Subaru Bell 412EPX için ilk siparişi Japonya Polis Teşkilatı verdi

1
736
SUBARU-BELL-412EPX-helikopter
Subaru Corporation, Bell Helicopter ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında Japonya Ulusal Polis Teşkilatı'nın (JPNA) kullanımı için SUBARU BELL 412 EPX helikopterlerinin üretimini gerçekleştirecek.

Simetrik Sürekli Dört Çeker, yatay yerleşimli Boxer Motor ve EyeSight Önleyici Güvenlik Teknolojisi konularındaki tecrübesiyle dünyanın en güvenli otomobillerini üreten Subaru Corporation, Bell Helicopter ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında Japonya Ulusal Polis Teşkilatı’nın (JPNA) kullanımı için SUBARU BELL 412 EPX helikopterlerinin üretimini gerçekleştirecek.

Kara taşıtlarında olduğu kadar hava taşıtlarında da köklü bir geçmişe sahip olan marka, Boeing 777X uçağının ana kanatlarını gövdeye bağlayan orta kanat kesitlerini de üretiyor.

Japonya Ulusal Polis Teşkilatı (JPNA), Bell Helicopter ve Subaru Corporation işbirliğiyle üretilen SUBARU BELL 412EPX helikopterini sipariş eden ilk kurum oldu.

Bell ve Subaru geçtiğimiz yıl, Japonya Savunma Bakanlığı’nın Yeni Genel Maksat Helikopteri Platformu olarak ünlü Bell 412 serisinin en yeni güncellemesi olan ve BELL 412 EPI modeli üzerine geliştirilen SUBARU BELL 412EPX’in prototipini tanıtmıştı. Prototip test için 2018 Şubat ayında Savunma Bakanlığı’na teslim edilmişti.

subaru-Bell-412EPX-first-order_25.06.2019
Japonya Ulusal Polis Teşkilatı (JPNA), Bell Helicopter ve Subaru Corporation işbirliğiyle üretilen SUBARU BELL 412EPX helikopterini sipariş eden ilk kurum oldu.

Bell 412, en zorlu iklimlerde güvenilirlik konusunda dikkat çekici bir üne sahip. Çok amaçlı kabini, özel görev gereksinimlerine uyacak özellikler barındırıyor. Avustralya, Kanada, Endonezya, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ve Tayland hükümetlerinin operasyonlarına bu hava aracını dahil etmeleriyle birlikte Bell 412, devlet-kamu sektöründe tercih edilen çift motorlu helikopterlerden birisi olmaya devam ediyor.

Bell’in Japonya’daki operasyonları, 24 Kasım 1952’de Mainichi Press, Yomiuri Press ve Chunichi Press’e üç adet Bell 47D-1 teslim edilmesiyle başladı. Tarihsel olarak, Bell, Japonya’da kullanılmış olan ya da halen hizmette olan 1.500’den fazla helikopterin çoğunu tedarik etmiş bulunuyor.

SUBARU, 1960’lı yıllardan bu yana HU-1B / 204B‘nin lisanslı üretimi için Bell ile uzun süre önce kurulmuş bir ortaklığa sahip ve Subaru – Bell işbirliği kapsamında Japonya’da UOD-1H / 204B-2, UH-1J / 205B ve Japonya Savunma Bakanlığı’na AH-1S dahil olmak üzere 400’den fazla helikopter üretildi.

Subaru ayrıca, Japonya Sahil Güvenliği’ne, Japonya Ulusal Polis Ajansı’na ve Japonya İtfaiye ve Afet Yardım Devlet Kurumlarına helikopter bakımı, onarımı ve revizyon desteği sunuyor.

Kara taşıtlarında olduğu kadar hava taşıtlarında da köklü bir geçmişe sahip olan Subaru Corporation aynı zamanda Japonya’nın Aichi bölgesindeki Handa şehrinde yer alan Handa üretim tesisinde büyük boy çift motorlu ticari uçak Boeing 777 ile orta boy ticari uçak Boeing 787‘nin orta kanat kutularını ve Japonya Savunma Bakanlığı için deniz devriye uçağı (P-1) ile kargo taşıma uçağının orta kanat kutularını üretiyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here