Hödlmayr, araç filosuna bir milyon Euro yatırım yapacak

0
444

Hödlmayr Lojistik Türkiye, sektördeki zorlu koşullara rağmen 2017 hedeflerine ulaştı. Hödlmayr Lojistik Türkiye’nin kendi araç filosuna yapmayı planladığı bir milyon Euro’nun üzerindeki yatırım, otomotiv uzmanları tarafından büyüme planlarının güçlü bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Hödlmayr Lojistik Türkiye, araç filosunu yüzde 20 artıracak

Araç filolarını bu yıl yüzde 20 oranında büyüteceklerini kaydeden Hödlmayr Lojistik Türkiye Genel Müdürü Hande Çarıkcı, “Hedeflerimiz son derece iddialı ve filomuzu genişleterek yıllık araç taşıma hacmimizi 140 binden 240 bine yükseltmeyi hedefliyoruz. 2018 için diğer bir hedefimizi ise ortaklarla birlikte uygun depolama sığaları oluşturmak.” dedi.

Hödlmayr Lojistik Türkiye Genel Müdürü Hande Çarıkcı

İnsan kaynakları önemli

Otomobil taşımacılığının gerektirdiği yüksek kalite anlayışını karşılayabilmek için insan kaynaklarına yatırım yapmanın çok önemli olduğunu ifade eden Çarıkcı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Faaliyetimizin en önemli yanı bir yandan özel malların, yani yüksek kaliteli yeni araçların taşınmasıdır. Diğer yandan ise net bir şekilde itimat konusudur, yani personelimiz bize hem bir işveren hem bir ortak olarak güvenebilmektedir. Sürekli büyüyen, uluslararası çapta faaliyet gösteren bir aile şirketi olarak içinde yaşadığımız sürekli değişim çağında büyük ihtiyaç duyulan sağlam temeli sunuyoruz. E-hareketlilik ile birlikte çalışanlarımızı yeni ve heyecan verici görevler bekliyor.”

Hödlmayr Lojistik Türkiye

Hödlmayr Lojistik Türkiye, 65 kişilik kadrosu ve güncel rakamla 36 özel araç nakliye aracıyla faaliyet gösteriyor. Hödlmayr iştirakinin 2017 yılı cirosu 6.5 milyon Euro.

Hödlmayr International AG

Hödlmayr International AG, merkezi Avusturya’nın Schwertberg şehrinde bulunan ve ana faaliyet alanı araç lojistiği olan uluslararası bir aile şirketi. Şirket, araçların fabrikadan veya varış limanından teslim alınmasından galeri veya filo sahiplerine teslim edilmesine kadar tüm tedarik zincirinde uzmanlaşmış durumda. Yılda yaklaşık 1.75 milyon araç taşınıyor. Hödlmayr International AG ve 16 ülkedeki iştirakleri bin 800 kişiyi istihdam ediyor. Grup, toplamda 780 özel araç nakliye aracına, 12 blok tren sistemine ve yaklaşık 1.1 milyon metrekarelik alanda yaklaşık 50 bin araç sığalı bir depoya sahip. Şirketin cirosu geçtiğimiz yıl 275 milyon Euro’ya ulaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here