Tofaş, Sığa Artırımı Projesi ile ödül aldı

1
1483
Renault Trucks


Tofaş; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 2017 Verimlilik Proje Ödülleri’nde ‘Sığa Artırımı Projesi’yle ‘Büyük İşletmeler; Süreç İyileştirme Kategorisi’nde birincilik ödülüne layık görüldü. Tofaş, 2016 yılında Türk otomotiv tarihinde bir yılda ulaşılan en yüksek üretim rakamı olan 385 bin adetlik üretime imza atmayı başarmıştı. Yenilikçi uygulamaların öne çıktığı sığa artırımı projesiyle Tofaş’ın yıllık üretim sığası 400 binden 450 bin adede yükselmiş oldu. Tofaş Üretim Direktörü Recep Temizesen, ödülle ilgili olarak “Tofaş mühendisleriyle ezber bozan bir projeyi hayata geçirmekten ve aldığımız bu anlamlı ödülden gurur ve mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Tofaş; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 2017 Verimlilik Proje Ödülleri’nde ‘Sığa Artırımı Projesi’yle ‘Büyük İşletmeler; Süreç İyileştirme Kategorisi’nde birincilik ödülüne layık görüldü. Gerçekleştirilen törende Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü tarafından verilen ödülü Tofaş Üretim Direktörü Recep Temizesen aldı.

Konuyla ilgili konuşan Recep Temizesen, Sığa Artırımı Projesi’nin temellerinin 2015 yılında atıldığını belirterek, “Tofaş’ta son yıllarda gerçekleşen büyük ürün yatırımlarını ve Egea model ailesinin devreye alınmasını takiben iç ve dış pazarlardan büyük bir talep alıyoruz. Müşterilerimizin taleplerini karşılayabilmek adına uzun üretim duruşları gerektiren geleneksel yöntemlerin dışında, hızla hayata geçebilecek yenilikçi çözümlerden oluşan adımlar atma hedefiyle Sığa Artırımı Projesi’ni başlattık. Tofaş mühendisleriyle başlattığımız çalışmamızda, bilinen reçetelerin dışına çıkarak; boya üretim süreçlerini yenileyerek ezber bozan bir projeyi sekiz ay gibi kısa bir süreçte hayata geçirdik. Bu ödülü farklı projeler ile iki yıl üst üste almış olmaktan da mutluluk duyuyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Tofaş’ın ezber bozan boya üretim projesiyle ve yeni bir gövde hattının devreye alınmasıyla, yıllık 50 bin adet araç ilave üretim sığası artışı sağlandı. Tofaş’ın Sığa Artırımı Projesi’nin sonucu olarak yaklaşık 500 ilave çalışan istihdamı oluşturuldu ve önemli bir ihracat potansiyeli daha elde edildi. Tofaş, 2016 yılında Türk otomotiv tarihinde bir yılda ulaşılan en yüksek üretim rakamı olan 385 bin adetlik üretime imza atmayı başarmıştı.Yenilikçi uygulamaların öne çıktığı sığa artırımı projesiyle 2017 yılında 400 binin üzerinde üretim hedefleyen Tofaş’ın yıllık üretim sığası 400 binden 450 bin adede yükselmiş oldu.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz