TRATON SE İcra Kurulu’nda değişiklik: Christian Levin CEO, Annette Danielski CFO oldu

0
163
traton_flags
TRATON SE Denetleme Kurulu, TRATON'daki İcra Kurulu'nda iki değişikliğe karar verdi.

TRATON SE Denetleme Kurulu, TRATON’daki İcra Kurulu’nda iki değişikliğe karar verdi. CEO Matthias Gründler ve CFO Christian Schulz, 30 Eylül 2021’deki sözleşmelerinin bitiminden önce şirketten ayrıldılar. Aynı zamanda halefler atandı: Scania’nın mevcut Başkanı ve CEO’su Christian Levin, 1 Ekim 2021’den itibaren yeni CEO olarak TRATON SE‘ye de başkanlık etmeye başladı. Şu anda TRATON SE‘de Kurumsal Finans Başkanı olan Annette Danielski, 1 Ekim 2021’den itibaren yeni CFO oldu.

TRATON Denetleme Kurulu Başkanı Hans Dieter Pötsch, değişikliklerle ilgili olarak “Matthias Gründler ve Christian Schulz’a yaptıkları çalışmalar ve elde edilen karşılıklı başarılar için tüm Denetim Kurulu adına özellikle teşekkür etmek istiyorum. Her ikisi de Küresel Şampiyon Stratejisi’nin uygulanmasında büyük çaba gösterdi ve böylece kısa sürede TRATON GRUP için önemli kilometre taşlarına ulaştı. Christian Levin’i grubun bir sonraki dönemini yürütecek güçlü bir lider olarak görüyorum, daha güçlü kârlılık ve büyüme yolculuğuna öncülük etmek için tam desteğime sahip. Christian Levin ve Annette Danielski sonuç olarak ortaklaşa geliştirilen yeni TRATON stratejisini uygulayacak.” dedi.

christian-levin-traton-group
Scania’nın mevcut Başkanı ve CEO’su Christian Levin, 1 Ekim 2021’den itibaren yeni CEO olarak TRATON SE’ye de başkanlık etmeye başladı.

Christian Levin, kariyerine 1994 yılında Scania’da yönetici adayı olarak başladı ve o zamandan beri Scania’da çeşitli yönetim pozisyonlarında bulundu. Levin, kapsamlı uluslararası iş deneyimine ve Stockholm’deki Kraliyet Teknoloji Enstitüsü’nden Makine Mühendisliği alanında Yüksek Lisans derecesine sahip. Şubat 2021’de Scania CEO’su olmadan önce, iki yıl boyunca TRATON GROUP’un COO’su idi ve bundan önce Scania’da Başkan Yardımcısı ve Satış & Pazarlama Başkanı idi.

TRATON SE’nin yeni CEO’su ve Scania’nın Başkanı ve CEO’su Christian Levin, şunları söyledi: “Scania CEO’su olarak devam ederken TRATON SE CEO’su rolünü üstlenmekten onur duyuyorum. İleriye dönük odak, modülerleştirme ve ölçeklenebilirlik yoluyla daha fazla sinerjiden yararlanırken, işi yeni teknoloji alanlarına ve coğrafyalara dönüştürmek olacak. Grubun evrimi devam ediyor ve mevcut yönetim ekibinin oluşturduğu ve şimdi farklı bir vitese geçirilen TRATON stratejisini temel alıyor. Strateji; e-mobilite, dijitalleşme ve bağlanabilirlik yoluyla sürdürülebilirliğe daha güçlü bir odaklanmayı; Navistar’ın entegrasyonunun devam etmesini ve Kuzey Amerika pazarındaki büyümenin yanı sıra önümüzdeki birkaç yıl içinde Çin’de devam eden yatırımları içeriyor. Bu değişiklik zaman içinde birkaç adımdan oluşacak ve yıl sonuna kadar daha kapsamlı bir plan sunulacak.

annette-danielski-traton-group
Şu anda TRATON SE’de Kurumsal Finans Başkanı olan Annette Danielski, 1 Ekim 2021’den itibaren yeni CFO oldu.

Annette Danielski işletme okudu ve finans ve controlling alanlarında 30 yılı aşkın uluslararası deneyime sahip. Danielski, 1988’den 2017’ye kadar Daimler AG’de, son olarak çeşitli yönetim pozisyonlarında çalıştı. Danielski, 2017’den 2018’e kadar Audi AG’de Grup Controlling Başkanı olarak görev yaptı. Ekim 2018’den beri TRATON SE’de Grup’un finans bölümüne başkanlık ediyordu.

Annette Danielski, şu açıklamayı yaptı: “CFO olarak ilk görevlerimden biri artık Navistar’ın tam entegrasyonu ve Christian Schulz’un başlattığı harika işi devam ettirmek olacak. TRATON’daki ekip yüksek performansa sahip ve TRATON’u bir sonraki seviyeye taşımayı başaracağımızdan son derece eminim. TRATON GROUP; insanları, gezegeni ve performansı yaptığımız her şeyin merkezine yerleştirirken taşımacılığı dönüştürme potansiyeline sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here