Otomerkezi.net, tüketicileri uyardı

0
315
Otomerkezi-CEO-Muhammed-Ali-Karakas
Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş
Renault Trucks

İkinci el araç pazarını direkt şekilde etkileyen sıfır kilometre araç tarafında tüketicileri memnun eden gelişmeler yaşanıyor. Otomerkezi.net’in CEO’su Muhammed Ali Karakaş, güncel yönetmeliğin etkisiyle tüketicileri zorlayan bayi taleplerinin minimum seviyeye indiğine dikkat çekerken, dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu.

Geçtiğimiz aylarda önemli bir sorun haline gelen sıfır araçlardaki stok sorunu bazı marka ve modeller için devam ederken, ekstra aksesuar ve kayıt dışı ödeme taleplerinin kademeli olarak sona erdiğini ifade eden Karakaş, “Ekstra aksesuar adı altında istenen 250-300 bin TL’lik ek ödemeler yerini 50-60 bin TL’ye bırakmıştı, son bir haftada ise artık neredeyse tüm otomobil bayilerinin bu uygulamadan vazgeçtiğini görüyoruz. Yönetmelik sahada karşılığını buldu ve etkili oldu. Ne var ki ikinci el tarafında haksız kazanç elde etmek isteyen yeni dolandırıcılar ortaya çıkmaya başladı.” dedi.

Sıfır araç bulacağım, sıramı veriyorum diyenlere kapora veya araç peşinatı ödemeyin

Son günlerde sıfır araçla ilgili dolandırıcılık vakalarının arttığının altını çizen Karakaş, “Yönetmeliğin regüle etmeye başladığı piyasada yeni dolandırıcılık türleri ortaya çıkmaya başladı. Eğer çevrenizde sıfır araç bulacağım, kaparo veya peşinat verirsen aracın gelecek diyen olursa vatandaşlarımız lütfen itibar etmesin. Öte yandan ilan platformlarında araç ilanı açıp sıramı satıyorum diyenler var, her iki şekilde de ödemeleri alıp kayıplara karışıyorlar. Tüketicimiz dikkatli ve gözü açık olsun.” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here