA Hannover Ticari Taşıtlar Fuarı’nda yılın vanı ödülüne layık görüldü. Yeni Peugeot Partner, 1992 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Yılın Vanı Ödülü‘nü alan 5’inci van modeli oldu.

İki farklı gövde tipiyle (4,40 metre ve 4,75 metre) üretilen yeni Peugeot Partner; dinamik tasarımı, akustik özellikler, ileri teknoloji, güvenlik donanımları ve zengin motor seçenekleriyle kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Sürüş güvenliğine katkı sağlayan ve birçok teknolojik çözümle donatılan yeni Peugeot Partner, aşırı yük göstergesi ve kör nokta kamera görüşü sağlayan “Surround Rear Vision” olmak üzere sınıfında öncü iki önemli yenilikle dikkat çekiyor.

Hafif ticari sınıfında Peugeot i-Cockpit gibi bir mimariyi ilk kez kullanıma sunan yeni Peugeot Partner, iyi bir sürüş deneyimi vaat ediyor. Her kullanıcı tipine uygun çözümler sunan yeni Peugeot Partner, ister zorlu kullanım koşulları için geliştirilen Grip sürümü, isterse de vaktinin büyük bölümünü aracında geçirenler için tasarlanan Asphalt sürümü ile farklı kullanıcıların beklentilerini karşılamak için geliştirildi.

IVoTY Başkanı Jarlath Sweeney, “2019 Yılının Vanı” ödülünü Citroen yöneticilerine verdi.

Yeni Citroen Berlingo

İlk kez 1996 yılında yollara çıkan Citroën Berlingo Van, Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen Uluslararası Ticari Taşıtlar Fuarı’nda Yılın Uluslararası Vanı Ödülü’ne layık görüldü. İlk kez 1997 yılında bu ödülü kazanan Berlingo Van, üçüncü nesliyle de bu ödülü ikinci kez kazanmış oldu.

Yeni Berlingo Van’ın güçlü noktaları modülerlik ve geniş kabin alanı özellikleri açısından da geliştirilmiş olması. Barındırdığı teknolojik gelişmelerle sınıfında öncü konumda bulunan yeni Berlingo Van, yeni bir platform üzerine geliştirildi. Dört adet bağlanabilirlik teknolojisi, yeni BlueHDi 1.5 dizel ve benzinli PureTech 1.2 motorlara sahip olan yeni Berlingo Van, konforlu süspansiyonu ile ticarete yeni bir soluk getiriyor.

Citroën’in 2 CV Van, Acadiane ve C15 gibi ikonik araçları içeren van sınıfındaki uzun mirasının devamı olan yeni Berlingo Van, 19 adet sürüş destek sistemi ve manevra yardımı özelliğine sahip. Araç, sürücünün dikkatinin dağıldığı durumlarda müdahale ediyor ve kaza risklerinin önüne geçerek ileri seviyede güvenlik sağlıyor. Üçüncü nesliyle Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan yeni Citroën Berlingo Van’da ilk kez yüksek sürüş keyfi sağlayan EAT8 tam otomatik şanzıman seçeneği sunuluyor.

2019 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak Berlingo Van dışında Citroën bu ödülü 2009 yılında Nemo, 2008 yılında Jumpy ve 1994 yılında Jumper ile de kazanmayı başarmıştı.

Yeni Opel Combo

Yeni Opel Combo, hafif ticari taşıt sınfının en prestijli ödülü Uluslararası Yılın Vanı Ödülü’nü kazandı. Yeni Combo aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 25 jüri üyesinden toplam 127 puan alırken, en yakın rakibi Mercedes Sprinter 92 puanda kaldı. Yüksek sürüş keyfi, yenilikçi destek sistemleri ve uygun fiyatı yeni Combo’nun 1992 yılında verilmeye başlanan bu ödüle layık görülmesinde rol oynayan unsurlar olarak öne çıktı. Groupe PSA bünyesinde geliştirilen model Opel marka kimliğinin tüm unsurlarını yansıtıyor. Opel 1992’de Astra Van ve 2002’de Vivaro’nun ardından bu ödülü üçüncü defa alıyor. Hannover’deki Uluslararası Ticari Taşıtlar Fuarı’nda gerçekleştirilen törende ödülü Opel CEO’su Michael LohschellerIVoTY Başkanı Jarlath Sweeney’den aldı.

Ödül töreni sırasında konuşan Michael Lohscheller Böylesi önemli bir ödüle layık görülmekten gurur duyuyoruz. Bu başarı Groupe PSA bünyesinde Opel markamızın yeni ufuklara yol alacağını gösteriyor. Yeni Combo ile C panel van sınıfında hareketlilik getireceğiz. Markamızın hafif ticari taşıt sınıfında büyük bir potansiyeli var. Bu doğrultuda Groupe PSA genelinde kullanılacak yeni hafif ticari taşıt platformunun geliştirilmesi görevinin de markamıza verilmesini özellikle anlamlı buluyorum.

Opel CEO’su Michael Lohscheller, “2019 Yılının Vanı’ IVoTY Başkanı Jarlath Sweeney’nin elinden aldı.

IVOTY jüri üyeleri Opel Combo’nun ödüle layık görülmesinin nedenlerini şöyle sıraladılar: Mühendis ve tasarımcılar hafif ticari taşıt tarihinde ilk defa çoklu marka işbirliği sırasında tüm markaların temel değerlerini ve kimliğini en ufak ödün vermeden korumayı başarmışlar. Groupe PSA modelleri sunduğu modern kompakt ticari taşıtlarındaki taze tasarım yaklaşımı, kompakt otomobillerle boy ölçüşen teknolojik sistemleri ve kendine özgü konfor hissi ile sınıfı yeniden tanımlıyor.

Jüri üyeleri Opel Combo’da sunulan ve aralarında duyargaya bağlı aşırı yük uyarısı ve yan koruma sistemi gibi sayısız destek sistemini de etkileyici olarak niteledi. Jüri üyelerinin yorumları şu şekilde: “PSA hafif ticari modelleri sadece tek bir yönden etkileyici değil. Öncelikle modern ihtiyaçlara uygun, konforlu ve günümüz güvenlik teknolojilerinin tümüne sahip. Sürüş sırasında araçlar kullanışlılıktan ödün vermeden iyi bir sürüş keyfi sunuyor. İş insanlarına geniş gövde tipi ve motor seçenek yelpazesi de sunuyor. Kesinlikle hafif ticari taşıtlar için bir referans noktası.

Opel, “2019 yılının Vanı” ödülünü kazanan Combo modelini IAA 2018 Fuarı’nda sergiledi.

Yeni Opel Combo’nun panelvan sürümünün dünya tanıtımı 67’nci Hannover Uluslararası Ticari Taşıtlar Fuarı’nda gerçekleştirildi. Alman otomobil üreticisinin yeni hafif ticari modeli, iş insanlarına yüksek kullanışlılığı, sınıfının en düşük kullanım giderleri ile birlikte sunmak için tasarlandı. Tamamen yeni altyapısı, özel tasarımı ve sayısız sürüş destek sistemi ile en kullanışlı panel vanlardan birini ortaya çıkardı.

Pazara sunulduğu andan itibaren hem 4.40 metrelik standart sürüm hem de 4.75 metrelik uzun sürümü ile birlikte beş koltuklu ve çift sürgülü kapılı modeli ile her ihtiyaca uygun sürümleri olacak. Yeni hafif ticari model, 4,4 metreküp taşıma hacmi ve 1.000 kg’a varan taşıma sığası ve 3.440 mm’lik taşıma uzunluğu ile rakiplerinin çoğunun önüne geçmeyi başarıyor. Standart model dahi iki Euro paleti araca kolaylıkla taşıyabiliyor. Aşırı uzun malzemeler ise opsiyonel olarak sunulan açılır tavan ile taşınabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz