Volvo Trucks müşterisi Dependable Highway Express, elektrifikasyon ile karbon ayak izini azaltıyor

1
565
dhe-vnr-electric-1
2020 yılı Eylül ayında DHE, Ontario tesisinde iki Volvo VNR Electric ağır hizmet kamyonunun pilot kullanımına başladı.

Önde gelen taşımacılık şirketi Dependable Highway Express (DHE), Güney Kaliforniya taşımacılık operasyonlarının iklim ve hava kalitesi etkilerini daha da azaltmak için kısa süre önce birkaç büyük elektrifikasyon girişimini tamamladı. Volvo LIGHTS projesi aracılığıyla DHE, Volvo VNR Electric Class 8 kamyonları, akü elektrikli terminal çekicilerini ve forkliftleri ve hem filo araçları hem de çalışanların kişisel araçları için şarj altyapısının yanı sıra güneş panellerini ve Ontario, Kaliforniya’daki sevk ve tesellüm tesisindeki tesis içi enerji depolamayı devreye soktu. Faaliyetlerinin karbon ayak izini azaltmaya yönelik devam eden çabalarını daha da sağlamlaştırmak için DHE, 2022’de ek 10 Volvo VNR Electric kamyon satın almak için bir taahhüt mektubu imzaladı.

Volvo Trucks Kuzey Amerika Başkanı Peter Voorhoeve, konuyla ilgili olarak “DHE, sürdürülebilir yük hareketine giden yolda öncü bir filonun başlıca örneğidir. DHE’nin ortaklığı, son iki yıldır Volvo LIGHTS projesinin başarısı için kritik önemde olmuştur. DHE’nin çok yakın bir gelecekte ek VNR Electric kamyonları kullanmayı planlamasıyla gurur duyuyoruz. Bu, kamyon taşımacılığı endüstrisinde elektromobilite ve sürdürülebilir taşımacılık çözümlerini ileriye taşımak için gerçek bir kanıttır.” dedi.

İki yıl önce tanıtılan Volvo LIGHTS projesi, Volvo Trucks, Güney Sahili Hava Kalitesi Yönetim Bölgesi (Güney Sahili AQMD) ve diğer 13 kuruluş arasında akü elektrikli kamyonları ve donanımları pazara geniş ölçekte başarılı bir şekilde sunmak için bir plan geliştirmek üzere yenilikçi bir işbirliği.

2020 yılı Eylül ayında DHE, Ontario tesisinde iki Volvo VNR Electric ağır hizmet kamyonunun pilot kullanımına başladı. Günde 60 ila 80 mil arasında yol yapan araçlar, Güney Kaliforniya’daki depo tesisleri arasında mal taşımaya devam ediyor. Volvo LIGHTS projesinin bir parçası olarak, VNR Electric kamyonlar, farklı yol ve gerçek çalışma koşullarında araçların performansı hakkında veri toplarken çeşitli güzergahlar kullanıyorlar.

DHE Operasyon Direktörü Joe Finney, şunları söyledi: “Volvo VNR Electric kamyonları ve diğer sıfır yayımlı donanımları kullanarak, sürücülerimiz ve çalışanlarımız için sessiz, temiz, rahat bir çalışma ortamı sağlarken, bakım ve yakıt maliyetlerimizi azaltabiliriz. Sürdürülebilir mal hareketi endüstrisine doğru bir adım daha atarken, kendi sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşma yolunda ölçülebilir ilerleme kaydettik.

dhe-vnr-electric-2
Volvo LIGHTS projesi aracılığıyla DHE, Volvo VNR Electric Class 8 kamyonları, akü elektrikli terminal çekicilerini ve forkliftleri ve hem filo araçları hem de çalışanların kişisel araçları için şarj altyapısının yanı sıra güneş panellerini ve Ontario, Kaliforniya’daki sevk ve tesellüm tesisindeki tesis içi enerji depolamayı devreye soktu.

Volvo’nun VNR Electric kamyonları, sıfır egzoz yayımı üretiyor ve sürücüler için en temiz ve en konforlu deneyimi sağlamak için ısıyı, gürültüyü ve titreşimleri önemli ölçüde azaltıyor. DHE için profesyonel bir sürücü olan Alberto Arreola, DHE’nin sürdürülebilirlik kilometretaşını öğrenirken, şu yorumu yaptı: “Şirketin sözlerini nasıl eyleme döktüğünü görmek, DHE’de çalışmaktan ve geleceğin bir parçası olmaktan gurur duymama neden oluyor.

Elektrikli kamyonları ve donanımları desteklemek için gereken şarj altyapısını kurmak ve idame ettirmek amacıyla DHE, tesisin güç kaynağını güncellemek ve iki adet 150 kW şarj istasyonu kurmak için Volvo Trucks Kuzey Amerika, Güney Kaliforniya Edison, Greenlots, ABB, Core States ve Ontario kenti ile yakın bir şekilde çalıştı. Şarj istasyonları, kamyonlardan, donanımdan, mevcut tesislerden ve elektrik şebekesinden gelen elektrik talebini etkili bir şekilde dengelemek için Greenlots’un SKY yazılımını kullanacak.

Volvo LIGHTS projesi aracılığıyla DHE, Ontario sevk ve tesellüm tesisinde kullanılan nakliye donanımının yüzde 100’ünü akü elektrikli modellerle değiştirerek gürültüyü ve hava kirliliğini azalttı ve çalışanlarına daha sessiz, daha temiz ve daha güvenli çalışma koşulları sağladı. DHE, şu anda sekiz Seviye 2 (L2) forklift doldurucusu ile desteklenen 14 Yale Electric forklift ve iki ek L2 doldurucu ile desteklenen iki Orange EV terminal çekicisi çalıştırıyor.

DHE, hava kalitesini iyileştirmek ve enerji maliyetlerini azaltmak için Solar Optimum ile çalıştı ve Ontario tesisinin çatısına ve çalışanların otopark kanopilerinin üzerine 2 bin 300’den fazla güneş paneli yerleştirdi. Güneş panelleri yıllık olarak 1.291 GWh yenilenebilir elektrik üretecek.

Volvo Trucks Kuzey Amerika, 3 Aralık 2020 tarihinde akü elektrikli VNR Electric modeli için müşteri siparişleri almaya başladı. Volvo VNR Electric üretiminin 2021’in ilk yarısında Volvo Trucks’ın Virjinya Dublin’deki New River Valley fabrikasında başlaması planlanıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here