Volvo, ilk elektrikli kamyonunu Latin Amerika’ya teslim etti

0
730
Volvo Trucks Latin America
Volvo; Brezilya, Şili ve Uruguay'daki müşterilere ilk elektrikli kamyonlarını teslim etti.
Renault Trucks

Volvo Trucks; Brezilya, Şili ve Uruguay’daki müşterilere sekiz ağır elektrikli kamyon teslim etti. Bu siparişler, Volvo’nun Latin Amerika’ya ilk sıfır egzoz yayımlı kamyon satışını temsil ediyor.

Volvo Trucks, akü elektrikli kamyonlarıyla yeni pazarlara girmeye devam ediyor. Şirket şimdi ilk ağır hizmet elektrikli kamyonlarını Latin Amerika’ya teslim etti ve araçlar Brezilya, Şili ve Uruguay’daki müşterilere gönderildi. Böylece Volvo, altı kıtada ve 45 ülkedeki müşterilere elektrikli kamyon teslim etmiş oldu.

Bu siparişlerin de gösterdiği gibi bu ülkelerdeki taşımacılık şirketleri arasında daha sürdürülebilir ağır taşımacılık yöntemlerine geçişe yönelik artan bir ilgi var. Brezilya, Volvo Trucks için önemli bir pazar. Volvo, 2022’de Brezilya’daki müşterilere 26 bin 159 kamyon teslim etti.

Volvo Trucks Latin America Başkanı Wilson Lirmann, konuyla ilgili olarak “Latin Amerika’daki birçok nakliyecinin sıfır yayımlı kamyon taşımacılığı konusunda büyük hedefleri var. Elektriklendirme yolculuğuna başlayan müşterilerimizi desteklemek üzere seçildiğimiz için çok gururlu ve heyecanlıyız. Yakında daha fazla nakliye şirketinin de onları takip edeceğine inanıyoruz.” dedi.

Volvo Trucks Latin America
Volvo FH ve Volvo FM’in elektrikli sürümleri toplam 44 ton ağırlıkta çalışabiliyor. Kamyonlar tam şarjla 300 kilometreye kadar menzile sahip olabiliyor.

Brezilya’nın en büyük lojistik operatörlerinden biri olan Reiter Log, Brezilya’da çeşitli güzergahlarda beş Volvo FM Electric aracını kullanmaya başlayacak. Kamyonlar Volvo Finansal Hizmetler aracılığıyla kiralanacak. Şili’de SQM ve El Libertador adlı iki şirket birer Volvo FH Electric kamyon kullanmaya başladı. Uruguay’da Bitafal bir Volvo FM Electric kullanacak.

Volvo FH ve Volvo FM‘in elektrikli sürümleri toplam 44 ton ağırlıkta çalışabiliyor. Kamyonlar tam şarjla 300 kilometreye kadar menzile sahip olabiliyor.

Eksiksiz bir elektrikli kamyon programı

Volvo Trucks, 2019 yılında elektrikli kamyonların seri üretimine başlayan ilk küresel üretici oldu. Bugün, şehiriçi dağıtım ve atık toplama, bölgesel taşımacılık ve inşaat işleri dahil çok çeşitli taşıma görevlerini yerine getirebilen toplam altı elektrikli kamyondan oluşan geniş bir elektrikli kamyon yelpazesine sahip. Volvo Trucks, 2030 yılında küresel yeni Volvo kamyon satışlarının yüzde 50’sinin elektrikli olmasını hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz