Toyota Uluslararası Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nda Samsun’dan Elis Yazıcı Dünya 2’ncisi oldu

1
1523

Toyota Uluslararası Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nda 7 yaşındaki Samsun’lu Elis Yazıcı, 7 yaş altı kategorisinde dünya ikincisi oldu. Japonya’da düzenlenen finale katılan Elis Yazıcı, Türk çocuklarının beş yıldır katıldığı bu yarışmada üst üste ikinci kez başarıyı Türkiye’ye taşıdı.

Toyota tarafından düzenlenen ve dünyanın beş kıtasından yüzbinlerce çocuğun katıldığı “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nda” 7 yaşındaki Elis Yazıcı dünya ikincisi oldu. Dünyanın en çok katılım gösterilen resim yarışmaları arasında yer alan ve 79 ülkeden 830 binden fazla resmin katıldığı Toyota Uluslararası Hayalimdeki Araba Resim Yarışması, 2004 yılından bu yana düzenleniyor. Japonya’da gerçekleştirilen finalde 7 yaş altı kategorisinde “Kurtarıcı” adlı resim çalışmasıyla ikinci olan Elis Yazıcı’nın bu başarısı geçtiğimiz yıl 8-11 yaş kategorisinde kazanılan dünya üçüncülüğünden sonra Türkiye’ye bir gurur daha yaşattı.

Elis Yazıcı, Japonya’da gerçekleştirilen finalde 7 yaş altı kategorisinde “Kurtarıcı” adlı resim çalışmasıyla ikinci oldu.

Türk çocuklarının beşinci kez yer aldığı yarışmaya, Türkiye’nin 51 ilinden 9 bin 251 çocuk katılmıştı. Toyota tarafından “Senin Hayalin – Geleceğin Arabası” temasıyla organize edilen yarışma, çocukların eğlenmeleri ve otomobiller üzerinden hayal dünyalarını geliştirerek yaratıcılıklarını kullanmaları amacıyla organize ediliyor. Gelecekte arabaların nasıl olacağını hayal ederek resimleyen çocuklar üç ayrı yaş kategorisinde yarışıyor.

8 yaş altı kategorisinde yarışan Elis Yazıcı, Türkiye’de düzenlenen yarışmanın yarı finalinde jüri değerlendirmesi ile Türkiye’yi Japonya’da temsil etmeye hak kazanmıştı. Yarışmada Elis Yazıcı’nın kategorisinde birincilik ise Sri Lanka’dan 7 yaşındaki Ruwindya Thushadi Indraratne’nin oldu.

Toyota tarafından düzenlenen ve dünyanın beş kıtasından yüzbinlerce çocuğun katıldığı “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nda” 7 yaşındaki Elis Yazıcı dünya ikincisi oldu.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz