St. Petersburg, CAETANO elektrikli otobüsü test edecek

0
618
Caetanobus-and-Passazhiravtotrans
CaetanoBus ve Rusya’nın kuzey batı bölgesinin en büyük otobüs işletmecisi Passazhiravtotrans, Busworld Avrupa Fuarı sırasında bir işbirliği anlaşması imzaladılar.

CaetanoBus ve Rusya’nın kuzey batı bölgesinin en büyük otobüs işletmecisi Passazhiravtotrans, Busworld Avrupa Fuarı sırasında bir işbirliği anlaşması imzaladılar. Anlaşmaya göre kasım ayında Passazhiravtotrans, CEATANO’nun elektrikli otobüsü e.City Gold’u test etmeye başladı.

Yüzde 100 elektrikli alçak tabanlı modüler bir otobüs olan Caetano e.City Gold kentlerin hareketlilik ve sürdürülebilirlik ihtiyaçlarını karşılıyor. Tek bir dolumla 300 km gidebilen otobüs 87 yolcu taşıyabiliyor. St. Petersburg, Caetano elektrikli otobüsleri test eden ilk Rus kenti oldu. Otobüsün özellikleri sürücüler ve teknik uzmanlar tarafından değerlendiriliyor.

PB GUP Passazhiravtotrans, içinde seçenek yakıtlarla çalışanların da bulunduğu 2 bin otobüsü işletiyor. Bu otobüslerle yılda 300 milyondan fazla yolcu taşınıyor.

Passazhiravtotrans, her yıl yerli ve yabancı otobüs üreticilerinin otobüslerini test ediyor. Bu testler şirketin St. Petersburg sakinleri için konforu ve uygunluğu artırma amacıyla gelecekteki otobüs satın alma süreçlerinin gerekliliklerini hazırlamasına yardımcı oluyor.

Salvador Caetano Group ve Mitsui & Co’nun bir parçası olan CaetanoBus, Portekiz’de otobüs ve şasi üretiyor. Şirket, müşteri odaklı hareketlilik çözümleri geliştirmedeki teknik sığasının bir sonucu olarak kentler ve havaalanları için konsolide tekliflere sahip. CaetanoBus, aynı zamanda havaalanı otobüslerinde dünyada pazar önderi olan COBUS’u da üretiyor.

Şirket, Busworld’de e.City Gold elektrikli otobüsün yanı sıra hidrojen tahrikli yeni CAETANO H2.City Gold’u da tanıtmıştı. Bu otobüs CaetanoBus ve Toyota arasındaki ortaklığın bir sonucu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here