Yeni Neoplan Tourliner teslimatları hız kesmeden devam ediyor

1
4399

Yeni Neoplan Tourliner bu kez doğulu firmaların tercihi oldu. Star Batman dört adet, Özlem Diyarbakır bir adet ve Şanlıurfa Astor firması da iki adet yeni Tourliner alarak filolarını güçlendirdi.

12 yıllık dostluk yeni Tourliner ile daha da güçlendi

Star Batman adıyla yollara çıktığı 2005 yılından bu yana MAN’dan vazgeçmeyen seyahat sektörünün dinamik firması, satın aldığı dört adet yeni Neoplan Tourliner ile filosunu güçlendirdi. Satın alınan dört adet yeni Neoplan Tourliner, Ankara Akyurt’taki MAN tesislerinde düzenlenen törenle MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu tarafından Star Batman’ın sahibi Aziz Altun‘a teslim edildi. Teslimat töreninde MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş. Otobüs Satış Bölge Yöneticisi Ufuk Demirer ile Star Batman yetkililerinden Durdun Canpolat ve Kadri Gezici de hazır bulundu.

Kuruluşu Öz Batmanlılar adıyla 2002 yılına kadar uzanan firma, 2005 yılında Star Batman adıyla ve ilk MAN otobüslerini filosuna katarak yollara çıktı. Güneydoğu Anadolu‘nun güzel illerinden Batman’da istikrar, güven ve kalite merkezli yaklaşımı ile seferlerini sürdüren Star Batman, aradan geçen 12 yılda MAN otobüslerinden vazgeçmedi. Satın aldığı MAN ve Neoplan otobüslerle hemşehrilerine hizmet vermeye devam etti.

Toplam 34 otobüslük araç filosu bulunan Star Batman, 2017 yılındaki ilk yatırımında da yine MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş.’yi tercih etti. Firma, satın aldığı dört adet yeni Neoplan Tourliner otobüsü filosuna dahil ederek, Batman halkının hizmetine sundu. Star Batman’ın satın aldığı 2+2 dizilimli ve 50 yolcu koltuklu yeni Neoplan Tourliner’lar, Euro 6C ölçütlerinde 460 beygirlik motora ve 12 ileri vitesli otomatikleştirilmiş şanzımana sahip. Araçlar, sundukları ileri teknoloji, yüksek performans ve üst düzey konfora karşın yakıt ve işletme maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlıyor.

Yeni Neoplan Tourliner otobüslerin üstün özelliklerinin yanı sıra şık ve çarpıcı tasarımlarıyla da peronlara yenilik katacağını dile getiren Aziz Altun, “Yeni Tourliner’larda hemen hemen her alan tamamen yenilenmiş, geliştirilmiş. Sürücünün rahat istirahat edeceği geliştirilmiş sürücü yatak bölümünden yeni tasarımına, yolcuların seyahat konforunu artıracak yeni nesil koltuklardan sunduğu daha yüksek performansa karşın sağladığı daha yüksek yakıt ekonomisi ve uzun bakım aralıklarına kadar daha birçok özellik, bu yatırımımızda yeni Tourliner’ları tercih etmemizin nedeni oldu.” dedi.

MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu ise “Yeni Tourliner, birçok yeniliğin ve ileri teknolojinin buluştuğu bir otobüs oldu. Düşük yayım değerleri ile çevre dostu Euro 6c motoru, EfficientCruise ve EfficientRoll sistemleri gibi birçok özelliği ile sürüş konforu, yakıt tasarrufu, motor ömrü ve işletme giderlerinde çok önemli avantajlar sunuyor. Yolcu bölümündeki koridorsuz zemin yapısı, özel tasarım koltukları, topografik navigasyon sistemi, bir yandan seyahat deneyimini konforla buluştururken, diğer yandan da daha ekonomik ve avantajlı işletme maliyetleri sağlıyor.” şeklinde konuştu. Yen Tourliner’ların Star Batman firmasına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni eden Can Cansu, Batman halkına ve tüm yolcularına da kazasız, huzurlu ve keyifli yolculuklar diledi.

Özlem Diyarbakır, Neoplan tercihini yeni Tourliner ile sürdürdü

Satışı VDF kredisi ile gerçekleştirilen yeni Neoplan Tourliner’ın teslimat töreni, MAN’ın Ankara Akyurt’taki tesislerinde gerçekleşti. Törende konuşan Özlem Diyarbakır firmasının sahibi Hacı Selahattin Güneş,Geçen sene aldığımız EfficientLine teknolojisindeki tecrübemizden çok memnunuz. Başta yakıt tüketimi ve müşteri konforu olmak üzere tüm beklentilerimizi fazlasıyla karşıladı. Bu yüzden her alanda çok önemli geliştirmeler yapılmış yeni nesil Tourliner’ı alırken de hiç tereddüt etmedik. Biz firma olarak yıllardır Neoplan markasını tercih etmekteyiz. Bu nedenle Yeni Tourliner’ı seçmemiz zor olmadı. Üstelik yeni aracın tanıtımı da çok etkileyiciydi. Neoplan bu araçla çıtayı, sınıfında çok yükseklere çıkardı.” dedi.

En küçük vidasından en ileri teknolojisine kadar MAN araçların sahip olduğu yüksek standartlara dikkat çeken MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu da “Yeni çıkardığımız Tourliner, gelişmiş teknolojik yenilikleri, yüksek tasarım standartları ve satış sonrası hizmetlerdeki rekabetçi yaklaşımı ile hem otobüs işletmecilerinin hem de yolcuların ilk tercih ettiği marka olma özelliğini her geçen gün yaygınlaştırmaya devam ediyor. Gerek batıdaki gerekse doğudaki firmalarda yeni Neoplan Tourliner otobüslerimizin koştuğunu görmek, bizler için keyif verici. Bugün teslim ettiğimiz aracımızın hem Özlem Diyarbakır’a hem de tüm yolcularına hayırlı olmasını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Astor’a yeni Tourliner

Şanlıurfa Astor adıyla yollara çıktığı 2009 yılından bugüne istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdüren Astor ailesi, filosuna iki adet 50 koltuklu yeni Tourliner’ı dahil etti. Şanlıurfa Astor, mevcut beş Starliner ile birlikte filosundaki Neoplan sayısın da yediye yükseltti. Satın alınan yeni Neoplan Tourliner’lar, Ankara Akyurt’taki MAN tesislerinde düzenlenen törenle MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu tarafından Şanlıurfa Astor’un sahibi Adnan As’a teslim edildi. Teslimat töreninde MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş. Satış Bölge Yöneticisi Eray Öcal ile her iki şirketin yetkilileri de hazır bulundu.

Filosundaki araç sayısı ve hizmet kalitesi ile kısa sürede fark yaratan Astor, sadece Şanlıurfa’nın değil bölgenin en tercih edilen firmalarından biri oldu. Toplam 25 otobüslük genç bir araç filosuna sahip Şanlıurfa Astor, 2017 yılındaki ilk yatırımında da yine MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş.’yi tercih etti. Firma, satın aldığı 2 adet . 2+2 dizilimli ve 50 yolcu koltuklu yeni Neoplan Tourliner otobüsü filosuna dahil ederek, Şanlıurfa halkının hizmetine sundu.

Yeni Neoplan Tourliner otobüslerin, birçok özelliği ile her açıdan benzersiz ayrıcalıklar sunduğunu taydeden Adnan As, “Yeni Tourliner, gerçekten de her alanda yenilenmiş, geliştirilmiş ve standartları en üst seviyeye taşımış bir otobüs. Özellikleri saymakla bitmez; ama bu otobüs, kendisine dokunan herkese hayırlı. Yakıt tasarrufu, uzun motor ömrü ve bakım aralıkları ile bizlere, yüksek performansı ve ileri sürüş sistemleri ile kaptanlarına ve sağladığı üst düzey seyahat konforu ile de yolcularımıza eşsiz ayrıcalıklar sunuyor.” dedi.

Kullanıldıkça yollarda yeni Tourliner efsanesinin her geçen gün daha büyük bir hızla yayıldığını dile getiren MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, “Yeni Tourliner’ın sağladığı avantajlar, anlatabildiklerimizin çok ötesinde. Sağladığı ekstra değerler, kullanıldıkça daha net ortaya çıkıyor ve yeni Tourliner’ı tecrübe etmiş firmalar, kaptanlar bize ‘az bile söylemişsiniz’ diyorlar. Yeni Tourliner’da o kadar çok alanda o kadar güçlü geliştirmeler yapıldı ki, özelliklerini, sağladığı ekstra katkıları anlatmak için söyleyebildiklerimiz mütevazı kalıyor. Yeni Tourliner’ların Türkiye yollarında yaptığı her kilometrede, sağladığı benzersiz ayrıcalıklar da bir efsane gibi büyük bir hızla yayılıyor. Yeni Tourliner almak isteyen çoğu dostlarımız, bizleri fazla konuşturmuyor. Zira artık bizlere çoğu müşterimiz, kullananların tecrübeleri ile bir efsane gibi yayılan yeni Tourliner’ın sunduğu ayrıcalıkları zaten bilerek geliyor.” açıklamasında bulundu.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz