Toyota ve Hino, Kuzey Amerika için ortaklaşa yakıt hücreli elektrikli kamyon geliştiriyor

0
86
Hino-XL-Series-FCEV-01
Hidrojenle çalışan Hino XL Serisi yakıt hücreli elektrikli çekici ağır hizmet yeteneği ve temiz yayım sunacak.

Elektrikli ağır hizmet kamyonlarına olan ilginin hızla artmasıyla birlikte Toyota Motor Kuzey Amerika (TMNA) ve Hino ABD, Kuzey Amerika pazarı için ortaklaşa bir Sınıf 8 yakıt hücreli elektrikli kamyon (FCET) geliştirmek için anlaştılar.

Şirketler, zararlı yayımlar olmadan yüksek bir yetenek sunmak için yeni geliştirilen Hino XL Serisi şasisini Toyota‘nın kanıtlanmış yakıt hücresi teknolojisi ile kullanacaklar. Bu işbirliği, bu yılın başlarında duyurulan mevcut Japon pazarı için 25 tonluk bir yakıt hücreli elektrikli kamyon (FCET) geliştirme girişimini genişletiyor. İlk demo aracın 2021’in ilk yarısında ortaya çıkması bekleniyor.

Toyota Araştırma ve Geliştirme Kıdemli Yönetici Mühendisi Tak Yokoo, konuyla ilgili olarak “Hino XL Serisi’nin yakıt hücresiyle güçlendirilen sürümü hem müşteriler hem de toplum için bir kazan-kazan. Su haricinde hiçbir şey yaymadan sessiz, yumuşak ve güçlü olacak. Toyota’nın yirmi yılı aşkın yakıt hücresi teknolojisinin Hino’nun ağır hizmet kamyonu deneyimiyle birleşmesi yenilikçi ve yetenekli bir ürün yaratacak.

hino-hydrogen-01
Toyota ve Hino, halihazırda Japonya pazarı için 25 tonluk bir yakıt hücreli elektrikli kamyon üzerinde çalışıyorlar.

Hino Müşteri Deneyimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Glenn Ellis ise şunları söyledi: “Gurur duyduğumuz Hino aktarma organları mirasımızı genişleten Toyota Yakıt Hücresi Teknolojisi, müşterilerimize kısa vadede ticari olarak uygun, artırılmış menzilli, sıfır yayımlı bir araç sunuyor. Hino, tasarımın merkezine müşteriyi oturtarak dayanıklılık, güvenilirlik ve yenilikçilik alanlarında Toyota ile aynı odağı paylaşıyor. Bu da bu işbirliğini bir oyun değiştirici yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here