Sara Forsberg, Kıdemli Başkan Yardımcısı, CTO ve Marka Kimliği Geliştirme Başkanı olarak atandı

0
410
Sara Forsberg
Şu anda Scania Ar-Ge'de Araç Geliştirme Müdürü olarak görev yapan Sara Forsberg, Kıdemli Başkan Yardımcısı, CTO ve Marka Kimliği Geliştirme Başkanı olarak atandı.

Şu anda Scania Ar-Ge’de Araç Geliştirme Müdürü olarak görev yapan Sara Forsberg, Kıdemli Başkan Yardımcısı, CTO ve Marka Kimliği Geliştirme Başkanı olarak atandı. 1 Mayıs 2024 itibariyle Scania İcra Kurulu’nun bir parçası oldu ve Scania ve TRATON Group Başkanı ve CEO’su Christian Levin‘e rapor verecek.

2001 yılında Scania’ya katıldığından beri Sara Forsberg, Kamyon Şasi Geliştirme Başkanı da dahil olmak üzere Araştırma ve Geliştirme bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu. 2023 yılında Södertälje’de Araç Geliştirme Müdürü olarak mevcut görevine başladı.

Forsberg; araç geliştirme, modülerleştirme ve doğrulama konularında geniş deneyime sahip ve artık Scania’nın Marka Kimliği Geliştirme (BID) organizasyonunun uygulanması ve yönetilmesi görevini üstlenecek. Ekibiyle birlikte Scania‘nın ürün yol haritasının geliştirilmesine öncülük edecek ve Scania müşterileri için sürekli değer yaratımı sağlayacak. BID yapısının her markanın benzersizliğini sağladığı birleşik TRATON Group Ar-Ge yapısının ortak araç ve ilkelerinin desteğiyle Scania’nın sürdürülebilir çözümleri, daha hızlı ve daha yüksek verimlilikle pazara sunulacak.

TRATON Group Grup Ar-Ge Başkanı Niklas Klingenberg, konuyla ilgili olarak “Dünya çapında daha fazla müşteri değeri sunacak güçlü bir TRATON Group Ar-Ge’si kurmaya devam ederken Sara, marka kimliğinin gelişimini ve Scania’nın gelecekteki başarısını yönlendirmede önemli bir rol oynayacak.” dedi.

Scania ve TRATON Group Başkanı ve CEO’su Christian Levin ise şunları söyledi: “Müşterilerimize sunacağımız gelecekteki araçlarımızı geliştirmeye devam ederken CTO’nun rolü son derece önemlidir. Sara’yı İcra Kurulu’na davet etmekten mutluluk duyuyorum. Şirketin çeşitli bölümlerindeki geniş teknik uzmanlığı ve güçlü liderliği, Scania’nın gelecekteki premium sürdürülebilir çözümler sunmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Sara Forsberg de şu açıklamayı yaptı: “Scania’nın yolculuğunun bu kadar önemli ve heyecan verici bir aşamasında, bazı zorlukların yanı sıra önümüzde büyük fırsatlar da varken bu yeni rolü üstlenmekten büyük heyecan duyuyorum. Çeşitli pazarlardaki müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış çözümler sunmak için Scania’nın premium teklifini oluşturmaya ve grubun güçlü yönlerinden yararlanmaya devam edeceğiz.

1976’da doğan Sara Forsberg, İsveç Luleå Teknoloji Üniversitesi’nden Ergonomik Tasarım ve Üretim alanında Yüksek Lisans derecesine sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz