Volvo Trucks’ın ABD Virginia’daki fabrikasına elektrikli kamyonlar ile tedarik yapılacak

0
197
volvo-vnr-electric-VTNA
Elektrikli kamyonlar, parçaları Volvo Trucks'ın Dublin, Virginia'daki montaj tesisine taşıyacak ve böylece şirketin kendi operasyonlarından kaynaklanan CO2 yayımlarını azaltacak.

Kuzey Amerika’daki Volvo Trucks, iki Volvo VNR Electric kamyon için sipariş aldı. Kamyonlar, parçaları Volvo Trucks’ın Dublin, Virginia’daki montaj tesisine taşıyacak ve böylece şirketin kendi operasyonlarından kaynaklanan CO2 yayımlarını azaltacak.

Lojistik şirketleri Watsontown Trucking Company ve Camrett Logistics tarafından sipariş edilen iki Volvo VNR Electric kamyon, parçaları ve bileşenleri günlük olarak New River Valley, Dublin, Virginia’daki Volvo Trucks üretim tesisine taşımak için kullanılacak. Sıfır egzoz yayımlı kamyonlar, Volvo Trucks’ın kendi tedarik zincirindeki yayımları azaltmasına ve 2040 yılına kadar operasyonlarında net sıfır sera gazı yayımı şeklindeki küresel sürdürülebilirlik hedefine bir adım daha yaklaşmasına olanak tanıyor.

Volvo Trucks Kuzey Amerika Başkanı Peter Voorhoeve, konuyla ilgili olarak “Sürdürülebilirlik stratejimizin önemli bir parçası, kendi operasyonlarımızdan kaynaklanan CO2‘yi azaltmak ve Volvo VNR Electric’i New River Valley operasyonlarımıza hizmet vermek üzere devreye almak bunu sağlayacak.” dedi.

İki Volvo VNR Electric, 2021’in sonundan önce teslim edilecek ve yerel depo tesislerinden Volvo Trucks montaj tesisine günde 10-12 gidiş dönüş yapacak. Her iki kamyon da geceleri yerel tesislerinde şarj olacak.

Volvo VNR Electric‘in aküleri 240 kilometreye kadar çalışma menziline sahip ve rejeneratif frenleme, görev döngüsüne bağlı olarak gücün yüzde 15’ini aküye geri vererek menzili artırabiliyor.

Volvo Trucks, dünyanın ilk kamyon markalarından biri olarak 2019 yılında elektrikli kamyonların seri üretimine başladı. Ürün yelpazesi, şu anda Volvo FH, Volvo FM, Volvo FMX, Volvo FE, Volvo FL ve Kuzey Amerika’da satılan Volvo VNR olmak üzere altı elektrikli kamyon modelini kapsıyor. Volvo Trucks, şimdiye kadar Kuzey Amerika’daki müşterilere 22 Volvo VNR Electric kamyon teslim etti. New River Valley tesisinde Kuzey Amerika’daki Volvo kamyonlar üretiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here