Toyota, Hibrit Festivali ile Türkiye yollarında

0
1222
Renault Trucks


Toyota, en geniş ürün yelpazesi ile öncüsü olduğu hibrit teknolojisini Türkiye’de de geniş kitlelere yakından tanıtmak amacıyla yollara çıkıyor. Türkiye’nin yedi bölgesindeki 42 il ve 55 noktada düzenlenecek olan Toyota Hibrit Festivali’nin startı 16 Ağustos’ta Çorlu’dan verilecek. Toyota Hibrit Festivali etkinliğini ziyaret edecek müşteriler, Toyota’nın hibrit modelleri ile test sürüşü yaparak ürün yelpazesini daha yakından tanıma fırsatı bulabilecekler. Bunun yanı sıra daha önce İstanbul Autoshow Fuarı’nda tanıtılan robotlar ve sevimli kahramanlar ile de çocuklar Toyota Hibrit Festivali’ndeki showlarla eğlenceli dakikalar yaşayacaklar.

Hibrit teknolojisi ile ilgili bilgileri paylaşmak amacıyla Çorlu’dan başlayacak Toyota Hibrit Festivali, 16 – 17 Şubat 2018 tarihinde İstanbul’da sona erecek. Toyota plazalarda gerçekleşecek festival kapsamında C-HR Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid, Auris Hybrid, Auris TS Hybrid ve Prius modelleri sergilenerek ziyaretçilere ayrıntılı bilgiler aktarılacak. Ayrıca katılanlar bu modellerle test sürüşleri de gerçekleştirilecek.

Toyota RAV4 Hybrid

Elektrikli motor ve benzin ile çalışan motorun uyum içerisinde kullanıldığı ve kendi kendini şarj edebilme özelliğine sahip hibrit teknolojisini kısa ve orta vadede çözüm olarak gören Toyota, öncüsü olduğu bu teknolojinin Türkiye’de de çok daha bilinir olmasını sağlamak amacıyla 2017’yi “Toyota Hibrit Yılı” olarak ilan etmişti.

Dünya hibrite dönüyor

Bugün dünya üzerinde 10.5 milyonu aşan hibrit otomobil trafikte bulunuyor. ÖTV düzenlemesiyle hibrit araçlar, artık Türkiye’de de daha erişilebilir fiyat seviyesinde satışa sunuluyor. Bu düzenleme ile Türkiye üretimi olan hibrit araçlar daha da rekabetçi olacak. Geleceğin teknolojisi olarak kabul edilen hibrit araçların trafikte sayılarının zaman içerisinde artması da bekleniyor. Daha çok konvansiyonel dizel ve benzinli araçların satışının azalacağı ve tercihin zamanla hibrite yöneleceğini tahmin ediliyor.

Toyota C-HR Hybrid

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz