Ford Trucks, Arkas Lojistik’e 55 adet F-MAX teslimatını tamamladı

0
786
Ford-Trucks_Arkas-Lojistik-Teslimat
Arkas Lojistik, Ford Trucks ile işbirliği kapsamında Ford Otosan Sancaktepe Ar-Ge Merkezi’ni ziyaret etti.

Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks ve büyüme hedefleri doğrultusunda filo yatırımlarına devam eden sektörün köklü şirketlerinden Arkas Lojistik, işbirliklerini büyüterek sürdürüyor. İki şirket, 4 milyon 750 bin Euro değerinde 55 adet ‘2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY)’ ödüllü F-MAX’in teslimatının tamamlanması üzerine Ford Otosan Sancaktepe Ar-Ge Merkezi’nde bir araya geldiler. Ford Otosan tarafından Arkas Lojistik’e plaket takdim edilirken, şirket yöneticileri Ford Otosan’ın Ar-Ge işlevlerini ve tesislerini inceledi. Ödüllü F-MAX‘in 5 yıl süren geliştirme süreciyle ilgili bilgi verildi.

Lojistik sektörünün önde gelen köklü şirketlerinden Arkas Lojistik, filosunu güçlendirmek ve verimliliğini artırmak amacıyla 4 milyon 750 bin Euro değerinde 55 adet ‘2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY)’ ödüllü F-MAX yatırımı yapmıştı. Teslimatın tamamlanmasının ardından Arkas Lojistik ve Ford Trucks yöneticileri, 27 Aralık Cuma günü Ford Otosan Sancaktepe Ar-Ge Merkezi’nde bir araya geldiler.

Ziyarete Arkas Lojistik CEO’su Onur Göçmez ve Arkas Lojistik Genel Müdürü Serhat Kurtuluş’un yanı sıra Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören ve Ford Trucks Türkiye Satış Müdürü Murat Bakış katıldı.

Ford Trucks tarafından Arkas Lojistik’e plaket takdim edilirken, Arkas Lojistik yöneticileri Ford Otosan’ın 1960 yılından bu yana devam eden Ar-Ge işlevlerini ve tesislerini yakından inceleyerek ITOY ödüllü F-MAX‘in 5 yıl süren geliştirme süreciyle ilgili önemli bilgi aldılar.

Onur Göçmez: “F-MAX, bize operasyonlarımızda önemli bir verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlıyor

Tamamen Türk mühendislerinin geliştirdiği ve Türkiye’de üretilen Ford Trucks araçları filolarına kattıkları için mutlu olduklarını vurgulayan Arkas Lojistik CEO’su Onur Göçmez, şunlar kaydetti: “Geçtiğimiz aylarda filomuzu büyütmek ve verimliliğini artırmak üzere 55 adet ITOY ödüllü F-MAX’in siparişi için Ford Trucks’la geniş çaplı bir işbirliği gerçekleştirdik. Siparişlerimizin bir kısmını teslim almış, operasyonlarımızda kullanmaya başlamıştık, şimdi de teslimatın hepsi tamamlandı. Bugün de bu vesileyle gerek performans ve yakıt tüketimi gerekse teknolojik donanımları ve sahip olma maliyeti bakımından çok memnun olduğumuz F-MAX’in geliştirme süreçleri hakkında bilgi sahibi olduk. F-MAX, lojistik operasyonlarımızda bize önemli bir verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlıyor, gücümüze güç katıyor. Özmal kara filomuz, uzman iş ortaklarımız ve çalışanlarımız ile lojistiğin arkasındaki güç olmaya ve büyük taşıma projelerinde yer almaya ve ekonomimize değer üretmeye devam ediyoruz.

Burak Hoşgören: “Ford Trucks’a ve F-MAX’e duydukları güven için teşekkür ederiz

Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören ise “Lojistik sektörünün köklü firmalarından Arkas Lojistik’le işbirliği yapmaktan ve uluslararası ödüllü F-MAX’i tercih etmelerinden dolayı oldukça mutluyuz. Arkas Lojistik’le halihazırda uzun yıllara dayanan bir işbirliğimiz var. Şimdi, F-MAX ile bu işbirliğinde yeni bir sayfa daha açıldı. F-MAX’in Arkas Lojistik’e önümüzdeki dönem büyük avantajlar sağlayacağına inanıyoruz. Bize ve markamıza duydukları güven için çok teşekkür ederiz. Yeni F-MAX’lerin hayırlı uğurlu olmasını ve işbirliğimizin uzun soluklu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kara filosundaki araçlar yıllık ortalama 25 milyon kilometre yol kat eden Arkas Lojistik, yaklaşık 500 adet çekiciye sahip bulunuyor ve filosunun yüzde 20’si Ford Trucks marka çekicilerden oluşuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here