Marubeni Dağıtım ve Servis Komatsu’nun Platinum Kategori’sinde yer aldı

0
353
komatsu_mds_premierpartner
Marubeni Dağıtım ve Servis Komatsu Premier Partner Program kapsamında Platinum Kategori’de yer aldı.
Renault Trucks

Marubeni Dağıtım ve Servis satış sonrası sunmuş olduğu hizmet kalitesi ve teknik altyapı ile Komatsu’nun Avrupa’daki 48 distribütörü arasında Premier Partner Program kapsamında Platinum kategoriye giren dört distribütörden biri olmaya hak kazandı.

Marubeni Dağıtım ve Servis, Komatsu Global tarafından yürütülen ve farklı ülkelerdeki Komatsu distribütörlerinin satış sonrası hizmetlerdeki kalitesinin yüksek standart kriterlerine göre ölçülerek sınıflandırıldığı Premier Partner Program kapsamında satış sonrası hizmetlerde en başarılı distribütörlerin layık görüldüğü Platinum kategoride yer alarak Avrupa’da en iyi hizmeti sunan ilk dört distribütörden biri olmayı başardı.

Satış sonrası hizmetlerde başarıya götüren anlayış “5S”

Marubeni Dağıtım ve Servis, Komatsu yetkili servis noktalarında sunulan hizmetleri kusursuz ve kesintisiz bir hale getirmek amacıyla belirlemiş olduğu kaliteli hizmet standartlarını tüm lokasyonlarında 5S sistemine bağlı olarak uygulamayı başarabilen sayılı distribütörler arasında yerini aldı. 5S sistemi, bir iş yerinde artık ihtiyaç duyulmayan malzemenin kaldırması (ayıklama), verimliliği ve akışı optimize etmek için öğelerin düzenlenmesi (düzenleme), tüm iş alanlarında çalışma ortamındaki kirliliğin ortadan kaldırılması (temizleme), iş güvenliğini maksimum seviyede tutmak için kodlama ve etiketleme (standartlaşma) ve iş yerini uzun vadede organize tutacak davranışlar (disiplin) geliştiren bir tekniktir. Tüm 5S kriterlerini başarıyla tamamlayan Marubeni Dağıtım ve Servis, Komatsu Premier Partner Programı’nda Platinum Kategori’de yer alarak hizmet kalitesini resmi olarak belgelendirmiş oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here