Universal Robots, Bursa Otomasyon Fuarı’na katıldı

0
514

Universal Robots, 29 Kasım – 2 Aralık 2018 tarihleri arasında TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Bursa Otomasyon Fuarı’na katıldı. Universal Robots, UR5 cobot’unun üç boyutlu kamera sistemiyle kutuda karışık olan ürünleri alma ve yeni geliştirdiği UR5e cobot’unun iki boyutlu kamerayla nesne tanıma uygulamasını ilk kez tanıttı.

Makine sektörüne yön veren firmaların bir araya geldiği Bursa Otomasyon Fuarı, 29 Kasım – 2 Aralık 2018 tarihlerinde TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. İnsanla işbirliğine dayalı cobot’ları ile otomasyonda standartları belirleyen Universal Robots, fuarda cobot’un bazı yeni uygulamalarını ilk kez tanıttı. Universal Robots’un UR5 cobot’unun üç boyutlu kamera sistemiyle kutuda karışık olan ürünleri alma ve otomatik vidalama uygulaması, UR3 cobot’unun somun sıkma ve elle öğreterek programlama, yeni geliştirdiği UR5e cobot’unun iki boyutlu kamerayla nesne tanıma uygulaması yoğun ilgi gördü.

Üretim süreçlerinde gerçek anlamda esneklik sağlıyoruz

Geçen yıl 60 ülkeden yaklaşık 45 sektör profesyonelini buluşturan, pazar paylarını artırmak ve yeni pazarlara açılmak isteyen firmalara işbirliği platformu sunan Bursa Otomasyon Fuarı’na ilişkin konuşan Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Kandan Özgür Gök, “Bursa, Türkiye sanayisinde üretici ve ihracatçı konumuyla özel ve önemli bir yere sahip. Bu potansiyel, dünyanın bir numaralı kolaboratif robot firması Universal Robots olarak otomasyon çözümlerimizi tanıtma noktasında doğru yerde olduğumuzu gösteriyor. İnsanla işbirliğine dayalı cobot’larımız ile birbirinden çeşitli sektörlerde fark yaratıyoruz. Hem büyük ölçekli kitlesel üretim süreçlerinde hem de bireyselleştirilmiş ürünler, hizmetler ve deneyimler yaratmada önemli avantajlar sunuyoruz. Tekrarlayan ve tekdüze işlere robotu, yaratıcı işlerin odağına ise insanı yerleştiriyoruz. Düşük üretim hacmi, yüksek çeşitlilik gibi üretim zorluklarında gerçek anlamda esneklik sağlıyoruz.” dedi.

Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Kandan Özgür Gök

e-Series ile daha fazla uygulama ekonomik olarak yapılabiliyor

Kandan ÖzgürGök,”‘İnsanları Güçlendirir’ sloganı ve üretimi herkes için daha da kolaylaştırmak felsefesiyle geliştirdiğimiz yeni e-Series ürün ailemiz ile geleceğin üretim sürecini değiştiriyoruz. Üreticilere daha hızlı kurulum, programlama ve esnek kullanım imkanı sağlıyoruz. e-Series, daha geniş bir uygulama çeşitliliği sunan teknolojik avantajlar içeriyor. Standart olarak gömülü (entegre) Kuvvet / Tork sensörünün sağladığı daha yüksek hassasiyet sayesinde daha fazla uygulamayı ekonomik olarak yapabilmeye imkan tanıyoruz.dedi. Yoğun ilgi gören fuarda, ilk kez tanıtılan uygulamaların yanı sıra UR10 cobot’uyla paketleme ve paletleme, UR5e cobot’uyla gömülü Kuvvet/Tork duyargası vasıtasıyla polisaj işlemi de sergilendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here