Skoda, Cenevre’de elektrikli Vision iV ve yeni Crossover’ı Kamiq’i sergileyecek

0
899
Skoda_vision-iv
Skoda Vision IV

Skoda, 5 Mart’ta başlayacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda hareketlilik alanındaki tüm yeniliklerini sergileyecek. Vision iV kavramı, Skoda’nın tamamen elektrikli modelini temsil ederken, yeni crossover Kamiq ise markanın SUV yelpazesini daha da genişletecek.

Skoda’nın Cenevre’de sergileyeceği modeller arasında yeni, hatchback modeli Scala, güncellenen Fabia R5 yarış aracı ve yenilikçi hareketlilik çözümü sunan iki tekerlekli elektrikli Klement kavramı da yer alacak.

Skoda’nın geleceği: Vision iV

Skoda, ilk kez Cenevre’de sergileyeceği Vision iV kavram aracıyla yüzde 100 elektrikli geleceğe hazırlanıyor. Skoda’nın MEB modüler elektrikli araç platformu üzerine yapılan ilk aracı olan Vision iV, sportif bir tasarıma, aerodinamik bir gövdeye ve geniş bir kabine sahip. Biri önde, diğeri arkada olmak üzere iki elektrikli motor, Vision iV modeline dört çeker sürüş sağlarken sıfır yayımla yolculuk yapılıyor. Lityum iyon batarya, yerden tasarruf sağlamak adına gövde altına yerleştirildi ve 500 kilometre menzil sunuyor.

Markanın yeni SUV’u: Skoda Kamiq

Skoda, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda crossover modeli Kamiq’in örtüsünü kaldırarak SUV atağına devam edecek. Kamiq, SUV araçların avantajlarını, kompakt araçların çevikliğiyle birleştirecek. Kamiq’in dikkat çekici tasarımı, son teknoloji sürücü yardımcıları, multimedya sistemleri, geniş kabin ve sayısız pratik Simply Clever özellikleriyle buluşturuluyor. Kamiq bu sayede etkin yaşam tarzına sahip kullanıcıların ve ailelerin beklentilerini karşılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here