Tofaş’tan İstanbul’daki eğitim kurumlarına beş adet Fiat Egea

1
1469

Tofaş, Mesleki Eğitime Destek Programı kapsamında İstanbul’daki eğitim kurumlarına araçlarını teslim etti. Bugüne kadar 40 üniversite ve dokuz meslek teknik anadolu lisesine teslimat gerçekleştiren Tofaş, Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen törenle beş adet Fiat Egea’yı Koç Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Samandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin kullanımına sundu.

Araçlar, Tofaş Dış İlişkiler Direktörü Güray Karacar tarafından Koç Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrşadi Aksun, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk, Samandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Oktay Yıldırım, Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yakup Alp, Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Fiat Laboratuvar Şefi Sinan Çatak, Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Arkın Polat ile Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Fiat Laboratuvar Şefi Hacı Mustafa Yıldırım’a teslim edildi.

Tofaş, “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında, lise ve üniversitelerin atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hazırlanan araçların teslimatına devam ediyor. Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenen törende İstanbul’da, içlerinde Fiat Laboratuvarı da bulunan okullardan Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’yle Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başta olmak üzere Koç Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve Samandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne beş adet Fiat Egea otomobil teslim edildi.

Türkiye’nin yedi bölgesinde Fiat bayilerinin de desteği ile yürütülen program kapsamında bugüne kadar 40 üniversite ve dokuz meslek teknik anadolu lisesine araç teslimatı gerçekleştirildi. Tofaş, öğrencilerin otomobil üzerinde araştırma-geliştirme safhalarını ve çalışma ilkelerini deneyimlemelerinin hedeflendiği Mesleki Eğitime Destek Programı’nın sonunda eğitim kurumlarına 56 adet araç teslim etmiş olacak.

Araçlar, Tofaş Dış İlişkiler Direktörü Güray Karacar tarafından teslim edildi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz