Volvo Trucks, Amazon Alexa’yı yeni ağır hizmet kamyonlarında sunan ilk marka

0
258
Volvotrucks-T2020
Yeni Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM ve Volvo FMX, araç üzeri Alexa ile sunulan ilk ticari ağır hizmet kamyonları olacak.

Yeni Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM ve Volvo FMX, araç üzeri Alexa ile sunulan ilk ticari ağır hizmet kamyonları olacak. Alexa‘nın entegrasyonu, kamyon sürücülerinin basit sesli komutlarla yol tarifi almasını, telefon görüşmesi yapmasını, haberleri dinlemesini ve eğlenceye erişmesini sağlayacak. Alexa’lı Volvo kamyonlar Mart 2021’den itibaren Avusturya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık’ta satın alınabilecek.

Volvo Trucks, Eylül 2020’de sürücü ortamını, güvenliği ve üretkenliği güçlü bir şekilde odağına alarak geliştirilen dört yeni kamyonun satışına başladı. Kamyonlar, sürücüye her durumda gerekli bilgiyi veren ve sürücülerin doğru kararı almalarını kolaylaştıran diijtal gösterge paneli ile yeni, esnek kullanıcı arayüzüne  sahip.

volvotrucks-T2020_alexa
Alexa’nın entegrasyonu, kamyon sürücülerinin basit sesli komutlarla yol tarifi almasını, telefon görüşmesi yapmasını, haberleri dinlemesini ve eğlenceye erişmesini sağlayacak.

Volvo Trucks Elektronik ve Elektrik Çözümler Ürün Müdürü Samuel Nerdal, konuyla ilgili olarak “Ergonomiyi, konforu ve güvenliği içeren Volvo özelliklerini geliştirdik ve onları daha da çekici ve üretken bir sürücü ortamı yaratmak için Alexa gibi yenilikçi teknoloji ile bir araya getirdik.” dedi.

Alexa ile sürücüler ellerini direksiyonda ve gözlerini yolda tutabiliyorlar. Yeni kamyon, Volvo Trucks‘tan temin edilebilen navigasyon yazılımı ile donatılmışsa, sürücü Alexa‘ya hangi rotayı kullanacağını sorabiliyor. Buna ek olarak Alexa, sürücüye müşteriler ve aile bireyleriyle telefonda konuşabilmesi, müzik dinleyebilmesi ve haberlere ve sesli kitaplara erişebilmesi için yardım edebiliyor.

volvotrucks-T2020_fm
Alexa’lı Volvo kamyonlar Mart 2021’den itibaren Avusturya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık’ta satın alınabilecek.

Alexa Automotive Başkan Yardımcısı Ned Curic ise şunları söyledi: “Volvo Trucks, ses teknolojisinin ağır hizmet kamyonlarının sürücüleri için en uygun deneyimi yaratmada esas olduğunu anlıyor ve bunu sağlamak için Alexa’nın seçilen ses hizmeti olmasından dolayı çok heyecanlıyız. Alexa; onları bağlantılı, eğlenceli ve üretken tutarak Volvo Trucks sürücüleri için yolda yardımcı bir arkadaş olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here