Türkiye’nin en büyük Volvo Trucks yetkili satıcı ve servisi “Kayseri Motorlu Araç” açıldı

0
1507
volvo-kayseri-ozaltin
Volvo Trucks, Kayseri Motorlu Araç yetkili satıcı ve servis açılışını 28 Eylül 2022’de gerçekleştirdi.

Temsa İş Makinaları, distribütörlüğünü üstlendiği Volvo Trucks markasıyla satış ve satış sonrası hizmetler ağını güçlendirmeye devam ediyor. 28 Eylül’de Volvo Trucks’ın Türkiye genelindeki 12. yetkili servisi olan Kayseri Motorlu Araç’ın açılışını gerçekleştiren Temsa İş Makinaları, bu yeni tesisiyle, Volvo Trucks çekici ve kamyon ürünlerinin satış, servis ve yedek parça hizmetlerini aynı çatı altında verecek.

volvo-kayseri-kurdele
Kayseri Motorlu Araç’ın açılış kurdelesi Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Nevşehir Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Arif Parmaksız, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindström ve Özaltın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın’ın yanı sıra Volvo Trucks, Temsa İş Makineleri, Kayseri Motorlu Araç yöneticileri ve kamu ve iş dünyasının diğer temsilcileri tarafından kesildi.

Açılışa Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindström ve Özaltın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın ile firmaların üst düzey yöneticileri katıldı.

volvo-temsa-esref-zeka
Kayseri’nin geçmişte de olduğu gibi ticari yolların kesişme noktası olduğunu ve bugün de bakıldığında bu stratejik konumunu aynen muhafaza ettiğini vurgulayan Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, “Bugünün lojistik ağlarına baktığımız zaman bu lokasyonun son derece önemli olduğunu biliyoruz. Volvo Trucks markasını Özaltın ailesi ile birlikte birlikte öncelikle Kayseri sonra Türkiye’de birlikte geliştirmeye devam edeceğiz. Tesisimiz ülkemizin en büyük tesisi. 41 çalışan istihdam edilecek. Sadece yerli değil birçok yabancı filo müşterisine de hizmet verecek ve bölge ekonomisine ciddi katkı sağlayacağına eminim. Özellikle karayolu taşımacılığına önemli ölçüde değer katacak. Türkiye genelinde 12 kritik noktada sizlere hizmet sunuyoruz. Daha yüksek pazar paylarına çıkma arzusundayız.” dedi.

14.000 m2’lik alana kurulu olan Kayseri Motorlu Araç’ın açılışında konuşma yapan Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, bölgenin Türkiye ve Volvo Trucks için kritik önemine ve Kayseri Motorlu Araç’ın bölgedeki gücüne vurgu yaparak şunları dile getirdi: “Temsa İş Makinaları olarak Volvo Trucks distribütörlüğünde 5. yılımızı tamamlıyoruz. Bu 5 yıl içerisinde önemli başarılara imza attık; yeni yetkili satıcı ve servis noktaları açarak ağımızı güçlendirdik. Karayolu taşımacılığında ağır ticari araçlar en önemli unsur olarak görülse de onları yolda tutacak ve en yüksek verimle çalışmalarını sağlayacak satış sonrası hizmetler de gün geçtikçe daha değerli hale geliyor. Bu yüzden ülkemizin tamamını kapsayarak müşterilerimizin yola kesintisiz devam etmelerini sağlayacak güçlü bir yetkili servis ağı oluşturmayı ilke edindik. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Kayseri Motorlu Araç tesisimiz bu stratejimizin önemli bir halkası olacak. Bulunduğumuz bölge, İpek Yolu hattındaki konumu nedeniyle Volvo Trucks için kritik öneme sahip.  Bu önemli bölgede sizlere en iyi hizmeti sunmaya gayret göstereceğiz. Güvenilir, verimli, yüksek teknolojili ve sağlamlığı ile öne çıkan modellerimizi sizlerle buluştururken sadece satış sürecinde değil, aynı zamanda satış sonrası hizmetlerimizle de öne çıkmayı önceliğimiz olarak belirledik. Genişleyen ağımız ve işimizdeki uzmanlığımızla sizlerin çözüm ortağınız olmak, ihtiyaçlarınıza özel hizmetler sunmak, işinizin verimliliğini artırmak ve değer katmak için buradayız. Bugüne dek olduğu gibi, birbirimizi destekleyerek büyümeye devam edeceğimize yürekten inanıyorum.

Per-Erik-Lindstrom
Afrika, Otadoğu, Asya ve Okyanusya’dan sorumlu Volvo Trucks International Başkanı Per-Erik Lindström, Türkiye’nin Volvo Trucks için oldukça önemli bir pazar olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Burada yapılan yatırımı görünce Temsa’nın ciddi bir taahhütte bulunduğunu, hem bize hem de müşteri olarak size ciddi bir taahhüde bulunduğunu, söz verdiğini görebiliyoruz. Volvo Trucks dünyada önde gelen premium bir marka. Volvo Trucks 1928’den beri yollarda. 130 ülkede hizmet veriyoruz. Yaptığımız her şeyde kalite güvenlik ve çevre koruma bir numaralı önceliğimiz. Sürdürülebilir taşımacılık çözümlerine ihtiyaç artıyor. Akü elektrikli ve hidrojen yakıtlı araçlara yatırım yapıyoruz. İçten yanmalı motorların farklı yakıtlarla çalışması için de yatırımlar yapıyoruz. Birçok çözümle sözümüzü tutmaya çalışıyoruz. Amacımız müşterilerimizin kazanması. Bunu da ilişkilerimizle sağlıyoruz.

Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindström ise “Hepinizin bildiği gibi, Volvo Trucks, her türlü hava şartları ve çalışma koşullarında dayanıklılığını kanıtlamış ürünleri ile dünyanın önde gelen kamyon markalarından biri. Bugün yaptığımız her işin merkezine kalite, güvenlik ve çevreye saygı ilkelerini koyarak yaklaşık 130 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Sürdürülebilir ulaşım ihtiyacı her geçen gün artıyor ve bu artışın gelecekte de devam edeceğini öngörüyoruz. İş ortaklarımızla birlikte, bu konuda ilerlemeyi teşvik etmek için gereken uzun vadeli sürdürülebilir ulaşım çözümlerini geliştirip hizmete sunuyoruz. Bugün, müşterilerimizin kamyonlarında daha fazla güvenlik, performans ve üretkenlik talebi sayesinde, Volvo Trucks olarak sahip olduğumuz değerler, nitelikler ve marka imajımız Türkiye’de giderek önem kazanan bir konuma sahip durumda. Ayrıca Volvo Trucks ve Temsa İş Makinaları’nın bu pazarda 5 yılı aşkın süredir büyük bir uyumla çalıştığına inanıyoruz ve Kayseri Motorlu Araç’ın da hizmet ağına katılması ile bu bölgede de yüksek müşteri memnuniyeti sağlanacağını düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu.

volvo-faik-ozaltin
Taşımacılık sektöründe büyük öneme sahip bölgelerinde hizmet kalitesi ile ön plana çıkan Volvo Trucks markasıyla omuz omuza çalışmanın kendileri için için büyük bir avantaj olduğunu kaydeden Özaltın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın, markalarının çözüm ortağı yaklaşımı ile satış sonrasına oldukça önem verdiğini ve Volvo Trucks kalitesiyle müşterilerine en iyiyi sunmak adına ellerinden geleni yapmaya her zaman özen göstereceklerini dile getirdi.

Özaltın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın da “Bugün Kayseri’de yeni tesisimizi hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Satış ve satış sonrası hizmetlerde, markamıza güvenip yoluna bizlerle devam eden siz değerli iş ortaklarımıza en üst seviyede hizmet vermeyi hedefliyoruz. Kayseri tesisimiz toplamda 14 bin metrekare alan üzerine kurulu; 3 bin metrekare kapalı ve 11 bin metrekare açık alana sahip olup, yüksek kalite standartlarında hayata geçirilmiştir. Taşımacılık sektörü için büyük öneme sahip bu bölgede, geniş ürün gamı ve hizmet kalitesiyle ön plana çıkan Volvo Trucks markasıyla omuz omuza çalışmak bizim için de büyük bir avantaj. Markamız; çözüm ortağı yaklaşımıyla satış ve satış sonrası hizmetlere oldukça önem veriyor. Yeni tesisimizde bunu her geçen gün daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyoruz. Temsa İş Makinaları uzmanlığı ve Volvo Trucks kalitesiyle sizlere en iyiyi sunmak adına elimizden geleni yapacağız.” diyerek iş ortaklarına teşekkürlerini iletti.

volvo-ozaltin-zeka
Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, günün anısı nedeniyle Özaltın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın’a bir plaket takdim etti.
Faruk-Ozaltin-Per-Erik-Lindstrom
Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindström, açılış nedeniyle Özaltın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın’a bir plaket sundu.
volvo-kayseriozaltin
Temsa İş Makinaları, bu yeni tesisiyle, Volvo Trucks çekici ve kamyon ürünlerinin satış, servis ve yedek parça hizmetlerini aynı çatı altında verecek.
volvo-kayseri-servis

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz