Volvo’nun ağır hizmet tipi elektrikli kamyonları için satışlar başladı

0
1087
volvotrucks-elektrik-satis
Volvo Trucks, ağır hizmet tipi elektrikli kamyon serisi için sipariş sistemini resmi olarak açtı.

Volvo Trucks‘ın ağır hizmet tipi elektrikli kamyon serisinin satışları, sipariş sisteminin resmi açılışıyla artık hızlanıyor.

Volvo Trucks, ağır hizmet tipi elektrikli kamyon serisi Volvo FH, Volvo FM ve Volvo FMX için sipariş sistemini resmi olarak açtı. Seri üretim sonbaharda başlayacak ve kademeli olarak hızlanacak. Elektrikli kamyonlar, başlangıçta Göteborg’daki CO2 nötr Tuve fabrikasında üretilecek.

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu, Volvo Trucks için bir kilometre taşı. Bu harika kamyonlar için sipariş vermek için müşterilerden büyük ilgi var. Şimdiye kadar esas olarak müşterilere ve ortaklara satın alma niyet mektupları imzalama teklifinde bulunduk, ancak şimdi elektriklendirme için önemli bir adım olan kesin siparişleri imzalamaya başlıyoruz.

2021’de Volvo Trucks, 20’den fazla ülkede 1.100’den fazla elektrikli kamyon için satın alma niyet mektupları da dahil olmak üzere sipariş aldı.

Volvo’nun orta sınıf kamyonları Volvo FE, Volvo FL ve Volvo VNR‘nin elektrikli sürümleri şimdiden seri üretimde. Volvo’nun elektrikli kamyonlarının Avrupa’daki en büyük pazarları şu anda Norveç, İsveç ve Almanya. Volvo Trucks, 2021’de yüzde 42’lik pazar payıyla ağır elektrikli kamyonlarda Avrupa’da pazar önderi konumunda ve Kuzey Amerika’da da önder bir konuma sahip.

Roger Alm, “Sessiz, sıfır egzoz yayımlı taşımacılık çözümleri sunabilmek açıkça bir rekabet avantajı haline geliyor.” dedi.

Bu yıl itibariyle üretimde olan toplam altı elektrikli kamyon modeliyle Volvo Trucks, kentiçi dağıtım ve çöp toplamadan kentiçi inşaat taşımacılığına ve bölgesel nakliyeye kadar her şeyi kapsayan, küresel kamyon endüstrisindeki en eksiksiz elektrikli ürün yelpazesine sahip. Şirketin hedefi, 2030 yılına kadar toplam kamyon satışlarının yarısının elektrikli olması.

Bilgi

  • Volvo FH, Volvo FM ve Volvo FMX Electric’in çekici modelleri şu anda satışa çıktı
  • Kamyon sürümleri 2022’nin dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz