TRATON SE’nin gelecek stratejisi

0
166
TRATON_AGM_2020
CEO Matthias Gründler, Münih’teki Yıllık Genel Kurul’da TRATON SE’nin gelecekteki kurumsal stratejisinin taslağını çizdi.

CEO Matthias Gründler, Münih’teki Yıllık Genel Kurul’da TRATON SE’nin gelecekteki kurumsal stratejisinin taslağını çizdi. Gründler, hissedarların sanal toplantısında dört önceliğe değindi. TRATON‘un markaları, ticari taşıt endüstrisi döngüsü boyunca yüzde 9’luk bir satış geliri elde etme çabalarıyla ilerledikçe daha fazla bireysel sorumluluk kazanacak.

TRATON SE CEO’su Matthias Gründler, konuyla ilgili olarak “Markaların icra kurulu üyelerine Scania, MAN ve Volkswagen Caminhões e Ônibus’un kârlılığı ve performansı için daha fazla sorumluluk vermeyi planlıyoruz. Markalarımızın kârlılık hedeflerine ulaşmak için özgürlüğe ihtiyacı var. Markalar, yeni teknolojiler geliştirme çabalarında daha da yoğun bir şekilde daha hızlı ve daha verimli olmaya odaklanacak. Önümüzdeki aylarda, devam eden her geliştirme projesini yakından inceleyecek ve yeni öncelikler belirleyeceğiz.” dedi.

Şirket, 2025 yılına kadar elektriklendirmeye 1 milyar Euro yatırım yapma taahhüdüne sıkı sıkıya bağlı kalıyor. TRATON markaları bu konuda hızlı ilerleme kaydediyor. Scania, kısa bir süre önce kentsel alanlar için elektrikli seri üretim ticari taşıt serisini tanıttı. Bu seri tek bir dolumla 60 km menzil sunan bir plug-ih hibriti ve 250 km menzilli akü elektrikli aracı (BEV) içeriyor. Hem Scania hem de MAN Truck & Bus yıl bitmeden önce elektrikli kentiçi otobüsü serilerini tanıtmayı planlıyor. Volkswagen Caminhões e Ônibus, Brezilya’daki ortaklarla birlikte, üretim ve dolum altyapısından batarya kullanım ömrü yönetimine kadar elektrikli ticari taşıtlar için tam bir ağ geliştirmek için çalışıyor.

TRATON CEO‘su ayrıca geleceğe ve maliyet disiplinine odaklanmış yatırımlar için öncelikler belirledi. CEO, “Şu anda TRATON’da yeni çağa köprüler kuruyoruz.” dedi. Holding şirketindeki yapılar ve süreçler de Grup için daha fazla katma değer yaratma çabalarının bir parçası olarak inceleniyor. Gründler, bu çalışmanın amacının Grup’un satın alma gücünü daha da birleştirmek ve “piyasadaki en yetenekli bireyler için giderek daha çekici bir işveren” haline gelmek olacağını söyledi.

Holding şirketi aynı zamanda tüm Grup için geleceğin stratejik konularının arkasındaki itici bir güç olarak hareket ediyor. Bu, ABD’li TuSimple şirketi ile otonom sürüşlü kamyonları geliştirmeye odaklanacak ve Yıllık Genel Kurul’da hissedarlara duyurulan yeni stratejik ortaklığı da içeriyor. Kendi kendini süren kamyonlar lojistiğin verimliliğini artırma potansiyeline sahip. TRATON bu alanda önder bir konuma sahip olmayı planlıyor. Gründler, hissedarlara “Bu teknolojiye olan bağlılığımızın altını çizmek için şirkette bir hisse satın aldık.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here