Taycan Formula E finalinde yer aldı

0
328
1Neel_Jani_did_some_demo_laps_in_a_Taycan_Prototype
Taycan, demo turlarının sonuncusunu New York’ta Formula E Şampiyonası'nda gerçekleştirdi.

Porsche’nin tamamen elektrikli spor otomobil modeli Taycan, demo turlarının sonuncusunu New York’ta Formula E Şampiyonası‘nda gerçekleştirdi.

Porsche Taycan, New York’ta gerçekleştirilen ABB FIA Formula E Championship’in bir parçası olarak, yarış pistinde yeteneklerini sergiledi. New York’ta Taycan’ın direksiyonuna geçen Porsche pilotu Neel Jani, Taycan’ın uzun menzil performansının kendisini şaşırttığını iletti.  Jani, ayrıca Taycan’ın sıra performansı hakkında da şunlar ekledi: “Taycan’da bir Formula-E otomobilinde bulunan performans ve güç aktarım sistemi var. Yarış pistindeki en cesur ve zorlayıcı hamlelerde bile, performans odaklı bataryası ve sofistike enerji yönetimi sistemi çok başarılı.” 

For_the_final_Triple_Demo_Run_the_Taycan_did_the_hot_laps_in_New_York_with_a_stars___stripes_livery
Aracın tavanındaki logo ziyaret edilen her ülke için ayrı tasarlandı. Örneğin New York’ta tavanında yıldız ve şerit tasarımıyla ortaya çıktı.

Taycan prototipi üç haftalık süreç içinde Çin, İngiltere ve ABD’yi ziyaret ederek üç kıtada boy gösterdi. Aracın tavanındaki logo ziyaret edilen her ülke için ayrı tasarlandı. Örneğin New York’ta tavanında yıldız ve şerit tasarımıyla ortaya çıktı.

20 bin ön sipariş aldı

Şimdiden dünya çapında 20 bin adet ön sipariş alan Taycan, dinamik performansının yanında güçlü bir şarj altyapısına sahip olacak. Porsche zekice tasarlanmış şarj çözümleri vadediyor. Avrupa’da Ionity ve ABD’de Electrify America gibi şarj ağları ile işbirliği içinde olan Porsche Charging System platformu, Avrupa’da 70 bin farklı şarj noktasından hizmet alınmasına olanak sağlıyor.

Porsche_Factory_and_Formula_E_driver_Neel_Jani_is_impressed_by_the_performance_of_the_Taycan_on_the_racetrack_in_
Porsche Taycan, New York’ta gerçekleştirilen ABB FIA Formula E Championship’in bir parçası olarak, yarış pistinde yeteneklerini sergiledi.

Yarış serisi: ABB FIA Formula E Championship

Porsche’nin elektrikli spor otomobili Taycan’ın yarış serilerine katılımında geri sayım devam ediyor.

Porsche Formula E takımı ilk kez ABB FIA Formula E Championshipin 6. Sezonunda rekabet edecek (2019/2020). Neel Jani, Porsche Formula E takımdaki ilk pilot olarak yerini aldı. 

_the_final_Formula_E_race_of_the_season_Neel_Jani_laped_a_preproduction_Taycan_in_front_of_New_Yorks_Skyline
Porsche Formula E takımı ilk kez ABB FIA Formula E Championshipin 6. Sezonunda rekabet edecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here