Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, mesleki teknik eğitime destek olmaya devam ediyor

0
1065

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye geçmiş yıllarda olduğu gibi, mesleki teknik eğitime destek faaliyetleri kapsamında eğitim amaçlı otomobil, motor ve şanzıman hibe etmeye devam ediyor.

Öğrencilerin teknik eğitimde gelişen teknolojiyi takip etmeleri amacıyla meslek liseleri ve üniversitelere araç ve donanım desteği sağlayan Toyota Otomotiv Sanayi, 2017 yılı sonuna kadar 23 meslek lisesi ve 8 üniversiteye 31 adet araç, 130 adet şanzıman ve 280 adet motor ( 114 ‘ü Hibrit ) hibe edecek.

Öğrencilerin güncel teknolojiyle eş zamanlı eğitim alarak mesleki bilgi ve becerilerini artırmalarını hedefleyen araç ve ekipmanları ilk olarak, Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknilk Anaoldu Lisesi, Kocaeli Gebze Teknik Üniversitesi , Kartepe EML , Burdur Mehmet Akif Ersoy Universitesi Bucak MYO ve Bucak EML okullarından fabrikaya gelen okul yetkililerine teslim edildi. Araç ve donanımlar törende Toyota Otomotiv Sanayi Kurumsal İlişkiler Bölümü tarafından okulların yetkililerine teslim edildi.

Mesleki teknik eğitim kalitesini artırmanın öneminin altını çizen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk, Toyota Otomotiv Sanayi olarak sektöre nitelikli işgücü yetiştiren teknik ve mesleki okulların eğitim kalitelerine katkı sağlamaya özel önem gösteriyoruz. Buradan hareketle araç ve donanım bağışlarımızı ulusal çapta yapılan bir faaliyete dönüştürdük. Öğrencilerimizin gelişen teknolojiyi tanıyıp nitelikli şartlarda uygulamalı eğitim almaları için verdiğimiz desteği sürdüreceğiz.” dedi. Mesleki teknik eğitime verdikleri desteğin araç ve donanım desteğiyle sınırlı olmadığını ifade eden Necdet Şentürk, uzun ve kısa dönem staj programları ve fabrika bünyesinde gerçekleştirdikleri teknik gezilerle de öğrencileri mesleki anlamda farkındalık kazandırdıklarını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz