Volvo Group ve Isuzu Motors, stratejik ittifak oluşturmak için nihai anlaşmaları imzaladı

0
667
volvotrucks-isuzu
Volvo Group ve Isuzu Motors, Aralık 2019'da imzalanan Mutabakat Zaptı uyarınca devam eden endüstri dönüşümündeki fırsatları yakalamak için ticari taşıtlar içinde stratejik bir ittifak oluşturmak üzere bağlayıcı anlaşmalar imzaladı.

Volvo Group ve Isuzu Motors, Aralık 2019’da imzalanan Mutabakat Zaptı uyarınca devam eden endüstri dönüşümündeki fırsatları yakalamak için ticari taşıtlar içinde stratejik bir ittifak oluşturmak üzere bağlayıcı anlaşmalar imzaladı. Anlaşmalar Isuzu Motors’un 243 milyar JPY (yaklaşık 20 milyar SEK) işletme değeri ile Volvo Group’tan UD Trucks’ın satın alınmasını içeriyor. İşlem, düzenleyici kurumların onayı dahil olmak üzere belirli koşullara tabi.

Volvo Group ve Isuzu Motors arasındaki İttifak, aşağıdakileri kapsayacak ancak bunlarla sınırlı olmayacak uzun vadeli ve sağlam bir ilişki kurma üzerine oturtuldu:

  • Tarafların hem iyi bilinen hem de yeni teknolojilerdeki tamamlayıcı uzmanlık alanlarından yararlanmayı ve birinci sınıf teknoloji yatırımlarını desteklemek için daha geniş hacimli bir taban oluşturmayı amaçlayan bir teknoloji ortaklığı oluşturmak. Teknoloji ortaklığı şunları kapsıyor:

– Diğerlerinin yanı sıra Volvo Grup teknolojisi kullanarak Japon ve diğer Asya pazarlarına yönelik orta ağır hizmet kamyon modelleri için Isuzu Motors ve UD Trucks tarafından ortak platformların ortak geliştirilmesi.

– Otonom sürüş, bağlanabilirlik ve orta ve ağır hizmet elektrikli araçlar gibi yeni teknolojilere ilişkin amaçlanan işbirliği.

  • UD Trucks işinin tamamını Volvo Group‘tan Isuzu Motors‘a devrederek Japonya’da ve uluslararası pazarlarda UD Trucks ve Isuzu Motors için daha güçlü bir ağır hizmet kamyon işi için en iyi uzun vadeli koşulları yaratmak. Bu, Isuzu Motors için önemli sinerji yaratarak daha büyük hacimler ve tamamlayıcı yeteneklerden yararlanarak büyümeyi hızlandıracak.

– İlk adım olarak Isuzu Motors ve UD Trucks, 2022’den itibaren UD Trucks’tan Isuzu Motors‘a belirli kamyon sürümlerinin tedarik koşullarını tartışıyor.

– Sorunsuz bir iş sürekliliğini sağlamak için Volvo Group, UD Trucks‘a geçiş hizmetleri sağlayacak ve ayrıca UD Trucks‘a parça tedarik edecek.

  • Gelecekteki kentsel lojistik çözümleri için coğrafi alanlarda ve ürün gruplarında ticari taşıt işinde daha geniş ve derin işbirliği için daha fazla fırsat keşfetmek. Isuzu Motors, 2019’da 252 bin adetlik satışla 3,5 – 15 ton hafif ve orta hizmet kamyonları sınıfında dünya önderlerinden biri konumunda.
  • Satın alma ve lojistik alanlarında işbirliği keşfetmek, ortak teknolojiden yararlanmak ve coğrafi ayak izi tamamlayıcılığı ve hacim yükseltme.
UDTrucks-2019Quon8L-engine-Key-Visual
UD Trucks Yeni Quon Serisi

Volvo Group ve Isuzu Motors, hem Japonya’da hem de İsveç’te tesislere sahip bir Ortak İttifak Ofisi kuracaklar. Ortak İttifak Ofisi, Isuzu Motors Başkanı, Volvo Group CEO’su ve iki gruptan diğer önemli yöneticilerden oluşan bir İttifak Kurulu tarafından denetlenecek.

Volvo Group ve Isuzu Motors arasında hem coğrafi hem de ürün yelpazesi açısından büyük bir tamamlayıcılık var. İki şirket, müşteriler ve toplum için değeri ve faydaları en üst düzeye çıkarırken, geleceğin lojistik endüstrisinin olanaklarını ve zorluklarını üstlenmek için en az 20 yıl süreli bir İttifak Çerçeve Anlaşması imzaladı.

Volvo Group Başkanı ve CEO’su Martin Lundstedt, şu açıklamayı yaptı: “Volvo ve Isuzu Motors’u kendi pazarları ve sınıfları içinde daha da rekabetçi hale getirecek bu stratejik ittifaktan yüksek beklentilerim var. Bu, teknoloji yatırımlarını paylaşmak ve birbirimizin büyümesine yardım etmek için bir firsat. UD Trucks’ın Volvo Group ile Isuzu Motors arasında bir köprü olacağına ve stratejik ittifakın Isuzu Motors içinde UD Trucks’ı yeni bir seviyeye çıkarmaya devam etmek için gerekli koşulları yaratacağından eminim. Ayrıca, UD Trucks ekibinin, COVID-19 salgınıyla tanımlanan bu benzeri görülmemiş dönemde müşterilere hizmet verebilmesinden ve finansal performansı iyileştirmeye devam etmesinden dolayı gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Volvo Group, UD Trucks’ı desteklemeye ve bu ittifak aracılığıyla Asya pazarlarında pay almaya devam edecek.

isuzu-family
Isuzu Motors kamyon ve otobüs ürün yelpazesi

Isuzu Motors Limited Başkanı ve Temsilci Direktörü Masanori Katayama ise şunları söyledi: “Bu çok heyecan verici bir gün. Volvo Group ile stratejik ittifak anlaşmasını imzaladık. Zor ve öngörülemeyen COVID-19 durumu, stratejik ittifakı daha da değerli hale getirdi ve Isuzu ile Volvo Group arasında sağlam, güvenilir bir ilişki kurdu. Bu uzun vadeli ortaklık, ürünlere, teknolojilere ve bölgelere yayılacak ve lojistik sektörünü desteklemenin yanı sıra hizmet iyileştirmelerine ve güçlendirilmiş müşteri memnuniyetine aktif olarak katkıda bulunacak. UD Trucks’ın Isuzu Group’a katılmasından dolayı şanslıyım. UD Trucks, Isuzu Motors ve Volvo Group arasındaki verimli ve etkili işbirliği için stratejik ittifakta önemli bir rol oynayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here