Yedi milyar Schaeffler ürünü için en yüksek kalite

1
1268
Renault Trucks

Schaeffler’in yüksek kaliteli ürünleri dünyanın dört bir yanında müşterilerin güvenini kazanmaya devam ediyor. Bu durum, otomotiv ve endüstri tedarikçisinin müşterilerinden aldığı 43 kalite ödülünden de anlaşılıyor. 2016 yılında şirket, tüm dünyada bugüne kadarkilerden daha fazla ödül aldı.

Kuzey Amerika’da Schaeffler’in motor sistemleri, Nissan’ın “en yüksek kalite” ödülüne layık görüldü. Schaeffler bugüne kadar Nissan’a ABD’deki Cheraw fabrikasından aralarında tek bir kusurlu parça dahi olmayan 24 milyondan fazla parça tedarik etti.

Schaeffler, kalitesi sayesinde GM’den dünya genelinde toplam 13 “GM Kalite Mükemmellik Ödülü” aldı. GM’in çok sıkı kalite kriterlerini sağlayan, hatta aşan Schaeffler fabrikaları arasında Chevilly, Elfershausen, Haguenau ve Taicang yer alıyor.

Schaeffler’e, ürün kalitesi, yenilikçilik, geliştirme uzmanlığı, sürdürülebilirlik ve profesyonel proje yönetimi konusundaki genel performansı nedeniyle Almanya’da Volkswagen tarafından “Volkswagen Grubu Ödülü” verildi. Schaeffler’in Meksika’daki Puebla fabrikası, VW’nin “Sıfır Hata Stratejisi Ödülü”ne layık görüldü.

Hidrolik, tahrik sistemi, soğutma ve ısıtma teknolojisi birimleri üreticisi olan Danimarka’daki Danfoss A/S, Schaeffler’e “2015 Kalite Tedarikçisi Ödülü” verdi. Schaeffler, dünya genelindeki 20 fabrikasından Danfoss’a 3.3 milyon parça tedarik etti.

Asya/Pasifik’te Schaeffler Rulmanları Endonezya, Nissan’ın “2015 En İyi Kalite ve Zamanında Teslimat Performansı” sertifikasıyla ödüllendirildi. Bu ödül sadece, olağanüstü kalite sağlayan ve mükemmel teslimat performansı gösteren tedarikçilere veriliyor. Schaeffler, Hindistan’ın Pune şehrinde, yüksek kalitesi nedeniyle Toyota’dan birçok kez “Bir Milyon Parçada Sıfır Ödülü” aldı. (“Bir Milyon Parçada Sıfır,” bir milyon parça içinde sıfır hata bulunması anlamına geliyor.)

Schaeffler son zamanlarda Çin’de de birçok kalite ödülü aldı. Schaeffler’in kalitesi, bir milyon üründe sıfır hata nedeniyle Dongfeng Yueda Kia Motor Co., Ltd. tarafından “Mükemmel Tedarikçi Ödülüne” layık görüldü.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Schaeffler Kurumsal Kalite Kıdemli Başkan Yardımcısı Walter Süß, “Müşterilerin ürün güvenliği konusundaki artan ihtiyaçlarına ve ürünlerinin sürekli karmaşıklaşan yapısına rağmen Schaeffler, sadece bu kalite zorluklarıyla baş etmekle kalmadı, her zamankinden de iyi performans gösterdi. Biz kaliteyi, her çalışanı kapsayan bir taahhüt olarak görüyoruz. Dünya genelindeki her Schaeffler fabrikasında, bölümünde ve ofisinde mutlak sıfır hata hedefiyle çalışıyoruz.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz