UND, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’a nezaket ziyaretinde bulundu

0
256
UND
UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan'ı ziyaret etti.

UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan‘ı ziyaret etti. İSO genel merkezi Odakule’de gerçekleşen görüşmede İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, geçtiğimiz Mart ayında göreve gelen Şerafettin Aras ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne tebrik ve başarı dileklerinde bulundu.

Türkiye’de ve dünyada özellikle lojistik alanında yaşanan güncel gelişmeler üzerine sohbet edildiği ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras, dernek çalışmaları ve uluslararası nakliyede firmaların yaşadıkları sorunlar hakkında bilgilendirmede bulundu. Sektörün gelişimini desteklemek ve sorunlarına çözüm bulmak adına fikir alışverişinde de bulunulan görüşmede kurumlar arası sürdürülebilir iletişimin hayata geçirilebilecek çözüm önerileri açısından hayati öneme sahip olduğu vurgulandı.

ISO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, görüşme sırasında sektörel işbirlikleri ve sektörel derneklerle bir paydaş olarak sürekli istişare içinde olduklarını söyleyerek UND’nin de ihracatın çok önemli bir kolu olarak üyeleri ile birlikte lojistik sektörünün en güçlü temsilcisi olduğunu bu anlamda birlikte geliştirilebilecek önemli projeleri hayata geçirebileceklerini dile getirdi.

Erdal Bahçıvan, görüşme sırasında şunları söyledi: “Lojistikteki kalite ve verim, sanayi açısından en önemli konudur. ‘Hız çağı’ dediğimiz bu dönemde, en önemli iş ortağımız lojistik sektörüdür. Ürünlerimizi alırken ve satarken, çok hayati bir role sahiptir. Bu nedenle, birlikte yapabileceğimiz pek çok proje olabilir. UND, STK’lar içinde son derece önemli ve güçlü bir yere sahip.

UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras da şunları söyledi: “Dünyada lojistiğini devlet politikası haline getirmiş, lojistiğini güçlü bir hale getirmiş ülkelerin çok hızlı ve güçlü bir büyüme içine girdiğini görüyoruz. Bu konuya en iyi örnek verebileceğimiz ülke Almanya ve Çin limanlar, demiryolları satın alıyor. Bu alana milyar dolar boyutunda para yatırıyorlar, sağlıklı bir lojistik oluşumu yaratmak için büyük bir dikkat ve çaba içindeler. Ülkemize baktığımızda, 500 milyar doların üzerinde dış ticarete sahip olmamıza rağmen, lojistik altyapımızın yetersiz olduğunu görüyoruz. Otoyol yapımı ve intermodal karayolu istasyonlarının eksikliği gibi faktörler, tekstil gibi ürünlerimizin Almanya gibi ülkelere uzun sürelerde ulaşmasına neden olmaktadır.

Bu sürecin en sıkıntılı konularından biri vize konusudur. Vize almak için uzun süreler beklemek zorunda kalıyoruz ve verilen vizeler genellikle kısa süreli olmaktadır. Bulgaristan’da, Sarp sınır kapısında uzun süre beklemeler yaşamaktayız. Karayoluyla ülkemizin 105 milyar dolarlık ürününü taşırken yaşanan bu beklemeler sektörü olumsuz etkilemektedir. Avusturya, Çekya, Polonya ve Slovenya gibi ülkelerin transit geçişlerinde yaşadığımız zorluklar nedeniyle Avrupa’ya ve Baltık ülkelerine neredeyse gidemiyoruz. Yeni Yönetim olarak bu sorunları tüm etkili odalarımıza ileteceğiz.

Ziyarete, UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras, UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ergun Bilen ve Onur Talay, UND Yönetim Kurulu Üyeleri Mutluhan Akan, Yusuf İlboğa, Ziya Güner, Oğuz Kurt, UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel ve UND İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Çirkin katılım gösterdi.

UND, bu vesile ile İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’a sektöre vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz