UTİKAD Yönetim Kurulu, 23 Nisan kutlaması vesilesiyle depremzede çocuklarla kucaklaştı

0
438
utikad-23nisan
Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı onuruna Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, UTİKAD Yönetim Kurulu ve UTİKAD Kadın Odak Grubu üyelerinin katılımı ile 25 Nisan 2023 Salı günü depremzede çocuklarla bir araya gelinerek kutlandı.
Renault Trucks

Büyükçekmece Belediyesi ve UTİKAD işbirliğiyle gerçekleşen etkinlikte deprem bölgesinden gelen ilk ve ortaokul öğrencisi 13 çocuğumuz, UTİKAD ofisinde ağırlandı.

İlk kez Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde çocukların makama kabul edilerek ağırlanması ve sonraki yıllarda bir gelenek haline gelen uygulama UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayşem Ulusoy tarafından da devam ettirildi. Hatay’dan gelerek Büyükçekmece Belediyesi’nin sağladığı yardımla İstanbul’da eğitim hayatlarına devam eden ikiz kardeşler, Ayşem Ulusoy’un makamına oturarak temsili olarak Yönetim Kurulu toplantısını yönettiler.

Başkan Ulusoy yaptığı konuşmada, “Bugün sizleri burada ağırlamaktan, siz evlatlarımıza sektörümüzü tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Ülkemizin geleceği ve yükselmesi sizler sayesinde olacak. Siz çocuklara bugünü armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.’ Hepiniz hoş geldiniz.” dedi.

UTİKAD Genel Müdürü Alperen Güler ise lojistik sektörünü tanıtan bir sunum ile çocuklara lojistik sektörü hakkında bilgi verdi. Teknolojik gelişmelerin lojistik sektörüne getirdiği yeniliklerin de yer aldığı sunum çocuklar tarafından ilgiyle karşılandı.

UTİKAD ve Kadın Odak Grubu üyeleri tarafından çocuklara verilen hediyelerin ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla etkinlik sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz