Yeni nesil DAF XF, XG ve XG+, 2022 Yılının Uluslararası Kamyonu seçildi

0
215
ITOY-Award
Yeni nesil DAF XF, XG ve XG+, Avrupa çapındaki 24 önemli kamyon yayınını temsil eden 24 ticari taşıt gazetecisi tarafından ‘2022 Yılının Uluslararası Kamyonu’ seçildi.

Yeni nesil DAF XF, XG ve XG+, Avrupa çapındaki 24 önemli kamyon yayınını temsil eden 24 ticari taşıt gazetecisi tarafından ‘2022 Yılının Uluslararası Kamyonu’ seçildi.

Saygın ödül, DAF Trucks Başkanı Harry Wolters‘a Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenen Uluslararası Solutrans Fuarı’nın basın gününde takdim edildi.

Hollandalı uzun yol ağır hizmet kamyonu serisi jüriden kazandığı toplam 150 oy sayesinde, IVECO’nın kısa süre önce tanıtılan T-Way inşaat serisi ve ikinci nesil akü elektrikli Mercedes-Benz eActros tarafından kendisine yöneltilen büyük meydan okumanın üstesinden gelmeyi başardı.

Uluslararası Yılın Kamyonu (IToY) kurallarına göre ödül, son 12 ay içerisinde pazara sunulan kamyonların arasından karayoluyla yük taşımacılığı verimliliğine en çok katkıyı sağlayan kamyona veriliyor. Jüri üyeleri tercihlerini yaparlarken, teknolojik yenilikçilik, konfor, güvenlik, sürüş kolaylığı, yakıt tutumluluğu, çevrecilik ve Toplam Sahiplik Maliyeti (TSM) gibi önemli ölçütleri dikkate alıyorlar.

AB’nin yeni ağırlık ve boyut düzenlemelerinden faydalanan DAF; aerodinamiği, yakıt tutumluluğunu, etkin ve edilgin güvenliği ve sürücü konforunu önemli ölçüde iyileştiren bir kamyon serisi yarattı.

DAF-XF-XG-XG-plusInternational-Truck-of-the-Year-2022-handover
Saygın ödül, DAF Trucks Başkanı Harry Wolters’a Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenen Uluslararası Solutrans Fuarı’nın basın gününde takdim edildi.

İspanya ve orta Avrupa’da gerçekleştirilen deneme sürüşlerinde Yılın Kamyonu jüri üyeleri; geniş ve kavisli ön cam ve ultra düşük kemer hatları bulunan geniş yan camlar sayesinde elde edilen mükemmel görüşü beğendiler. Bu özellikler, geleneksel geri görüş aynalarının yerine geçen dijital görüş sistemi ve yeni köşe görüş kamerasıyla birlikte mükemmel bir çepeçevre görüş sağlayarak savunmasız yol kullanıcılarını koruyor.

IToY gazetecileri ayrıca, Paccar MX-11 ve MX-13 motorlarını temel alan, TraXon otomatikleştirilmiş şanzımanla birleştirilmiş yeni yüksek verimli güç aktarma organlarının performansına ve genişletilmiş Eco-roll işlevlerine sahip öngörülü hız sabitleyicinin gelişmiş özelliklerine övgüde bulundu.

Uluslararası Yılın Kamyonu Jürisi Başkanı Gianenrico Griffini, jürinin oy gerekçelerini şu yorumuyla özetledi: “Yeni Nesil’in piyasaya sürülmesiyle DAF, kamyon endüstrisinde yeni bir ölçüt belirleyen yüksek teknolojili ağır hizmet kamyon serisini sundu. Ayrıca, seçenek tahriklerin yeni nesillleri için eksiksiz bir platform sunması nedeniyle gelecek odaklı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here