Tırsan, ihracat başarılarına bir yenisini daha ekledi

0
1511

Türk treyler sektörünün önderi Tırsan, ihracatta da önderliğini sürdürdü. TİM tarafından açıklanan 2016 yılı ilk 1000 İhracatçı Firma listesinde Tırsan, bir önceki yıla oranla, ihracatını yüzde 81 oranında artırarak 111’inci sırada yer aldı.

2012 yılında TİM İhracatçı listesinde 900’üncü sıralarda yer alan Tırsan, dört sene içerisinde toplam ihracatını alt kat arttırarak 120 milyon 907 bin 500 Dolar ihracat gerçekleştirdi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) hazırladığı İlk 1000 İhracatçı Firma-2016 araştırması sonuçları açıklandı. 2016 yılında Tırsan, ilk 500’de yer alan tek treyler markası oldu. Tırsan, geniş ürün yelpazesi, yenilikçi ürünleri ve 55 farklı ülkeye yaptığı ihracat ile sektörüne öncülük etmeyi sürdürdü. Yüzde 100 Türk sermayeli Tırsan gösterdiği bu başarıyla treyler sektöründeki önderliğini bir kez daha ortaya koydu.

Tırsan, otomotiv sektörünün sıralandığı ilk 1000 ihracatçı firma arasında ise 21’inci sıraya yükselerek, 2016 yılında otomobil grubunda ihracatını en çok artıran markalar arasında ikinci oldu.

Türkiye’nin açık ara pazar önderi olan Tırsan, yurtdışında da Kässbohrer markasıyla aynı başarıyı tekrarlıyor. Sahip olduğu yüksek mühendislik ve Ar-Ge gücüyle üretim yapan Tırsan’ın Türkiye, Almanya ve Rusya olmak üzere toplamda dört farklı yerleşkede üretim tesisi bulunuyor. 2000 yılında Almanya’nın köklü firmalarından Kässbohrer’i satın alan ve 2003 yılında Hollandalı Talson Trailer’i bünyesine katan Tırsan, 5 Temmuz tarihinde Almanya’daki ikinci üretim tesisi olan Ulm fabrikasında, 600’den fazla Avrupalı sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleşecek özel tanıtım gününde geniş ürün grubunu sergileyecek.

Avrupa’nın en büyük treyler üreticilerinden biri konumuna gelen Tırsan’ın ihracattaki bu başarısı milli sanayi için de ayrı bir önem taşıyor. Tırsan, Türk mühendislerinin çalıştığı Ar-Ge merkezi ile Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesine sahip firması olarak öne çıkıyor. Tırsan yaratıcılıktaki gücünü; Trailer Innovation 2017 yarışmasındaTrailer Innovation” ödülünü kazanarak gösterdi. Avrupa’da bu ödülü alan tek Türk firması olan Tırsan, ayrıca Kässbohrer markası ile bu sene içerisinde Almanya’da taşımacılık ve lojistik konusunda uzman olan VerkehrsRundschau dergisi tarafından düzenlenen ankette, sekiz farklı kategoride “İmajını En Çok Artıran Marka” olarak birinciliği elde etti.

Ayrıca sahip olduğu geniş servis ağı ile Türk nakliyecisinin her zaman yanında olan Tırsan, Avrupa çapında yaklaşık altı bin farklı servis noktasıyla müşterilerine kesintisiz ve kaliteli hizmet sunuyor. Öte yandan 17 farklı dilde 7 gün 24 saat hizmet verdiği yol yardım hattı ile müşterilerinin her koşulda yanında yer alıyor.

2017 yılında toplam ihracatını 2016 yılına göre yüzde 25 artırma hedefi olan Tırsan, 150 milyon Dolar ihracat cirosu hedefi ile sektördeki önderliğini sürdürmeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz