Aktaş Holding’in yeni İcra Kurulu Başkanı İskender Ulusay

0
577

Aktaş Holding, kurumsal sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında organizasyon yapısını yenileyerek İcra Kurulu Başkanlığı görevine İskender Ulusay’ı atadı. 

Hava süspansiyon sistemi üretiminde dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan; yapı, endüstri, yeşil enerji gibi birçok alanda faaliyetleri olan Aktaş Holding bünyesinde, kurumsal sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında dönüşüm faaliyetleri sürüyor.

Bu yıl kuruluşunun 80’inci yılını kutlayan Aktaş Holding, uzun vadeli büyüme ve gelişim planları doğrultusunda sürdürülebilir stratejik yönetim modeline geçti. Bu model çerçevesinde; 2013 yılından bu yana Aktaş Holding’de İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan Sami Erol, görevini uzun yıllardır İstanbul’da profesyonel yöneticilik yapan İskender Ulusay’a devretti.

Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı İskender Ulusay

İskender Ulusay; Aktaş, Airtech, Aircomfort, Lineflex ve Powertech markalarını bünyesinde barındıran Aktaş Holding’in, üçü yurtdışında olmak üzere toplamda yedi üretim ve depolama tesisinin icra tarafındaki operasyonlarını doğrudan yönetecek.

Öte yandan, Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanlığı görevini İskender Ulusay’a devreden Sami Erol da Aktaş Holding’de yönetim kuruluna destekleyici bir rol alarak; sürdürülebilirlik, küresel pazar geliştirme, iş geliştirme, yurtdışı operasyonların desteklenmesi, STK projeleri gibi alanlardan sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmalarını sürdürecek.

İskender Ulusay kimdir?

T.E.D. Ankara Koleji’nde ortaöğrenimini tamamlayan İskender Ulusay, lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü ve Gazi Üniversitesi Makine Teknikerliği şeklinde tamamlamıştır. Profesyonel kariyeri boyunca; enerji, otomotiv ve finans gibi farklı sektörlerde başarılı çalışmalara imza atan İskender Ulusay, 1994 – 2000 yılları arasında, EKODAŞ’ta Ekonomi Danışmanlığı Uzmanı ve İrtibat Ofisi Yöneticisi olarak görev yapmıştır. Bu dönemde, çeşitli sektörlerdeki ve piyasalardaki yatırım uygulamalarına profesyonel danışmanlık ve yöneticilik görevlerini yürüten İskender Ulusay, 2000 – 2001 yılları arasında Global Menkul Değerler’de kıdemli uzman olarak sorumluluk üstlenmiştir.

2001 – 2003 yılları arasında, Petrol Ofisi’nde Sermaye Piyasaları ve Yatırımcı İlişkileri Uzman, Müdür Yardımcısı olarak görevler yapan İskender Ulusay, burada da şirketin finansal faaliyetlerinin koordinasyonu ve yönetilmesi süreçlerinde etkin çalışmalar yürütmüştür.

2003 – 2008 yılları arasında, HEMA TRW A.Ş. bünyesinde Muhasebe & Finans Sorumlu Müdür ve Fabrika Müdürü gibi önemli sorumluluklar üstlenen İskender Ulusay, görevi boyunca şirketin mali ve idari operasyonlarının yönetilmesi süreçlerinde aktif rol almıştır.

2008 – 2010 yılları arasında, ERK Otomotiv’de Genel Müdür olarak görev yapan İskender Ulusay, burada da firmanın küresel ölçekteki yapılanması ve tüm finansal operasyonlarının yönetilmesi süreçlerinde yer almıştır.

2010 – 2018 yılları arasında; HEMA TRW Fabrika Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve HEMA Endüstri Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı gibi önemli sorumluluklar üstlenen İskender Ulusay, grup şirketlerinin tüm ticari ve finansal faaliyetlerinin yönetimi gibi çalışmalarda bulunmuştur.

1969 yılı İstanbul doğumlu olan İskender Ulusay, evli ve 1 kız çocuk sahibi olup, iyi derecede İngilizce biliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here