Yeni NISSAN LEAF E-Plus

0
516
Yeni NISSAN LEAF E-Plus

NISSAN, dünyanın en çok satan elektrikli otomobili LEAF’in yeni sürümü olan NISSAN LEAF E-Plus’ı Consumer Electronics Show (CES)’da “Akıllı Güç, Akıllı Sürüş ve Akıllı Entegrasyon” mesajlarıyla tanıttı.

NISSAN gelecekteki araç vizyonu “Görünmeyeni Gör” mottosuyla geliştirdiği yeni özerk (otonom) sistemiyle CES teknoloji fuarındaydı.

Japon otomotiv devi NISSAN, en son teknoloji ürünlerinin tanıtıldığı, dünyanın en büyük elektronik fuarı CES’te yüzde 100 elektrikli modeli LEAF’in yeni sürümünü sahneledi. 458 km’lik sürüş menziline sahip LEAF E-plus, kullanışlı grafik tabanlı İnsan-Makine Ara yüzü sayesinde, sürücüler, araçlar ve topluluklar arasında bağlantı kurulmasını sağlıyor.

Piyasaya sürüldüğü 2010 yılından bu yana dünya çapında 380 bin adetlik satış performansıyla dünyanın en çok satan elektrikli otomobili unvanını alan NISSAN, yeni LEAF E-Plus ile müşterilerine güç ve menzil açısından daha fazla seçenek sunuyor.

Piyasaya sürüldüğü 2010 yılından bu yana dünya çapında 380 bin adetlik satış performansıyla dünyanın en çok satan elektrikli otomobili unvanını alan NISSAN, yeni LEAF E-Plus ile müşterilerine güç ve menzil açısından daha fazla seçenek sunuyor. Müşterilere kendi ihtiyaçlarına uygun güç aktarma mekanizması seçenekleri sunan ödüllü Nissan LEAF, E-Plus ile artık her zamankinden daha kullanışlı ve cazip.

NISSAN LEAF E-Plus’tan 458 km’lik sürüş menzili

NISSAN LEAF E-Plus, NISSAN Intelligent Mobility’i “Akıllı Güç, Akıllı Sürüş ve Akıllı Entegrasyon” alanında kaydedilen ilerlemeyle temsil ediyor. Nissan LEAF, 322 km’ye varan sürüş menzili, neredeyse sessiz çalışan motoru, yumuşak ve hassas gaz pedalı ile birçok müşterinin ihtiyacını karşılarken, NISSAN LEAF E-Plus yüzde 40’ın üzerinde bir artış ile 458 km’lik bir sürüş menzili sunuyor.

Yeni Nissan LEAF, kullanışlı grafik tabanlı İnsan-Makine Arayüzü sayesinde sürücüler, araçlar ve topluluklar arasında bağlantı kurulmasını sağlıyor.

LEAF E-Plus’ın yüksek sığalı aküsü ve güçlü motoru 160 KW güç ve 340 Nm tork üreterek, aracın yüksek hızda sürüş esnasında daha çabuk ivme almasını sağlıyor. Böylece 80 km/s’den 120 km/s’ye çıkış yaklaşık yüzde 13 daha hızlı oluyor. Bu özelliği LEAF E-plus’ın daha yavaş seyreden araçları güvenli bir şekilde sollamasına, virajları daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde dönmesine, hızlı akan trafiğin içine kolayca girmesine olanak sağlıyor.

Yenilenmiş arayüz, 8 inç’lik ekran ve kolay güncelleme imkanıyla yeni NISSAN LEAF

Yeni Nissan LEAF, kullanışlı grafik tabanlı İnsan-Makine Arayüzü sayesinde sürücüler, araçlar ve topluluklar arasında bağlantı kurulmasını sağlıyor. Araç sahibine Nissan Connect akıllı telefon uygulamasını kullanarak aracın şarj durumunu takip etme, şarj işlemini uygun enerji tarifelerinden yararlanabilecek şekilde planlama, en yakın şarj istasyonunu bulma ve araca binmeden önce ısıtma veya soğutma gibi işlemleri yapabilme olanağı veriyor.

LEAF E-Plus’ın yüksek sığalı aküsü ve güçlü motoru 160 KW güç ve 340 Nm tork üreterek, aracın yüksek hızda sürüş esnasında daha çabuk ivme almasını sağlıyor.

Ayrıca 8 inç’lik ekranı ve güncellenmiş navigasyon sistemiyle müşterilerine ekranda dokunma, ilerleme ve kaydırma da dâhil olmak üzere, akıllı telefondakine benzer işlemler yapabilme olanağı sunuyor. Uygulama, harita ve yazılım güncellemeleri de manuel olarak USB kullanmak veya bir Nissan bayisine gitmek yerine, sadece bir düğmeye dokunarak kablosuz ağ üzerinden kolayca yapılabiliyor.

Aracın navigasyon sistemini uyumlu bir akıllı telefon ile senkronize eden  sorunsuz sürüş ve yürüyüş güzergâhlarını tespit eden Kapıdan-Kapıya Navigasyon da yeni sürümde yer alıyor.

NISSAN yeni otonom sistemiyle CES’te “Görünmeyeni Gör” dedi

Nissan, gerçek ve sanal dünyaları bir araya getirerek, nihai bağlantılı araç deneyimi yaratarak, sürücülerin görünmezliği görmelerine yardımcı olan gelecekteki araç vizyonunu CES’te açıkladı.

Nissan Intelligent Mobility vizyonuyla geliştirilen ve Nissan’ın I2V olarak adlandırdığı yazılım teknolojisi ‘görünmeyeni gör’, bulutta depolanan verilerle aracın iç ve dış duyargalarından gelen bilgileri birleştirerek sürücüleri destekliyor.

Nissan Intelligent Mobility vizyonuyla geliştirilen ve Nissan’ın I2V olarak adlandırdığı yazılım teknolojisi ‘görünmeyeni gör’, bulutta depolanan verilerle aracın iç ve dış duyargalarından gelen bilgileri birleştirerek sürücüleri destekliyor. Bu sistem yalnızca aracın yakın çevresini izlemesini sağlamakla kalmayıp, bir binanın arkasında veya köşede ne olduğunu da gösteriyor ve sürücülere ne olacağını önceden tahmin etme olanağı sağlıyor. Sanal dünyaya dokunarak, servis ve iletişim için sonsuz olanaklar sunuyor. I2V, sürüşü daha rahat, konforlu ve heyecanlı hale getirirken sürücülere insani bir şekilde kılavuzluk yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here