MSC Meraviglia, Avrupalı bir gemi firması tarafından denize indirilen en büyük gemi oldu

0
1438

MSC Cruises şirketinin, dünyanın sekizinci harikası olarak nitelenen gemisi MSC Meraviglia, 3 Haziran Cumartesi günü Fransa’nın Le Havre limanında dünyaca ünlü aktrist Sophia Loren’in isim anneliğini yaptığı tören eşliğinde denizlere merhaba dedi. 171 bin 598 Gross Ton ağırlığında ve 5 bin 714 yolcu sığası ile bugüne kadar Avrupalı bir gemi firması tarafından yapılan en büyük gemi olarak tarihe geçti.

Avrupa, Güney Amerika ve Güney Afrika’nın pazar önderi olan MSC Cruises, Fransa’nın Le Havre limanında dünyanın dört bir yanından gelen özel konukları, MSC Cruises programlarını satan seyahat sektöründen ortakları, yerel otoriteleri, turizm sektörünün önde gelen yöneticilerini, MSC Meraviglia’nın isim annesi Sophia Loren ile başta Pierfrancesco Vago olmak üzere MSC Cruises’un üst düzey yönetici kadrosunu ve firmanın sahibi Gianluigi Aponte’yi konuk etti.

MSC Cruises Yönetim Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago, “Geleceğe dönük son derece iddialı bir vizyonumuz var. MSC Meraviglia şirketimiz için yeni bir çağın başlangıcı niteliğinde. Gelecek 10 yıl içerisinde hizmete girecek inovasyon harikası gemilerimiz, hem tasarım olarak hem de teknoloji olarak her yaştan seyahat severe hitap eden, unutulmayacak tatil deneyimleri yaşatan gemiler olacak. MSC Meraviglia bu vizyonumuzun başlangıcı olan, kendisi de başlı başına keşfedilmesi gereken, bir destinasyon niteliği taşıyan ilk gemimiz.” dedi.

Avrupa’nın en beğenilen komedi sanatçısı Gad Elmaleh’in sunumu ile gerçekleşen törende dünyaca ünlü sanatçı Patrick Bruel, şarkıları ile katılımcıları adeta coşturdu. Sophia Loren’in gemiye MSC Meraviglia ismini verdiğini belirterek, bir ucu gemiye bağlı olan kurdelayı kesmesi sonrası, havai fişek gösterileri ile göz alıcı Christening Ceremony etkinliği sona erdi. Ardından katılımcılar, iki yıldızlı Michelin şefi Hélène Daroze’nin hazırladığı özel mönü ile son derece leziz bir gala yemeğinde buluşup, gecenin keyfini çıkarttılar.

MSC Cruises’un 9 milyar Euro’luk yatırım planının başlangıcı olan filonun 13’üncü gemisi MSC Meraviglia ile birlikte gelecek 10 yıl içerisinde toplam 23 gemiye ulaşılması planlanıyor. Önümüzdeki senelerde filoya katılacak yeni gemilere öncülük eden MSC Meraviglia ile birlikte bir çok inovatif özellik de denizlerdeki standartları belirleyecek. Dünyanın en popüler şovlarından Cirque du Soleil’in MSC Meraviglia misafirlerine özel iki şovu gösterimde olacak. Ayrıca MSC Meraviglia’da 20 saat yemek imkanı sunan 12 yemek alanı, 20 bar, çocuklu ailelerin konforu için özel bölümler, MSC for Me mobil uygulaması ve bileklik sistemi ile gemide harcama, kolay giriş-çıkış, gemideki promosyon ve duyuruları anlık olarak alabilme, odaların kapısını açma-kapama ve çocuklu ailelerin çocuklarını mobil uygulama üzerinden takip etme imkanları bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz