Türkiye’de 2030 yılına kadar 2,5 milyon elektrikli araç yollarda olacak

0
327
Legrand
Bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzman Legrand Grup Türkiye, sayısı her geçen gün artan elektrikli araçların güvenli ve hızlı şarj teknolojisi ile buluşması için geliştirdiği Elektrikli Araç Şarj İstasyonu ile araç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.
Renault Trucks

Uluslararası Enerji Ajansı’na göre dünya genelinde 26 milyondan fazla elektrikli araç yollarda. Research and Markets verilerine göre ise elektrikli araç sayısı, 2030’a kadar yıllık oranıyla 80,7 milyona ulaşacak. 2030’a kadar tüm yeni araç satışlarının %100 elektrikli araçlardan oluşması yönünde bir strateji benimseyen Türkiye’de ise 2030’da 2,5 milyon elektrikli aracın trafiğe çıkması öngörülüyor. Bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzman Legrand Grup Türkiye, sayısı her geçen gün artan elektrikli araçların güvenli ve hızlı şarj teknolojisi ile buluşması için geliştirdiği Elektrikli Araç Şarj İstasyonu ile araç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.

AC ve DC şarj seçenekleri

Legrand elektrikli araç şarj istasyonları, plastik veya metal istasyon opsiyonları ile geniş ürün seçeneği, kullanıcı dostu ve kolay kullanım avantajı sunuyor. AC tipte plastik ve metal seçenekleri ile 22kW’a kadar kablolu veya kablosuz şarj istasyonu çözümleri bulunuyor. Dahili Bluetooth bağlantısı ve opsiyonel olarak tercih edilebilen haberleşme kiti ile lokal veya uzaktan elektrikli araç şarj istasyonlarınızı kolaylıkla kontrol edilebiliyor. 2021 yılında Hollanda merkezli Ecotap firmasının Legrand bünyesine katılması ile DC tip elektrikli araç şarj istasyonlarında ise 180kW’a kadar DC tip hızlı şarj elektrikli araç şarj istasyonları çözümlerini sunuyor.

Legrand Grup Türkiye için sürücü ve araç güvenliği son derece önemli. Elektrikli aracını şarj işleminin güven içinde yapılabilmesi için Legrand elektrikli araç şarj istasyonlarında 6mA DC kaçak akım koruma standart. Yetkisiz kişilerin kullanımını engellemek için isteğe bağlı olarak elektrikli şarj istasyonlarına RFID okuyucu takılabiliyor. RFID okuyucu sayesinde istasyonların kartlı kontrolü sağlanabiliyor.

Güvenli ve hızlı şarj teknolojisi ile ihtiyaç olan her yerde tüm elektrikli araçların sorunu olan şarj problemini ortadan kaldıran Legrand Grup Türkiye, ihtiyaç olan her yerde kullanılabilecek elektrikli araç şarj istasyonu çözümleri ile yaşam alanlarıyla kolaylık ve pratikliği buluşturuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here