TREDER, yeni üyeleriyle Sanel’de buluştu

0
82
TREDER-SANEL1
Treyler sektörünün tek temsilcisi olan TREDER, Sanel fabrikasını 23 hizarin tarihinde ziyaret etti.

Treyler sektörünün tek temsilcisi olan TREDER, Sanel fabrikasını 23 hizarin tarihinde ziyaret etti. Firmanın Tuzla’daki merkezini gezen üyeler; üretim ve ürünler hakkında detaylı bilgiler alırken, pandemi dolayısıyla ertelenen Genel Kurul’unu da burada gerçekleştirdi. Sanel Genel Müdür Eray Güller, ziyaretle ilgili olarak tarihi bir günü yaşadıklarını ifade ederek, TREDER’e bu ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), aydınlatma sektörünün önemli firmalarından Sanel Sanayi Elektroniği’in üretim, yönetim ve Ar-Ge merkezini gezerek fabrika ziyaretlerine devam etti.

TREDER-SANEL2
TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, sektöre verdiği katkılardan ötürü Sanel yöneticilerine plaket sundu.

20 milyon dolarlık yatırım

Sanel Genel Müdürü Eray Güller, açılış konuşmasında yeni yerlerinde TREDER üyelerini ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek tarihi bir gün yaşadıklarını ifade etti. 20 milyon dolarlık yeni yatırımla ve 17 bin metrekarelik alanda üretim yaptıklarını belirten Güller, Sanel’in üretim firması olduğunu ve 40 yıllık bir tecrübe kazandığını anlattı. Uzun yıllardır otomotiv sektöründeki büyük firmalara devre üretimi yaptıkları bilgisini veren Güller, LED teknolojisinin gelişimine parelel olarak Sanel’in yeni fabrikada dış aydınlatma sektörüne kuvvetli bir şekilde giriş yaptıklarını kaydetti.

TREDER-SANEL3
Firmanın Tuzla’daki merkezini gezen üyeler; üretim ve ürünler hakkında detaylı bilgiler alırken, pandemi dolayısıyla ertelenen Genel Kurul’unu da burada gerçekleştirdi.

250 müşteri, 1300 parça

Sanel Satış Direktörü Murat Güner de 250’yi aşkın müşteriye 1300 ürünü stok koduyla sunduklarını söyledi. Geçen yıl 115 milyon TL ciro elde ettiklerini kaydeden Güner, fabrikada mekanik üretim, alüminyum kesme-delme-birleştirme, plastik parça üretimi yapıldığını belirtti. Müşteriye özel üretim de yapabildiklerini belirten Güner, refaransları arasında Mercedes, Ford Otosan, Man, Scania, Van Hool, VDL, GAZ, VMC, BMC, Otokar, Temsa, Karsan, Isuzu, Güleryüz markalarının yer aldığını söyledi. İşlerinin yüzde 40’ının ana sanayi geri kalan kısmının ise  yan sanayi ve bayilerle gerçekleştirdiklerini söyleyen Güner, “İhracat oranımız yüzde 60-70 oranına ulaşıyor. Ana pazarımız Avrupa” şeklinde konuştu.

TREDER-SANEL6
Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), aydınlatma sektörünün önemli firmalarından Sanel Sanayi Elektrik’in üretim, yönetim ve Ar-Ge merkezini gezerek fabrika ziyaretlerine devam etti.

Anahtar özelliğimiz, müşteriyi iyi dinlemek ve çözüm üretmek

Ar-Ge Müdürü Onur Akıner, 10 yıldır Sanel bünyesinde çalıştığını belirterek Ar-Ge merkezi hakkında bilgi verdi. “2017 yıında Ar-Ge merkezi ünvanı aldık. Toplamda 44 pesonelimiz var. Çekirdek tasınım ekibimiz 14 kişiden oluşuyor. Anahtar özelliğimiz, müşteriyi iyi dinlemek ve çözüm üretmek” diyen Akıner, tasarım, tescil ve patent çalışmaları yaptıklarını aktardı.

Proje Müdürü Aziz Akkaya ise siparişten seri üretime geçene kadar süreç hakında bilgi verdi. Yeni yatırımlar için büyük kapasiteye sahip olduklarını belirten Genel Müdür Yardımcısı Halil Hergüner de kalite, test ve sertifikalandırmayla ilgili olarak bir sunum yaptı.

TREDER-SANEL4
Sanel Dış Aydınlatma Satış Yöneticisi Canan Ertem, treylerin üzerinde bulunan tüm aydınlatma sistemlerinin Sanel kataloğunda yer aldığını vurguladı

Terzi usulü çalışıyoruz

Sanel Dış Aydınlatma Satış Yöneticisi Canan Ertem ise treylerin üzerinde bulunan tüm aydınlatma sistemlerinin Sanel kataloğunda yer aldığını vurguladı. LED’li ve ampül çeşitlerinin olduğunu kaydeden Ertem, öncelikle aracı tespit edip, araca göre ürünü projelendirip bir anlamda terzi usulüyle çalışarak üreticilere hizmet verdiklerini vurguladı. Treyler ürün gurubundaki tüm araçlara yönelik ürünlerinin olduğuna değinen Ertem, ürün geliştirmelerin devam ettiğini ve yeni yılda yeni ürünlerle treylercilerin karşısında olacaklarını söyledi.

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, ziyaretle ilgili olarak Sanel fabrikasının sektör için çok önemli olduğunu ve fabrikanın bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkese, sektör adına teşekkür etti. Türkiye’nin treyler üretim merkezi olma hedefine, bu gibi yatırımlarla daha hızlı ulaşacakarını ifade eden Şentürk, Türkiye’de yapılacak yatırımların mutlaka kat be kat karşılığını alacağını kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here