TAİD, sürücüleri hijyen için uyarıyor

0
426
Hijyen-onerileri
TAİD, sürücüleri hijyen için uyarıyor

TAİD Başkanı İlhami Eksin, koronavirüs salgını nedeniyle hayatın durma noktasına geldiği bu günlerde yollarda çalışmak zorunda olan sürücülerin riski en aza indirmek için kabin dezenfeksiyonu uygulamalarını öneriyor.

Taşımacılığın önemi

Yaşadığımız bu olağanüstü günlerde bazı sektörlerin hayati öneminin bir kez daha anlaşıldığına dikkat çeken Eksin, insanların evlerine kapandığı bu dönemde gıda, ilaç ve yardım gibi malzemelerinin bir yerden bir yere taşınması işlemlerinin aksamadan devam etmesi için pek çok fedakar insanın görevlerine devam ettiklerini belirtti.

Hijyene önem verilmeli

TAİD Başkanı İlhami Eksin, yaşanan bu süreçte devletin her türlü tedbiri aldığını hatırlatarak, “Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere bu süreçte pek göz önünde olmayan ama aslında çok önemli işler yapan gizli kahramanlar bulunmakta. Bu süreçte yollarda direksiyon sallayarak çalışmak durumunda olan sürücülerimizin yanısıra bu araçların yollarda gitmesi için her türlü desteği veren satış sonrası çalışanlarının gerek kendi gerekse yakın çevresi ve toplumun sağlığı açısından virüsün yayılmasını önlemek adına kendi tedbirlerini titizlikle uygulamalıdır.” şeklinde konuştu.

ilhami-Eksin
TAİD Başkanı İlhami Eksin

Sürücülere ve satış sonrası ekiplerine tavsiyeler

Bu dönemde servislere gelen araçların dezenfekte edilerek işleme alınmasının önemini belirten Eksin, sürücülerin de araçlarını kullanırken kişisel hijyenin yanısıra özellikle kabinde sürekli ellerini temas ettirdikleri yerlerin temizliklerini yapmalarının öneminin altını çizdi.

İlhami Eksin, aynı zamanda direksiyon simidi, vites kolu, sinyal kolları, kapı açma yerleri, merdiven tutamaçları, torpido gözü açma-kapama kolu, yakıt deposu kapağı, treyler kapı kolları, kabin içi kontrol düğmeleri gibi sürekli temas halinde olunan yerlerin düzenli olarak dezenfekte edilmesinin yaşadığımız salgın sürecinin çok daha kısa sürede atlatılması için önemli olduğuna vurgu yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz