Yeni Peugeot Expert Traveller

0
2389

Yeni Peugeot Expert Traveller, 9 kişilik sığasıyla Combispace sınıfına iddialı bir giriş yapıyor. Peugeot tasarım bölümü, markanın binek ve SUV modellerinin yeni tasarım dilini bu sınıfa da taşıdı. Böylece Peugeot Expert Traveller güçlü ve zarif hatlara sahip tasarımıyla iddialı bir görünüm sergiliyor.

Modüler EMP2 platformundan yararlanılarak geliştirilen yeni şasi; iyi sürüş özellikleri, verimli ve düşük tüketim değerlerini beraberinde getiriyor. Modern teknolojiye sahip 2.0 BlueHDi Euro 6 motorlar, EAT6 tam otomatik şanzımanla bütünleştirilen 180 beygir ve manuel şanzımanla bütünleştirilen 150 beygir olmak üzere iki farklı güç seviyesiyle sürüş keyfi, performans ve yüksek yakıt verimliliğini bir arada sunuyor.

9 koltuğa kadar farklı oturma seçeneklerine sahip iç mekan ve zengin donanım seviyesiyle Peugeot Expert Traveller, bir yandan yaşamı kolaylaştırırken diğer yandan ise bu günlük kullanıma uygun bir yapıyı beraberinde getiriyor. Yeni Peugeot Expert Traveller, 133 bn TL’den başlayan fiyatlarla ekim ayı itibariyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Peugeot binek otomobil ürün yelpazesini Yeni Peugeot Expert Traveller ile büyütüyor. Güçlü ve şık bir tasarıma sahip olan Peugeot Expert Traveller, yolculuk ve geniş yaşam alanı kavramlarını modern bir görüşle ifade ediyor. 5.30 m uzunluğa sahip olan Peugeot Expert Traveller, 1.9 metre tavan yüksekliği ile kapalı otoparklara girme avantajı sunuyor.

Markanın sınıf atlama stratejisine uygun olarak üst onanım seviyesiyle sunulan Peugeot Expert Traveller, yolcularına üst seviye konfor sağlıyor. Tasarımını Peugeot binek otomobillerinin genetik kodlarından alan Peugeot Expert Traveller, yaşama alanı ve konfor seviyesiyle örneğin VIP yolcular ve bagajlarının transferi gibi yolcu taşımacılığı yapan profesyonellerin bütün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor. İster alışverişe gitmek ister seyahat etmek isterse de bir dağ bisikleti gezintisi için arkadaşlarla kaçamak yapmak, Peugeot Expert Traveller bütün durumlara rahatlıkla uyuyor.

Farklı kullanım seçenekleri sunan koltuk sistemi sayesinde Peugeot Expert Traveller; gezme, hobi veya spor olmak üzere farklı kullanım beklentilerine uyarlanabiliyor. Peugeot Expert Traveller’in güçlü ve zarif hatlara sahip modern tasarımı üst donanım seviyelerinde sunulan Xenon far ve 17 inçlik alaşım jantlarla daha da artıyor. Kapı açılır açılmaz, yolcuları aydınlatmalı kapı eşikleri ve kaliteli malzemelere sahip üzt sınıf iç mekan karşılıyor. Standart olarak sunulan elektrikli sürgülü yan kapılar arka koltuk yolcularının araca binişini kolaylaştırırken istek üzerine eller serbest kumandalı sürgülü yan kapılar elde edilebiliyor.

Peugeot Expert Traveller’da bilgi ve eğlence sistemine ek olarak 7 inç büyüklüğünde yeni bir kapasitif dokunmatik ekran kullanılıyor.

Yolcular için üst sınıf konfor

Peugeot Expert Traveller, 9 kişilik yaşam alanı ve bin 300 litrelik bagaj hacmi sunuyor. Söz konusu bagaj hacmi tamamen çıkartılabilen ikinci ve üçüncü sıradaki koltuklar ile 4 bin 900 litreye kadar artırılabiliyor. Basit bir hareketle öne doğru katlanan koltuk mekanizması sayesinde arka koltuk sırasına geçiş için son derece geniş bir açıklık ortaya çıkıyor. Peugeot Expert Traveller’da ikinci ve üçüncü sıradaki arka yolcu koltuklarının, 2/3-1/3 oranında yatabilen, katlanabilen ve tamamen çıkarılabilen özelliği sayesinde, istenen her ihtiyaca cevap verecek bir modülerlik sunuluyor. Kullanıma göre sadece ön koltuklar ve devasa bir kargo alanı devreye girerken arka koltukların sırtlıklarının katlanmasıyla 3.5 metrelik bir yükleme alanı elde edilebiliyor. Ekstra karartılmış arka camlar yolcuların gizliliğini korurken perdesi bağımsız olarak açılabilen iki parça cam tavan daha aydınlık bir yaşam alanı ve gökyüzüne doğru panoramik bir görüş sunuyor. LED ambiyans aydınlatmaya, bireysel okuma lambalarına ve yumuşak üfleme özelliğine sahip üç bölgeli iklimlendirme kontrolünün bütünleştirildiği çok işlevli tavan standart olarak sunuluyor. Her türlü hareketli cihazın şarj edilmesi için iç mekanın farklı noktalarında 12V prizi ve bir adet USB soketi bulunuyor.

Günlük kullanım kolaylığı için

Bu sınıfta nadir bir donanım olan bagaj kapağından bağımsız açılan arka cam, örneğin bagaj kapısını açmak için yeterli alan olmayan durumlarda bagaja erişimi kolaylaştırıyor ve istek üzerine sunuluyor. Peugeot Expert Traveller’da kabin içine dağıtılan toplam 74 litreye kadar açık veya kapalı saklama alanı bulunuyor. Üstte beş adet 0.5 litrelik su şişesini alabilen soğutmalı 7 litrelik ve altta 5 litrelik olmak üzere yolcu tarafında iki torpido gözü bulunuyor. Bunun dışında tablet veya akıllı telefonu gizlemek üzere 5 litrelik A4 formatında kapalı göz de torpido gözünün üstünde yer alıyor. Gösterge panelinin iki yanında yer alan iki bardaklığın her birine 0.5 litrelik birer şişe sığarken, orta konsolda ufak eşya saklama gözü yer alıyor. Her iki ön kapıda 1.5 litrelik iki şişeyi alabilen 8 litrelik kapı cebi bulunuyor. Her bir sürgülü yan kapı içinde 5 litrelik saklama gözü yer alıyor. İkinci koltuk sırasındaki iki kişilik koltuk düzeninde 0.5 litrelik altı şişeyi alabilen 8 litrelik saklama gözü sunuluyor.

Kabine kolay giriş

Eller serbest sürgülü yan kapılar eller doluyken bile açılıp kapanabiliyor. Bu sınıfta benzeri olmayan ve istek üzerine elde edilen bu donanım basit bir ayak hareketi ile sürgülü yan kapıları açıyor. Kapıları otomatik olarak kapatan sistem aynı zamanda aracı otomatik olarak kilitliyor. Standart olarak sunulan otomatik sürgülü sağ kapı sürücünün hayatını ve yolcuların kabine girişini kolaylaştırmak için gerek ön koltuklardan gerekse ikinci sıra koltuklarındaki bir düğme yardımıyla kumanda edilebiliyor.

Modüler ve verimli yeni bir platform

Önde 0.88 metrelik ve arkada 0.80 metrelik kısa dingil uzantıları ve 11.30 metrelik dönme çapı özellikle şehiriçinde veya manevralar sırasında Peugeot Expert Traveller’ın kullanım kolaylığını artırıyor. Sadece 1.90 metre tavan yüksekliği ile Peugeot Expert Traveller şehiriçinde, alışveriş merkezlerinde ve havaalanlarındaki kapalı park alanlarına kolayca giriyor. Sayısız güvenlik donanımlarının yanı sıra yeni şasi ve güçlendirilmiş karoseriyle Peugeot Expert Traveller, Aralık 2015’te Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız aldı.

Peugeot Expert Traveller elden geçirilen EMP2 platformunun MacPherson tipi ön süspansiyonundan yararlanıyor. Elektrik destekli hidrolik direksiyon sistemi ve direksiyon kutusunun önünde konumlandırılan viraj demirleri, dönüş yarıçapını en aza indirirken, park ve manevraları destekliyor ve düz gidiş dengesini artırıyor. Şasi ve bağlantı elemanlarında kullanılan özel filtreleme sistemleri sarsıntıları azaltırken yol tutuşu hassasiyetini artırıyor. Yeni üçgen şekilli arka dingil bağlantıları bir yandan geniş bagaj hacmi veya oturma alanı için alan kazandırırken 1163 kilogramlık yükleme sığasını da beraberinde getiriyor. İster yüklü isterse de yüksüz kullanımlar olsun sertlik ayarlı helezon yaylar ve yüke bağlı değişken amortisörler en üst seviyede konfor sunuyor. Süspansiyon sistemi konfor ile yol tutuş arasında ideal dengeyi kurarken araç yüküne bağlı olmaksızın mümkün olan en üst düzey sürüş keyfini vaat ediyor.

2.0 BlueHDi Euro 6 motor, EAT6 tam otomatik şanzıman ile bütünleştirilen 180 beygir güç ve 400 Nm azami tork ve manuel 6 ileri şanzımanla bütünleştirilen 150 beygir güç ve 370 Nm azami tork olmak üzere iki farklı güç seviyesine sahip. Her iki motor da sürüş keyfi, performans ve yüksek yakıt verimliliğini bir arada sunuyor. Modern teknolojiye sahip BlueHDi motorlar, başta FAP ve SCR olmak üzere günümüz motor teknolojisinin en etkin ve verimli yayım kontrol teknolojileriyle donatılıyor ve Euro 6 yayım ölçütlerini yerine getiriyor. 22.4 lt sığalı AdBlue deposu 15000 km’lik menzil sağlıyor. Sınıfının en düşük yakıt tüketimi değerine sahip olan Peugeot Expert Traveller, 20 bin km veya bir yıllık bakım aralığının da katkısıyla düşük kullanım maliyeti avantajı sunuyor.

2.0 BlueHDi Euro 6 motorlar EAT6 tam otomatik şanzımanla birlikte alınabiliyor.

Tamamen güvenli bir sürüş için

Her zaman daha konforlu ve güvenli bir sürüş sunmak üzere Peugeot Expert Traveller; Yorgunluk Tespit Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Visiopark 1 (180 Derece Arka Kamera) gibi en yeni sürüş destek sistemleriyle donatıldı. Seçenek olarak Adaptif Hız Sabitleyici, Hız Levhası Tanıma Sistemi, Şerit Takip Sistemi ve Akıllı Işık Sistemi gibi donanımlar sunuluyor. Yine istek üzerine Aktif Hız Sabitleme Sistemi, Çarpışma Uyarı Sistemi ve Aktif Güvenlik Freni olmak üzere üç özel donanımı içeren Sürüş Asistan Paketi de alınabiliyor.

Konforlu ve internet bağlantılı yolculuklar için

Peugeot Expert Traveller’da bilgi ve eğlence sistemine ek olarak 7 inç büyüklüğünde yeni bir kapasitif dokunmatik ekran kullanılıyor. 3D Navigasyon, Telefon ve Medya olmak üzere tüm işlevler dokunarak veya sesli komut sistemiyle bu ekran üzerinden kontrol edilebiliyor. Mirror Screen özelliğini de içeren Peugeot Expert Traveller, 7 inçlik dokunmatik ekranı üzerinden akıllı telefonunun uygulamalarına güvenli bir şekilde ulaşma olanağı sunuyor. Mirror Screen, daha geniş akıllı telefon uyumluluğu sunabilmek için Apple CarPlayTM, Android Auto ve Mirrorlink® teknolojileri ile birlikte sunuluyor.

Peugeot Expert Traveller yolcularına son derece prestijli bir dış tasarım sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz