Tofaş’tan Selçuk Üniversitesi’ne Egea

0
1576

Tofaş’ın hayata geçirdiği “Mesleki Eğitime Destek Programı” ile üniversite ve lise atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hazırlanan araçların teslimatları sürüyor. Gençleri otomotiv sektörüne kazandırmak amacı ile hayata geçen “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında Selçuk Üniversitesi’nde gerçekleştirilen teslim törenine Tofaş Bölge Satış Müdürü Tekin İnanç, Koyuncu Fiat Bayi Genel Müdürü Cenan Saraçoğlu, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Tarakçıoğlu katıldı.

 Uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerine imza atmayı sürdüren Tofaş, “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında Fiat Egea model araçları öğretim kurumlarının kullanımına tahsis etmeyi sürdürüyor. Selçuk Üniversitesi’nde gerçekleşen törenle bir adet kesit Fiat Egea araç, Tofaş Bölge Satış Müdürü Tekin İnanç, Koyuncu Fiat Bayi  Genel Müdürü Cenan Saraçoğlu ve Tofaş Bölge Yedek Parça Müdürü Caner Öz’ün katılımıyla Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’e teslim edildi.

Tofaş’ın büyük önem verdiği ve Türkiye’nin yedi bölgesinde Fiat bayilerinin de desteği ile yürütülen program kapsamında bugüne kadar 25 üniversite ve yedi meslek teknik anadolu lisesine araç teslimatı gerçekleştirildi. Tofaş, öğrencilerin otomobil üzerinde Ar-Ge safhalarını ve çalışma ilkelerini deneyimlemelerinin hedeflendiği Mesleki Eğitime Destek Programı’nın sonunda Türkiye genelinde 43 üniversite ve 13 meslek lisesine araç teslimatı gerçekleştirmiş olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz