Treyler sektörü, BPW Gebze Fabrikası’nda buluştu

0
2722

Treyler sektörünün tek temsilcisi Treyler Sanayicileri Derneği’nin Yönetim Kurulu üyeleri, BPW’nin Gebze Fabrikası’nı ziyaret etti. BPW Avrupa Satış Direktörü Dietmar Böser, yaptığı sunumda Avrupa ve Türkiye pazarındaki gelişmeleri aktardı ve IAA’da sergileyecekleri teknolojiler hakkında ipucu verdi. TREDER Yönetim Kurulu, fabrika ziyaretinin ardından mart ayı yönetim kurulu toplantısını da BPW fabrikasında gerçekleştirdi.

Kaan Saltık başkanlığındaki TREDER heyeti, 8 Mart Perşembe günü BPW’nin Gebze Fabrikası’na bir ziyaret gerçekleştirdi. TREDER üyelerinin tamamına yakının katıldığı ziyarette, BPW Avrupa Satış Direktörü Dietmar Böser ve BPW Türkiye Genel Müdürü Hüseyin Akbaş sektöre verilen katkılardan ötürü dernek adına Başkan Kaan Saltık’a bir teşekkür plaketi takdim etti.

BPW Avrupa Satış Direktörü Dietmar Böser, ziyaret kapsamında gerçekleşen toplantıda bir konuşma yaparak, Türkiye treyler pazarının son yıllarda düşüş yaşamasına karşın Avrupa’nın dördüncü büyük pazarı olmaya devam ettiğini söyledi. Böser, Türkiye’nin ikinci sıraya çıkabileceğini, arada rakamsal olarak büyük farklar olmadığını söyledi. Türkiye’nin yüksek potansiyeline olan inançlarının devam ettiğini belirten Böser, BPW’nin geçtiğimiz yıl yine çift haneli büyümeyi başardığını kaydetti.

BPW Avrupa Satış Direktörü Dietmar Böser ve BPW Türkiye Genel Müdürü Hüseyin Akbaş sektöre verilen katkılardan ötürü dernek adına Başkan Kaan Saltık’a bir teşekkür plaketi takdim etti.

BPW, 500 bin dingil üretti

Yılda 500 bininin üzerinde dingil üretildiğini ve 1.373 milyar Euro gelir elde edildiğini söyleyen Böser, gelirlerin yüzde 60’ının dingillerden, yüzde 30’unun ise ticari ürün ve servis hizmetlerinden elde edildiğini ifade etti. Böser, “Satışlarımızın yüzde 76’sı Avrupa’dan. Avrupa’yı ifade ederken Rusya ve Türkiye’yi dahil ediyoruz. Yüzde 17.8’i Avustralya, Yeni Zellanda ve Asya’dan. Yüzde 6.2’si ise Afrika ülkelerinin de dahil olduğu kalan ülkelerden.” dedi. Böser, geçen yıl treyler sektörünün en çok artışı Rusya’da gerçekleştiğini vurguladı.

Teknolojik yeniliklerin bilgisini de veren Dietmar Böser, “Yeni ürünümüz olan ECO Disc TS2’nin saha testlerine başladık ve bu yılın sonunda üretime geçeceğiz. Gelecek yıldan itibaren de satışa sunacağız. Damperli araçlar için de kullanılan ECO Air Compact HD ürünümüz Türkiye’de 5 + 3 yıl garantisi ile sunuluyor. Bu ürün özel lazer teknolojisiyle üretiliyor.” diye konuştu.

BPW Avrupa Satış Direktörü Dietmar Böser, ziyaret kapsamında gerçekleşen toplantıda bir konuşma yaparak, Türkiye treyler pazarının son yıllarda düşüş yaşamasına karşın Avrupa’nın dördüncü büyük pazarı olmaya devam ettiğini söyledi.

Alüminyum poyra

Alüminyum tanker gibi ağırlık hassasiyeti üst seviyede bulunan araçlar için 9 tonluk özel alüminyum poyra üretildiğini kaydeden Böser, söz konusu poyra ile üretilecek dingilin alanındaki en hafif ürün olacağı iddiasında bulundu. Böser, yeni alüminyum poyra hakkında şunları söyledi: “Dingil başına 18 kg’lik hafiflik sağlandı. Set başına bu hafiflik 54 kg’ye çıkıyor. Bu da daha fazla yük taşıma anlamına geliyor. Ürün diğerlerine göre daha pahalı olmasına karşın kendisini bir yıl içinde amorti edeceği düşünülüyor.

E-hareketlilik çalışmaları ve SAP ile de işbirliği yaptıklarını açıklayan Böser, inovasyon laboratuvarı oluşturduklarını ve burada genç mühendislerin yeni fikirler geliştirdiğini söyledi.

TREDER Başkanı Kaan Saltık ise Türkiye treyler pazarı ile ilgili yaptıkları araştırmaları aktardı. TREDER üyelerinin pazarın yüzde 61’ine sahip olduğunu açıklayan Başkan Saltık, Türkiye’de yılda 26 bin adet treyler (ihracat + iç pazar) üretildiğine işaret etti.

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Saltık, “BPW’ye sektöre verdiği destekten ötürü, sektör adına teşekkür ediyorum. Bizleri bu yolda hiç yalnız bırakmadılar. BPW’nin Türkiye’de üretime geçmesinin önemini her zaman dile getiriyoruz.” şeklinde konuştu.

BPW Gebze Fabrikası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz