ZF Teknolojisi Dakar Ralisi’nde podyuma çıktı

0
1322
Renault Trucks


ZF’nin kamyonlar için aktarma organları teknolojisi, Güney Amerika’daki zorlu bir sınavı başarıyla geçti. Bu yılın Dakar Ralisi’nde Kamaz ekibi, 16 ileri vitesli manuel şanzıman Ecosplit’in yanı sıra debriyaj ve dört tekerlekten tahrik sağlayan ara şanzıman ile kamyon sıralamasında birinci, ikinci ve beşinci oldu. Aynı aktarma organları teknolojisini kullanan, Hollandalı kamyon yarışçısı Gerard de Rooy’un önderliğini yaptığı ekip varış çizgisini, Iveco kamyonlarıyla üçüncü ve dördüncü olarak geçti. Yarışa toplam 50 kamyon katıldı.

Kamaz ekibinin araçları ZF’nin 16 ileri vitesli manuel şanzıman Ecosplit ve debriyajı ile donatılmıştı. 3600 Nm azami tork değerini karşılayan şanzıman hassas güç uygulaması ile off-road sürüş için uygun bir çözüm sunuyor. Havalı Servoshift vites desteği, az kuvvet uygulayarak vites geçişlerinin hızlı olmasını sağlıyor.

ZF Teknolojisi Dakar Ralisi'nde podyuma çıktı
MKR Renault Trucks Takımı

Hollandalı Gerard de Rooy’un önderliğindeki ekip de 16 ileri vitesli ZF Ecosplit manuel şanzımanıyla başarılar elde etti. Iveco marka bir araç kullanan Gerard de Rooy genel sıralamada üçüncü, ekip arkadaşı Federico Villagra da dördüncü oldu. Birinciden beşinci sıraya kadarki bütün araçlarda ZF’nin, optimum güç dağılımı ve off-road sürüş sağlayan çift kademeli ara şanzımanı bulunuyordu.

ZF_Team_Kamaz_Master
ZF Team Kamaz Master

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz