Tırsan, üç dernek ile “Ağır Taşımacılık Günü” düzenledi

0
668
Tirsan-Agir-Tasimacilik-Gunu-(1)
Tırsan, 19 Haziran Çarşamba günü Adapazarı fabrikasındaki "Ağır Taşımacılık Günü" çerçevesinde Ağır Ticari Araçlar Derneği (TAİD), Ağır Nakliyeciler Derneği (AND) ve Ağır Yük Kaldırma ve Taşımacılar Derneği (AKT) üyesi 50’nin üzerinde ağır taşımacılık firmasını ağırladı.

Tırsan, 19 Haziran Çarşamba günü Adapazarı fabrikasında “Ağır Taşımacılık Günü” etkinliği çerçevesinde Ağır Ticari Araçlar Derneği (TAİD), Ağır Nakliyeciler Derneği (AND) ve Ağır Yük Kaldırma ve Taşımacılar Derneği (AKT) üyesi 50’nin üzerinde ağır taşımacılık firmasını ağırladı. Etkinlik esnasında Tırsan, ağır yük taşımacılığına uygun, yüksek kaliteli ve çok işlevli Low-Bed ürün yelpazesini de ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Tırsan, Adapazarı fabrikasında gerçekleştirdiği “Ağır Taşımacılık Günü” etkinliğinde sektörün önde gelen 50’den fazla firma sahibiyle bir araya geldi. Etkinliğe Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ev sahipliği yaparken, AKT Derneği Başkanı Ahmet Altınkum, AND Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Görmezoğlu, TAİD Derneği Başkanı İlhami Eksin, Kässbohrer Yönetim Kurulu Üyesi ve TAİD Başkan Yardımcısı İffet Türken, Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç, Ürün Yönetimi Müdürü Çetin Sarvan ve dernek üyeleri katılım gösterdi.  Katılımcılar, gerçekleştirilen sunum ile Tırsan ve genel ürün yelpazesi hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirildiler. Sunumun ardından Ar-Ge merkezi, Prototip Test ve Ölçüm merkezi ve Low-Bed fabrikasını gezen ziyaretçiler, araçlar hakkında ayrıntılı bilgi edinirken yüksek kaliteli Low-Bed araçlarını da yakından inceleme fırsatını yakaladılar.

Tirsan-Agir-Tasimacilik-Gunu-(2)
Etkinliğin açılışında konuşma yapan Çetin Nuhoğlu, Tırsan’ın hedefinin Low-Bed üretim kalitesi ve üretim sayısı olarak Avrupa’nın bir numarası olmak olduğunu belirterek, bu hedef doğrultusunda bir teknik ekip oluşturulduğunu kaydetti.

Avrupa’nın Bir Numarası Olmayı Hedefliyoruz

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Çetin Nuhoğlu, Tırsan’ın hedefinin Low-Bed üretim kalitesi ve üretim sayısı olarak Avrupa’nın bir numarası olmak olduğunu belirterek, bu hedef doğrultusunda bir teknik ekip oluşturulduğunu kaydetti. Çetin Nuhoğlu, “Teknik ekibimiz, sektörü tanıyan ve sektörün tüm ihtiyaçlarına hakim deneyimli arkadaşlarımızdan oluşuyor. Avrupa’da bir numara olmak konusunda iddialıyız. Sahip olduğumuz Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesindeki bütün ürünlerimizde Avrupa’da bir numara olmayı hedefliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Tırsan olarak 42 yıldır Türk treyler sektörüne öncülük ederek hizmet sunduklarını vurgulayan Çetin Nuhoğlu, “Tırsan’ın 1977’deki kuruluşundan bu yana her zaman daha iyiyi yapmayı amaçladık ve bunu hayata geçirdik. Bundan sonraki hedefimiz de aynı yolda ilerlemek ve başarılarımıza yenilerini eklemektir.” dedi.

Türkiye’nin otomotiv ihracatında  10. sıradayız

Tırsan’ın ilk olarak 1998 yılında Almanya’nın Goch şehrinde fabrika kurarak Avrupa’ya açıldığının altını çizen Çetin Nuhoğlu, “Bu yatırım sayesinde Almanya’ya yatırım yapan ilk uluslararası şirketlerden biri olduk ve iş ortaklarımızla birlikte birçok başarılı projeye imza attık. Sonrasında ise 2012 yılında Rusya fabrikamızı ve 2017 yılında Almanya’daki ikinci fabrikamızı Ulm’de devreye aldık. Fabrikalarımıza ek olarak 2018 yılında İtalya ve Fransa’da ofislerimizi açtık. Yurtdışı yapılanmamızın yardımıyla da şu anda 55’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) de geçtiğimiz günlerde açıkladığı İlk 1000 İhracatçı Firma Listesi’nde başarımızı tescilledi. Tırsan olarak, 2017 yılında 90. sırada yer aldığımız İlk 1000 İhracatçı Listesi’nde 2018 yılında 45. Sıraya yükseldik. Ek olarak, otomotiv sektöründe 10. sıraya yükselirken, treyler sektöründe önderliğimizi devam ettirdik.” ifadelerini kullandı.

Low-Bed-Fabrikasi
Tırsan, 2018 yılının hisan ayında Adapazarı fabrikasında, Avrupa’nın en büyük Low-Bed üretim tesisinin temellerini attı. 2019 yılında devreye alınan ve 18 milyon Euro’luk yatırımla hayata geçirilen tesis, çift vardiyada yıllık 2 bin 500 adet low-bed üretim kapasitesine sahip.

Yurtdışına açılalım ve hep birlikte büyüyelim

Uluslararası taşımacılara özellikle de bu dönemde yurtdışına açılmaları konusunda tavsiyede bulunan Çetin Nuhoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi: “Yurtdışına açılalım ve hep birlikte büyüyelim. Ülkemizdeki taşımacılık firmalarının birçoğu yurtdışında faaliyetlerde bulunuyor ve bu konuda yetkinlikleri var. Yurtdışında bizler için büyük fırsatlar var. Bu nedenle bugün buradaki birlikteliğimizi çok önemsiyorum. Özellikle sektörün önde gelen oyuncuları ile birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

Müşterilerimizi süreçlerimizin merkezine koyuyoruz

Sektör temsilcilerine etkinliğe katılımları dolayısıyla teşekkür eden Nuhoğlu, 42 yıldır müşterilerini dinleyerek ihtiyaçlarına uygun çözümler sunan Tırsan’ın, ürünlerini geliştirirken müşterilerini süreçlerinin merkezine koyduğunu vurguladı. Etkinlik boyunca müşterilerden gelecek her türlü eleştiriye ve öneriye açık olduklarının altını çizen Çetin Nuhoğlu, “Kaliteli ürün ve hizmet sunmak, Tırsan olarak en önem verdiğimiz konu. Sunduğumuz yüksek kaliteli ürünlerle müşterilerimizin de kaliteli hizmet vermesine katkıda bulunuyoruz. Bu sebeple onları süreçlerimizin merkezine koyarak, ihtiyaçlarını ve isteklerini dinleyerek kendimizi sürekli geliştiriyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kassbohrer-K.SLH-3
Hidrolik Dümenlenir Low-Bed K.SLH 3

Tırsan, Low-Bed ürün yelpazesiyle ağır taşımacılık sektörünün yanında

Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesine sahip Tırsan, taşımacılık sektörünün her aşamasında müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarladığı kaliteli treylerleri ve hizmetleriyle müşterilerine çözümler sunuyor. Tırsan, ağır taşımacılık için özel olarak geliştirdiği ve zorlu yol koşullarına uyumlu ürünleri ile müşterilerine operasyonel işlerinde kolaylık ve hız avantajı sağlıyor.

Tırsan, Avrupa’nın en büyük Low-Bed üretim tesisini kurdu

Tırsan, 2018 yılının nisan ayında Adapazarı fabrikasında Avrupa’nın en büyük Low-Bed üretim tesisinin temellerini attı. 2019 yılında devreye alınan ve 18 milyon Euro’luk yatırımla hayata geçirilen tesis, çift vardiyada yıllık 2 bin 500 adet low-bed üretim kapasitesine sahip.

Endüstri 4.0 ilkelerine uygun şekilde inşa edilen Low-Bed fabrikası, tam otonom konveyör hattında, RFID ve barkod teknolojileri kullanarak, robotlu kaynaktan otomatik kumlamaya, metalizasyondan robotlu boyamaya en verimli şekilde en kaliteli ve dayanaklı Low-Bed araçları üretiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here