TotalEnergies ve ELF, tarihi Le Mans yarışlarına yine damga vurdu

0
471
Le Mans 24 Saat
91’incisi koşulan Le Mans 24 Saat’te tüm araçlar, etkinliğin yakıt sponsoru olan TotalEnergies’in yüzde 100 yenilenebilir yakıtı Excellium Racing 100’ü kullandı.
Renault Trucks

Motor sporlarının en prestijli otomobil dayanıklılık yarışlarından Le Mans 24 Saat, 100’üncü yılını görkemli bir maraton ile kutladı. Fransa’nın Le Mans kentinde 10-11 Haziran tarihleri arasında düzenlenen etkinliğe, dünyanın hemen her yerinden 325 binin üzerinde kişi katıldı. Üç farklı kategorideki yarışların startını ise ABD’li yıldız basketbolcu LeBron James verdi.

91’incisi koşulan Le Mans 24 Saat’te tüm araçlar, etkinliğin yakıt sponsoru olan TotalEnergies’in yüzde 100 yenilenebilir yakıtı Excellium Racing 100’ü kullandı. Peugeot takımının sponsoru ve madeni yağ tedarikçisi TotalEnergies iken Alpine, Panis Racing ve Cool Racing takımlarının sponsoru ve madeni yağ tedarikçisi ise yine ELF’ti. Team Peugeot TotalEnergies, Hypercar kategorisinde yarışırken, Alpine ELF Endurance Team, Panis Racing ve Cool Racing takımları LMP2 kategorisinde yarıştı.

TotalEnergies Turkey Pazarlama da tüm dünyanın gözünün çevrildiği etkinliğe Türkiye’den distribütörlerini davetli olarak götürdü. 100’üncü yıla özel yarışlarda misafir distribütörler de Alpine takımının pilotları ile tanışma fırsatı yakaladı. Ayrıca Alpine takımının paddock’ini gezen davetliler, yarış başlamadan önce bir saat boyunca halka açılan pisti boydan boya yürüdü, hem araçları yakından inceledi hem de diğer pilotlarla tanıştı. Davetliler, yarışları ise TotalEnergies’in etkinlikte kurulan ağırlama alanından takip etti.

TotalEnergies Turkey Pazarlama
TotalEnergies Turkey Pazarlama da tüm dünyanın gözünün çevrildiği etkinliğe Türkiye’den distribütörlerini davetli olarak götürdü.

TotalEnergies Turkey Pazarlama Ticari Direktörü Mehmet Selçuk, her yıl festival havasında geçen etkinliğin 100’üncü yılında bir yarıştan daha fazlasını sunduğunu ifade etti. Selçuk, “Bu tarihi anlara Fransa’da misafir ettiğimiz distribütörlerimizle ortaklık etmekten büyük mutluluk duyduk. Adından da belli olduğu gibi 24 saat süren yarışlar tüm takımlar için performans ve tutkuyu ifade ediyor. Performans ve tutkunun olduğu yerde TotalEnergies ve ELF de her zaman var. TotalEnergies olarak yakıt sponsoru olduğumuz yarışlarda TotalEnergies ve ELF Madeni Yağları da güvenilirliğini, performansını ve dayanıklılığını bir kez daha kanıtladı. Elde ettikleri başarılardan ötürü Peugeot, Alpine, Panis Racing ve Cool Racing takımlarını da kutluyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz