IVECO S-Way NP 460, 2021 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu ödülünü kazandı

0
301
iveco-sway-np
IVECO S-Way NP 460’ın LNG’li sürümü, çekici kategorisinde 2021 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu ödülünü kazandı.

IVECO S-Way NP 460’ın LNG’li sürümü, çekici kategorisinde 2021 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu ödülünü kazandı. Beşinci kez verilen ödül İtalyan dergisi Vado e Torno tarafından yaratıldı. Kazananlar, Vado e Torno tarafından sunulan Sürdürülebilirlik Endeksi’ne göre profesyonel gazetecilerden oluşan bir jüri paneli tarafından seçildi.

IVECO S-Way NP, IVECO‘nun sektör önderi doğal gaz tahrik deneyimini eksiksiz bir özellik paketi ve sürücüye, filo sahibine ve sürdürülebilirliğe odaklanan bağlantı özellikli özelleştirilmiş hizmetler sunmak için geliştirilen IVECO S-Way Serisi’nin yüksek yenilikçilik içeriği ile bir araya getiriyor.

Vado e Torno Editör Yardımcısı Maurizio Cervetto, ödülle ilgili şunları söyledi: “IVECO S-Way NP ile IVECO, seçenek tahrikli uzun yol araçlarında üretkenlik ve verimlilik anlamında yeni bir referans belirledi. IVECO S-Way sadece 1600 km menzil sunan tek doğal gazlı araç değil, aynı zamanda bir kilo gaz başına 4.12 km ile tüketimde de yeni bir referans. IVECO S-Way NP, kendini kanıtlamış aktarma organları ve rüzgar direncini yüzde 12 ve buna bağlı olarak yakıt tüketimini yüzde 4’e kadar düşüren tamamen yeni kabin sayesinde teknik performansı, sürücü için konfor seviyesini ve diğer yol kullanıcıları için güvenliği belirgin bir şekilde artıran amiral gemisi bir aracın özellikleri ve kalite standartlarıyla bir araya getiriyor. Yeni kabin, 2150 mm’lik iç yükseklik ve 95 mm’ye düşürülmüş motor tüneli yüksekliği ile geniş bir çalışma ve yaşam alanı yaratıyor. Dışarda ve içerde eskisinden de düşük bir gürültü seviyesine sahip araç, birçok sürüş yardım sistemine ek olarak her tür taşımacılığın sürdürülebilirliğini daha da artıran yeni bağlantılılık hizmetleri sunuyor.

Thomas-HILSE-IVECO-Brand-President_2
IVECO Marka Başkanı Thomas Hilse

IVECO Marka Başkanı Thomas Hilse ise şu yorumda bulundu: “Sürdürülebilir bir uzun yol taşımacılığına ulaşmada doğal gazın hayati rolüne ilişkin görüşümüzü destekleyen bu önemli ödülden dolayı çok gururluyuz. Doğal gaz şu anda elde edilebilen tek çözüm. Sıfır yayıma giden yolda bir başlangıç noktası ve IVECO S-Way, bunun şimdiden bir gerçek olduğunu kanıtlıyor. Performansı, düşük Toplam Sahiplik Maliyeti (TCO), sessiz çalışması ve uzun menzili ile IVECO S-Way, finansal ve çevresel anlamda sürdürülebilir bir çözüm sunuyor. Diğer yandan müşteriyi dinledik ve kendini evinden uzak bile olsa kendi evindeymiş gibi hissedebileceği şekilde kabini tasarladık. LNG dağıtım altyapısı hızlı bir şekilde gelişiyor ve şimdiden ana Avrupa transit koridorlarını kapsamış durumda. Farklı ülkelerde uygulanan sübvansiyonlar ve teşvikler bu araçları giderek daha ilginç bir teklif haline getiriyor. Doğal gaz çözümleri için giderek daha fazla bize gelen nakliyecinin düşünce yapısında bir değişim görüyoruz. En önemlisi biyo-LNG, metandan üretilen mavi hidrojen ile sıfır karbonlu taşımacılık için yolu açarak bugünden sıfıra yakın bir çözüm sunuyor.

Araç; konfor, güvenlik, bağlantılılık ve sürdürülebilirlik alanlarında teknolojinin sunabileceği en iyi teknolojileri içeriyor. Kabinin sürücü merkezli tasarımı, aydınlatmadan iklimlendirmeye, bilgi-eğlence sisteminden camlara ve kapılara kadar tüm işlevlerin MY IVECO EASY WAY uygulaması ile uzaktan kontrol edilebildiği iyi düzenlenmiş ve geniş bir ortam sağlıyor. Kabin, ECE R29.03 kabin çarpışma ölçütleriyle uyumlu mekanik dirence sahip olması için güçlendirildi. Ön dingile fren mesafesini yüzde 15 azaltmak için ince ayar yapıldı. Böylece toplam güvenlik daha da artırıldı. Güçlü Bağlantı Kutusu sayesinde sürücünün araçtaki yaşamını iyileştirmek ve araç sahibinin kârlılığını en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış bir dizi özellik ve yepyeni hizmetler sunuldu. Bu kutu, aracın, Kontrol Odası’nda her zaman aracı izleyen IVECO uzmanları ile sürekli bağlantı halinde kalmasını sağlıyor. Bu sayede, bakım ve onarım duraklamaları verimli bir şekilde planlanarak aracın yolda kalma süresini azamiye çıkaracak öngörülü servis sunuluyor. Sürüş Tarzı Değerlendirme sistemi verimli ve güvenli sürüş için gerçek zamanlı tavsiye veriyor. Aracın sürdürülebilir performansı sessiz çalışmayı ve düşük yayımları kapsıyor. Araç, biyometan kullanımında dizel ile kıyaslandığında Parçacık Madde’yi yüzde 95 ve azotdioksidi yüzde 90 azaltırken, yüzde 95 daha az karbondioksit yayarak döngüsel ekonomi yaratıyor.

IVECO-S-WAY-NP_1
IVECO S-WAY Naturel Power, 460 beygirlik motor gücüyle uzun yol görevleri için 1600 km’ye kadar menzil sunabilen tek LNG’li kamyon olma özelliğine sahip.

IVECO, 35 binden fazla doğal gazlı araç sattığı Avrupa pazarında bugün kendisini doğal gaz için bir referans haline getiren yoğun bir uzmanlık geliştirerek 20 yıldan uzun bir süredir seçenek tahriklere yatırım yapıyor. Marka ayrıca teknolojinin yayılmasında bir hızlandırıcı ve bu sektöre yaklaşan farklı paydaşlar arasında bir köprü olarak kabul ediliyor. Bu, sadece birkaç yıl içinde, yalnızca İtalyan topraklarında bulunan yaklaşık 80 LNG yakıt istasyonundan oluşan geniş bir ağın geliştirilmesine yol açtı. Bugün IVECO, bir zorunluluk haline gelen gelişmiş sürdürülebilir teknoloji ile birlikte performans sunan ve sürücünün ihtiyaçlarına uyarlanmış bir ürün geliştirmeye olan bağlılığının karşılığını alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here