Volvo Buses, yeni küresel elektromobilite teklifini tanıttı

0
862
volvo-bzl-electric
Yeni Volvo BZL Electric şasisinin piyasaya sürülmesiyle Volvo Buses, müşteriler için güvenilir ve karlı operasyonların yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki kentlerde sürdürülebilir ve verimli toplu taşıma için sağlam bir platform sağlıyor.

Volvo Buses, elektromobilite teklifini dünya çapında genişletiyor. Yeni Volvo BZL Electric şasisinin piyasaya sürülmesiyle Volvo Buses, müşteriler için güvenilir ve karlı operasyonların yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki kentlerde sürdürülebilir ve verimli toplu taşıma için sağlam bir platform sağlıyor.

Volvo Buses Başkanı Anna Westerberg, “Sektörümüzün daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru dönüşümüne öncülük etmeye kararlıyız. Yeni Volvo BZL Electric’in piyasaya sürülmesiyle hedefimiz, dünyanın en sorumlu elektrikli otobüs sistemlerini sunmak. Bunu sürdürülebilirliğe, güvenliğe ve güvenilirliğe odaklanarak yapıyoruz.” dedi.

Toplu taşıma sektöründe elektromobilite çözümlerine yönelik küresel talep artıyor ve Volvo Buses, önümüzdeki yıllarda hızlı bir artış bekliyor.

Anna Westerberg, şöyle devam etti: “Yeni Volvo BZL Electric ile elektromobiliteye geçişe hazır önemli pazarlarda artan talebi karşılamak için temiz, sessiz ve enerji açısından verimli toplu taşıma için küresel bir platform sunuyoruz.

Döngüsellik önemli

Çevreye karşı sorumluluk Volvo‘nun kalbinde yer alıyor ve sürdürülebilirlik, daha az gürültü, daha düşük yayımlar ve azaltılmış CO2 şirket için vazgeçilmez. Volvo Buses, bundan daha da geniş bir ufka sahip.

Anna Westerberg, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bir yaşam döngüsü bakış açısına sahibiz ve beşikten mezara kadar ürünlerimizin çevresel etkilerinin sorumluluğunu üstleniyoruz. Bu; malzemelerin, üretimin, operasyonun ve geri dönüşümün en yüksek çevre standartlarını karşılamasını sağladığımız anlamına geliyor.

Volvo Buses’ta döngüsellik önemli ve yeni Volvo BZL Electric, yüzde 90’ın üzerinde geri dönüştürülebilir olacak şekilde geliştirildi.

volvo-bzl-dd
Yeni Volvo BZL Electric, karoserler için birden fazla seçenekle hem tek hem de çift katlı uygulamalar için tasarlandı.

Volvo güvenilirliği, verimliliği ve güvenliği

Volvo Buses, dünyanın her yerindeki operatörlerle yakın işbirliği içinde çalışarak elektromobilite çözümleri konusunda yılların deneyimine sahip. Yeni Volvo BZL Electric, karoserler için birden fazla seçenekle hem tek hem de çift katlı uygulamalar için tasarlandı.

Volvo Buses Şasi Birimi Başkan Yardımcısı Dan Pettersson, “Yeni Volvo BZL Electric, Avrupa’da halihazırda uygulanmakta olan kanıtlanmış ve başarılı teknolojileri temel alıyor. Tüm şasi ve aktarma organları parçaları Volvo tarafından geliştirildi ve üretildi. Otobüslerimizin üstün niteliklerini korumak için dünyanın dört bir yanından seçilmiş karoser üreticileriyle ortaklık kuruyoruz.” dedi.

Bir elektrikli otobüs her zaman bir sistemin parçası. Güzergah uzunluğu, sefer sıklığı, kapasite, şarj ve yerel yönetmelikler farklı çözümler anlamına geliyor.

Dan Pettersson, şöyle devam etti: “Deneyimlerimiz sayesinde, elektromobilite çözümlerini her bir kente uyarlayabilmek için müşterilerimiz ve ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Ve dünya çapındaki servis ağımız ve adanmış servis çalışanlarımız aracılığıyla, uzun vadeli perspektifte bile ürün ve hizmetlerimizin güvenilirliğini ve verimliliğini sağlayabiliriz. Herşey ürünlerimizin hiçbir zaman yolda kalmamasını sağlamakla ilgili.

Güvenlik, Volvo’da yol gösterici bir yıldız ve yeni Volvo BZL Electric, başarılı sürülebilirlik ve güvenli kullanım için en yüksek Avrupa standartlarını karşılıyor. Bunlar arasında Volvo Buses’ın en yeni bağlantılılık teknolojisi teklifi olan Volvo Connect de bulunuyor. Volvo’nun Bölge Yönetimi gibi özelliklerle operatör, okul bölgesi veya bir otobüs deposu gibi azami hız sınırı bulunan yerlerde güvenli bölgeler oluşturabiliyor.

Birinci sınıf bir sürüş deneyimi ve şarj esnekliği

Volvo BZL Electric, tamamen Volvo tarafından geliştirilmiş aktarma organlarına sahip. 200 kW elektrik motoru, iki hızlı otomatikleştirilmiş bir şanzımana bağlanıyor. Bu, düşük devirde tekerlek torkunu artırıyor ve mevcut tepe noktalarını dengeliyor, böylece enerji tüketimini azaltıyor ve motor ve akü sağlığını koruyor. Aktarma organları, güç çıkışı 540 beygirden az olmayan tek veya çift motorlu bir birim olarak yapılandırılabiliyor. Bu, Volvo BZL Electric’i yorulmak bilmeyen bir tepe tırmanıcısı yapıyor ve hızlı ve sorunsuz çalışmayı sağlıyor.

Volvo BZL Electric, hem yolda OppCharge yüksek güçlü şarj hem de depoda CCS şarj için donanım arayüzleri kullanarak şarj esnekliği için tasarlandı. Volvo Buses ayrıca kullanılabilir bir enerji taahhüdü sunuyor. Bu, Volvo Buses’ın operasyon için kararlaştırılan bir enerji miktarı için sığayı garanti ettiği anlamına geliyor ve böylece müşterilerin akülerle ilgili endişelerini ortadan kaldırıyor.

volvo-BZL-sasi
Yeni Volvo BZL Electric, Avrupa’da halihazırda uygulanmakta olan kanıtlanmış ve başarılı teknolojileri temel alıyor. Tüm şasi ve aktarma organları parçaları Volvo tarafından geliştirildi ve üretildi.

Volvo BZL Electric özellikleri

Uzunluk (mm): 11,815 (tek katlı), 10,585 (çift katlı).
Aktarma organları: Elektrik motoru, bir/iki motorun azami çıkışı: 200/400 kW (tek katlı), 200 kW (çift katlı).
Vites kutusu: 2 hızlı otomatikleştirilmiş manuel şanzıman.
Şarj: OppCharge, azami şarj gücü: 300 kW. Combo2/CCS, azami şarj gücü 150 kW.
Enerji depolama sığası: 470 kWh’ye kadar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here