Volvo, İsveç çeliğinden güç alıyor

1
2021
Renault Trucks


Kalite ve sağlamlıkta dünya markası olan İsveç çeliği, Volvo’nun iş makinaları sektöründeki gücünün de ana kaynağını oluşturuyor. Uzun ömürlülük ve yakıt tasarrufu da Volvo’nun başarısındaki diğer etmenler.

Bugün tüm dünyada en sağlam çelik dendiğinde ilk akla gelen yerleşkelerden biri olan İsveç, sahip olduğu fosfor ve kükürt içermeyen kaliteli demir yataklarıyla oldukça ünlü. 13’üncü yüzyıldan bu yana bir gelenek olarak devam eden çelik üretimi, ayrıntılı kontrol aşamaları ve köklü geçmişiyle unvanını hak ediyor. İsveç’in ev sahipliği yaptığı demir çelik fabrikalarının da “İsveç çeliği” markasının yaratılmasında başat rol oynadığını belirtmek gerekiyor. Günümüzde en kaliteli ve en sağlam çelik türlerinden biri olarak kabul edilen bu tür, en küçük otomobilden en büyük iş makinalarına kadar birçok alanda yaygın bir şekilde kullanılıyor. Anavatanı İsveç olan Volvo da ürünlerinde İsveç çeliği kullanıyor.

Yakıt tasarrufu ve dayanıklılık

Volvo İş Makinaları’nın hikayesi 1832’de İsveç’in Eskilstuna şehrinde Johan Theofron Munktell ile Jean ve Carl Gerhard kardeşlerin girişimiyle başladı. Yıllar boyunca çeşitli şirket birleşmeleri ve satınalmalar yoluyla büyüyen Volvo, günümüzde en büyük iş makinası üreticilerinden biri konumunda. 185 yıllık süreç içerisinde traktörden uçak motoruna kadar sayısız makina üretiminde görev alan sektörün öncü firmasının iş makinaları üretimi de bu sürede geniş bir yelpazeye yayıldı. Hızla çeşitlenen iş makinaları üretimi içerisinde ürünlerin tek bir ortak yanı vardı: Dayanıklılık. İsveç çeliği kullanarak, diğer markalardan farklı bir yol izleyen ve dünyanın en sağlam ve kaliteli araçlarına imza atan Volvo’nun araçlarında sunduğu özellikler bununla da sınırlı değil. Uzun ömürlülük, dayanıklılık ve yüksek performans da Volvo’yu bugün dünya devi yapan başlıca unsurlar. Volvo iş makinaları; madenler, şantiyeler, inşaatlar ya da herhangi başka bir alanda yüksek performans gösteriyor. En zorlu iş alanlarında çalışan dev makinaları kullanan operatörler de iş makinasıyla sağladıkları yüksek uyum neticesinde birçok görevin üstesinden kolayca geliyor. Tüm bu süreç içerisinde iş verimi ve yakıt tasarrufu da en üst seviyeye ulaşıyor. Azami dayanıklılık ve azami güven sağlayan bu araçların sırrı üretimlerinde kullanılan İsveç çeliğinde yatıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz