Toyota C-HR, Türkiye’de en çok satılan hibrit model oldu

0
1311
Renault Trucks


Türkiye’de yılın ilk yarısında en fazla satılan hibrit otomobil Toyota C-HR Hybrid oldu. Türkiye’de üretilen ilk hibrit model olan Toyota C-HR Hybrid, ilk altı ayda 1203 adetle birinci sıraya yerleşirken tüm markaların 2017 yılındaki hibrit otomobil satışları içinde de yüzde 84.5 pazar payına ulaştı.

Toyota’nın Türkiye’de sunduğu beş hibrit modelden biri olan C-HR Hybrid, aynı zamanda bugüne kadar Toyota tarafından Türkiye’de satılan 3 bin 753 hibrit otomobil arasındaki sıralamada da ilk sırada yer aldı. Dünyada hibrit teknolojisinin öncüsü olan ve Türk halkını da hibrit teknolojisiyle ilk kez buluşturan Toyota’nın geçen süre içinde Türkiye’de bu sınıftaki pazar payı da yüzde 93.6’ya ulaştı.

Toyota’nın yılsonuna kadar satışını planladığı hibrit otomobiller içinde önemli bir pay üstlenecek olan 1.8 lt motor hacmine sahip olan Toyota C-HR Hybrid, ÖTV teşviği ile şimdi çok daha ulaşılabilir bir fiyatla sunuluyor. Toyota C-HR Hybrid, teknolojisi, donanım özellikleri, konforu, yakıt tasarrufu ve sürüş dinamikleriyle dikkat çekerken, 86 gr/km olarak gerçekleşen karbondioksit yayım oranıyla da benzinli araçlardaki oranlarının çok altında kalıyor. Çevre dostu kimliği ile dikkat çeken Toyota C-HR’de hibrit bataryası ile elektrik üreten motor ve benzinli motorun uyum içinde çalışmasıyla yakıt tüketimi de 100 km’de 3.9 litreye iniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz